Рішення
від 03.09.2014 по справі 914/2453/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.09.2014 р. Справа № 914/2453/14

За позовом: публічного акціонерного товариства «Завод «Львівсільмаш», м. Львів, до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю «СВП», с. Домажир, про: стягнення боргу за договором оренди. Суддя Т. Рим За участю представників: позивача:Корпало О.О. - довіреність від 02.07.2014 р., відповідача:не з'явився, На розгляд господарського суду Львівської області подано позов публічного акціонерного товариства «Завод «Львівсільмаш» до товариства з обмеженою відповідальністю «СВП» про стягнення боргу за договором оренди. Ухвалою від 14.07.2014 р. провадження у справі порушено, позовну заяву прийнято до розгляду, розгляд справи призначено на 23.07.2014 р. Рух справи відображено у попередніх ухвалах суду.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач у порушення умов договору оренди №039/2014 від 02.01.2014 р. не сплачував орендних платежів за період з січня 2014 року по червень 2014 року, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 28.410,34 грн. Крім того, відповідачу нараховано 3.750,00 грн. штрафу.

Позивачем в судове засідання 03.09.2014 р. подано заяву про зменшення позовних вимог. Згідно з поданою заявою позивач просить стягнути з відповідача 8.410,34 грн. боргу та 3.750,00 грн. штрафу з огляду на часткове погашення боргу.

У зв'язку зі зменшенням позовних вимог суд враховує наступне. Передбачені частиною четвертою статті 22 Господарського процесуального кодексу України права позивача збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову можуть бути реалізовані до прийняття рішення судом першої інстанції. Згідно з частиною третьою статті 55 Господарського процесуального кодексу України ціну позову вказує позивач. Суд враховує положення пункту 3.10 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", в якому зазначено, що у разі прийняття судом зміни (в бік збільшення або зменшення) кількісних показників, у яких виражається позовна вимога, має місце нова ціна позову, виходячи з якої й вирішується спір, - з обов'язковим зазначенням про це як у вступній, так і в описовій частині рішення.

Відповідач у судові засідання не з'являвся, хоч був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання за юридичною адресою, зазначеною у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, виданому 27.06.2014 року державним реєстратором Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції. Незважаючи на це, ухвали суду повернуті відділенням зв'язку без вручення.

Відповідно до частини першої статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Суд, керуючись статтею 75 Господарського процесуального кодексу України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті. При цьому суд враховує ту обставину, що відповідачу було створено всі належні умови для реалізації власного права на захист, однак відповідач таким правом не скористався, своїх заперечень суду не надав ні в письмовому вигляді, ні шляхом скерування повноважного представника.

Вислухавши представників сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд установив таке.

Між сторонами у справі укладено договір оренди №039/2014 від 02.01.2014 р. (надалі - Договір оренди). За умовами цього договору орендодавець (позивач у справі) передає, а орендар (відповідач у справі) приймає у тимчасове оплатне користування підсобні приміщення АПК лікварного цеху, загальною площею 313,4 м 2 , який відповідає договору та призначенню. Об'єкт оренди розташований за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 207.

Договір діє до 31.12.2014 р. (пункт 3.1 Договору оренди). Орендна плата за місяць за даним договором становить 6.268,00 грн. (пункт 5.1.1 Договору оренди)

Позивачем передано, а відповідачем прийнято підсобні приміщення АПК ліварного цеху, загальною площею 313,4 м 2 , у стані, який відповідає договору та призначенню, про що складено акт приймання-передачі від 02.01.2014 р.

Відповідачем частково оплачено вартість оренди у сумі у сумі 20.000,00 грн., про що свідчать прибуткові касові ордера від 07.07.2014 р. №2322 на суму 10.000,00 грн., від 08.07.2014 р. №2323 на суму 5.000,00 грн., від 11.08.2014 р. №2409 на суму 3.000,00 грн., від 21.08.2014 р. №2433 на суму 2.000,00 грн.

Доказів погашення решти заборгованості у сумі 8.410,34 грн. відповідачем не надано.

При прийнятті рішення суд виходив з такого.

Між сторонами у справі виникло зобов'язання з приводу оренди нерухомого майна на підставі Договору оренди в силу пункту 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України.

Відповідно до частини першої статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Аналогічні положення закріплені у частині першій статті 283 Господарського кодексу України.

Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічне положення передбачено частиною першою статті 193 Господарського кодексу України: суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно зі статтею 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Одним із основних обов'язків орендаря у зобов'язанні з оренди майна є своєчасне та у повному обсязі внесення орендної плати. Такий же обов'язок визначається статтею 286 Господарського кодексу України. Відповідно до пункту 6.1.7 Договору оренди відповідач зобов'язався своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендні платежі.

В силу положень статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною першою статті 530 Цивільного кодексу України визначено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Пунктом 5.3 Договору поставки передбачено, що надалі орендна плата сплачується орендарем на підставі виставлених рахунків щомісячно авансом шляхом перерахування коштів в національній валюті України на рахунок, вказаний орендодавцем до 28 числа місяця, що передує звітному.

Таким чином, оскільки відповідач порушив узяті на себе зобов'язання зі своєчасної оплати орендної плати, вимоги позивача про стягнення 8.410,34 грн. є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до пункту 9.2 Договору оренди за несвоєчасне здійснення орендарем платежів за даним за даним договором (сплати орендної плати та (або) комунальних платежів), орендар сплачує на користь орендодавця штраф:

- при затримці платежів на строк від 2 до 15 днів орендар сплачує на користь орендодавця штраф у розмірі 1.250,00 грн. (п. 9.2.1);

- при затримці платежів на строк більш як на 16 днів орендар сплачує на користь орендодавця штраф у подвійному розмірі, додатково до суми штрафу, вказаної у пункті 9.2.1 договору.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення 3.750,00 грн. штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до статей 33, 38 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.

Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 4 3 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

За таких обставин суд дійшов висновку про те, що відповідачем не спростовано доводів позовної заяви, а судом не виявлено на підставі наявних документів у справі інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача в частині задоволених позовних вимог.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 1, 4 3 , 33, 38, 43, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СВП» (адреса: вулиця Молодіжна, будинок 608, село Домажир, Яворівський район, Львівська область, 81083; ідентифікаційний код 32673416) на користь публічного акціонерного товариства «Завод «Львівсільмаш» (поштова адреса: вулиця Городоцька, будинок 207, місто Львів, 79015, юридична адреса: вулиця Суворова, будинок 4, місто Запоріжжя, 69035; ідентифікаційний код 05786134 ) 8.410,34 грн. боргу, 3.750,00 грн. штрафу, 1.827,00 грн. відшкодування витрат на оплату судового збору.

3. Наказ видати відповідно до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 08.09.2014 р.

Суддя Рим Т.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення03.09.2014
Оприлюднено10.09.2014
Номер документу40395603
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2453/14

Ухвала від 23.07.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Рішення від 03.09.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 14.07.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні