Справа № 815/3940/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2014 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого по справі судді Бжассо Н.В.
за участю секретаря Музика І.О.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Селянського (фермерського) господарства «Журавушка» щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2013 році
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, за результатом якого позивач просить: стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Журавушка» на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2013 році у розмірі 7 708, 34 грн. та пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 31,07 грн., обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги наступними доводами.
Як зазначає позивач, відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.
Згідно «Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів» за 2013 рік наданому відповідачем до Відділення фонду, середньооблікова чисельність штатних працівників на СФГ «Журавушка» склала 12 осіб.
У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, СФГ «Журавушка» повинен був створити 1 робоче місце, однак не було створено жодного.
Згідно положень ч.1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», середньооблікова чисельність працюючих інвалідів не повинна бути менша, ніж встановлено нормативом.
Відповідно до п. 3.2.5 Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ поштова-річна «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» затвердженою Наказом Мінпраці України від 10.02.2007 року № 42, середньооблікова чисельність працівників за період з початку року (в тому числі за квартал, півріччя , 9 місяців, рік) обчислюється шляхом підсумовування середньооблікової чисельності працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно та діленням одержаної суми на кількість місяців 12.
На підприємстві працював інвалід ОСОБА_1 на посаді охоронця, 2 місяця:12 місяців дорівнює 0,17, тобто 0.
Таким чином, відповідно до чинного законодавства, норматив робочих місць по працевлаштуванню інвалідів протягом звітного 2013 року, відповідачем не виконано.
Згідно положень ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації, громадські організації інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайнята інвалідом.
Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації у тому числі підприємстві, організації інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Відповідно до розрахунку суми адміністративно-господарських санкцій сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце становить 7 708, 34 грн. ( середньорічна заробітна плата 18500 :12 місяців = 15 416, 67 грн./2 = 7 708, 34 грн.).
У строк визначений законом, а саме, до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулось порушення нормативу, відповідач адміністративно-господарські санкції у визначеному розмірі не сплатив, у зв'язку з чим за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу, нарахована пеня, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банка України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Станом на 28.04.2014 року, відповідач крім адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів, у розмірі 7 708, 34 грн., повинен сплатити пеню виходячи з 120 відсотків облікової ставки НБУ, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, становить 31,07 грн.
З урахуванням викладеного, загальна сума, яка підлягає стягненню становить 7 739, 41 грн., яка відповідачем добровільно не сплачена, що стало причиною звернення позивача до суду з зазначеним адміністративним позовом.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, заявлені позовні вимоги підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач, СФГ «Журавушка», в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Справа розглядається в порядку письмового провадження. Відповідно до положень ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.
Як встановлено в ході судового розгляду справи, основи соціальної захищеності інвалідів в Україні та гарантії рівних з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства передбачені Законом України від 21.03.1991 року № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (Закон № 875).
Відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Відповідно до положень ст. 20 Закону № 875, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
Згідно «Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів» за 2013 рік наданому відповідачем до Відділення фонду, середньооблікова чисельність штатних працівників на СФГ «Журавушка» склала 12 осіб.
У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, СФГ «Журавушка» повинен був створити 1 робоче місце, однак не було створено жодного.
На підприємстві працював інвалід ОСОБА_1 на посаді охоронця, 2 місяця:12 місяців дорівнює 0,17, тобто 0.
Відповідно до розрахунку суми адміністративно-господарських санкцій сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце становить 7 708, 34 грн. (середньорічна заробітна плата 18500 :12 місяців = 15 416, 67 грн./2 = 7 708, 34 грн.).
У строк визначений законом, а саме, до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулось порушення нормативу, відповідач адміністративно-господарські санкції у визначеному розмірі не сплатив.
Таким чином, судом встановлено, що норматив робочих місць по працевлаштуванню інвалідів протягом звітного 2013 року, відповідачем не виконано.
Станом на 28.04.2014 року, відповідач крім адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів, у розмірі 7 708, 34 грн., повинен сплатити пеню виходячи з 120 відсотків облікової ставки НБУ, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, яка становить 31,07 грн. Загальна сума, яка підлягає стягненню становить 7 739, 41 грн., яка відповідачем добровільно не сплачена.
З наведених підстав, суд вважає, що доводи позивача знайшли своє підтвердження з наданих до суду матеріалів, тому заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 6-14, 17, 19, 70,71, 86, 122, 128, 159-164, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Селянського (фермерського) господарства «Журавушка» щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2013 році - задовольнити.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Журавушка» вул. Садова, буд. 9, смт. Затишшя, Фрунзівський район, Одеська область, 66740, код ЄДРПОУ 19045637, р/р 26006002850001, МФО 328384, Банк АТ «Імексбанк» на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на рахунок управління Державної казначейської служби України в Одеській області/Банк ГУ ДКСУ в Одеській області, Одержувач - УДКСУ у Фрунзівському районі. МФО - 828011, р/р - 31314230700495, код ЄДРПОУ - 37564760, суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2013 році у розмірі 7 708 (сім тисяч сімсот вісім) грн. 34 копійки та пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 31 (тридцять одна) грн. 07 копійки.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.В.Бжассо
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Журавушка» вул. Садова, буд. 9, смт. Затишшя, Фрунзівський район, Одеська область, 66740, код ЄДРПОУ 19045637, р/р 26006002850001, МФО 328384, Банк АТ «Імексбанк» на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на рахунок управління Державної казначейської служби України в Одеській області/Банк ГУ ДКСУ в Одеській області, Одержувач - УДКСУ у Фрунзівському районі. МФО - 828011, р/р - 31314230700495, код ЄДРПОУ - 37564760, суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2013 році у розмірі 7 708 (сім тисяч сімсот вісім) грн. 34 копійки та пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 31 (тридцять одна) грн. 07 копійки.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2014 |
Оприлюднено | 12.09.2014 |
Номер документу | 40405880 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бжассо Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні