КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 серпня 2014 року Справа № П/811/2424/14
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі до приватного малого підприємства "Нива" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі (надалі - УПФУ в м. Світловодську та Світловодському районі) звернулося до суду з позовом до приватного малого підприємства "Нива" (надалі - ПМП "Нива") про стягнення коштів.
Позов мотивовано тим, що відповідач має недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також заборгованість зі штрафу та пені у загальній сумі 1 024,98 грн., визначеній вимогою про сплату боргу №Ю181-У від 14.05.08. Оскільки у встановлені строки вказані суми відповідачем не сплачено, позивач просить суд стягнути їх свою користь.
У судове засідання представник позивача не з'явився, просив справу розглянути за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Судом рекомендованим листом із зворотним повідомленням про вручення поштового відправлення направлялася повістка про виклик до суду за адресою відповідача, яка зазначена в позовній заяві, витязі з ЄДР, але конверт повернуто поштою за закінченням терміну зберігання.
Як передбачено частиною 11 статті 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частин 4, 6 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши справу у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.
Приватне мале підприємство "Нива" з 23.01.95 зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Світловодської міської ради Кіровоградської області та взяте на облік в УПФУ в м. Світловодську як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. (а.с. 4, 16-17).
На час виникнення спірних правовідносин порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, стягнення заборгованості за цими внесками визначався Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Закон, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ч.3 ст.18 Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України.
Платниками страхових внесків згідно зі ст. 15 Закону є страхувальники, якими, зокрема, відповідно до п.1 ст.14 Закону є роботодавці: підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, які мають окремий баланс і самостійно проводять розрахунки із застрахованими особами), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків з дня їх взяття на облік територіальним органом Пенсійного фонду (ч.3 ст.15 Закону).
Обчислюються страхові внески виключно у грошовій формі та мають сплачуватися за відповідний базовий період (календарний місяць) не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду та підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. (ст. 20 Закону).
Судом установлено, що відповідачем до УПФУ в м. Світловодську подано розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в яких ним самостійно обчислено суму страхових внесків, що підлягають сплаті, за жовтень 2005 року у розмірі 169, 80 грн., за листопад 2005 року - 283, 67 грн., за грудень 2005 року - 133, 80 грн., за лютий 2006 року - 118, 30 грн., за травень 2006 року - 118, 30 грн., за червень 2006 року - 118, 30 грн. (а.с 29-37).
У встановлені строки вказані суми самостійно відповідачем у повному обсязі не сплачені, внаслідок чого утворилася недоїмка у розмірі 889, 62 грн.
Відповідно до ч.2 ст.106 Закону суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у встановлені строки, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно з ч.3 ст.106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Як передбачено ч.13 ст.106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі якщо страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, отримали рішення про нарахування пені та накладення штрафу і не сплатили зазначені в них суми фінансових санкцій протягом десяти робочих днів, а також не оскаржили це рішення чи не повідомили у цей строк відповідний виконавчий орган Пенсійного фонду про його оскарження, воно передається для виконання державній виконавчій службі та страхувальнику. Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків, стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки. (ч.14 ст.106 Закону).
Відповідно до ч.15 ст.106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Судом установлено, що УПФУ в м. Світловодську винесено рішення №219 від 08.11.05 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, яким до ПМП "Нива" на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" застосовано фінансову санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 116,02 грн. та нараховано пеню у розмірі 44,73 грн. (а.с. 27)
Крім того, УПФУ в м. Світловодську винесено рішення №28 від 18.01.06 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, яким до ПМП "Нива" на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" застосовано фінансову санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 67,82 грн. та нараховано пеню у розмірі 24,04 грн. (а.с. 25).
Вказані рішення відповідач отримав 12.11.05 та 23.01.06 (а.с.26, 28зв.), однак у строк, установлений ч.13 ст.106 Закону, застосовані штрафи та пеню, у повному обсязі не сплатив.
У зв'язку з несплатою ПМП "Нива" у встановлені строки страхових внесків, штрафу та пені, УПФУ в м. Світловодську сформовано вимогу про сплату боргу №Ю181-У від 14.05.08 на суму 1 024,98 грн., до якої включено недоїмку у розмірі 889,62 грн., штраф у розмірі 100,40 грн., пеню у розмірі 34, 96 грн. Вказана вимога одержана відповідачем 29.05.08, у встановленому порядку ним не узгоджена та не оскаржена. (а.с. 5) На виконання до органів ДВС вказана вимога не передавалася.
Таким чином, на час вирішення спору за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені, у розмірі 1 024,98 грн., що узгоджується з даними карток його особового рахунку. (а.с. 38 - 45). Доказів її погашення суду не надано.
Відповідно до п. 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який набрав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог даного адміністративного позову та про його задоволення.
Судові витрати сторонами у справі не понесені.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 - 162, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі задовольнити.
Стягнути з приватного малого підприємства "Нива" (ідентифікаційний код 22225538) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені у розмірі 1 024,98 грн. (одна тисяча двадцять чотири гривні 98 копійок).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2014 |
Оприлюднено | 10.09.2014 |
Номер документу | 40397603 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні