Постанова
від 15.07.2014 по справі 805/7299/14
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2014 р. Справа № 805/7299/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Прийнято в нарадчій кімнаті.

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом:

Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області

до

Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ДОН.РИНГ»

про

стягнення з відкритих банківських рахунків заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у сумі 4290,96 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

18.06.2014 року Маріупольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ДОН.РИНГ» про стягнення з відкритих банківських рахунків заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у сумі 4290,96 грн.

Позовні вимоги мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу зі сплати орендної плати з юридичних осіб, яка склалася у зв'язку з несплатою відповідачем узгоджених сум податкових зобов'язань, самостійно нарахованих відповідно до поданих декларацій, та внаслідок несплати застосованих штрафних санкцій в загальному розмірі 4290,96 грн.

Представники сторін у судове засідання не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду справи належним чином повідомлені. Представник позивача через відділ діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду надав письмову заяву, в якій просив суд розглянути справу без його участі в порядку письмового провадження.

Представник відповідача про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі суду не надав.

Відповідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи у письмовому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач - Маріупольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків прямо передбачено законом.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ДОН.РИНГ» зареєстровано в якості юридичної особи 23.02.2001 року, включене до ЄДРПОУ за номером 31317732, взяте на податковий облік Жовтневою ОДПІ м. Маріуполя 02.03.2001 року (а. с. 4-6).

Підпунктом 19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., передбачено, що податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом.

Відповідно пп. 19-1.1.34 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України, контролюючі органи забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Кодексу податковий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1244, вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби (далі - працівники) з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.4 статті 95 Податкового кодексу України.

В свою чергу, згідно із абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання податковим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таке стягнення відбувається відповідно до пп. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, згідно з яким, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно із п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно із пунктами 203.1., 203.2. ст. 203 Розділу V «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно із пунктом 287.3 ст. 287 Кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.

Як встановлено судом, Маріупольською ОДПІ проведено камеральну перевірку за звітний податковий період з 25.10.2011р. по 20.11.2011р., по строкам: 30.06.2010р., 30.07.2010р., 30.08.2010р., 30.09.2010р., 20.10.2011р., 20.11.2011р. за податковою декларацією з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), про що складено Акт № 838/480/15-1/31317732 від 12.12.2011р. Перевіркою встановлено, що в порушення п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, платник порушив термін сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з плати за землю (орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) (арк. спр. 10).

За результатом перевірки 17.01.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004871502, яким застосовані штрафні санкції за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб у сумі 1190 грн. (арк. спр. 17).

Згідно з пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Вищезазначене податкове повідомлення-рішення надіслано позивачем 18.01.2012 року, та повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Таким чином, податкові зобов'язання відповідача, визначені податковим повідомленням-рішенням, вважаються узгодженими.

Станом на час розгляду справи строк сплати штрафних санкцій, передбачений пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, сплинув.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктом 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу визначено, що пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

На підставі підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

З розрахунку податкового боргу ПІІ у формі ТОВ «ДОН.РИНГ» вбачається, що за відповідачем обліковується пеня з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 1149,18 грн.

Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобов'язань у загальному розмірі 4290,96 грн. - є податковою заборгованістю.

Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

01.12.2009 року державною податковою інспекцією винесено першу податкову вимогу № 1/366 на суму 3907,37 грн. та 08.01.2010 року винесено другу податкову вимогу № 2/4 на суму 7814,74 грн. З цього часу відповідач постійно мав несплачену податкову заборгованість, у зв'язку з чим податкова вимога не втратила юридичної сили.

Вжиті заходи до погашення боргу не призвели.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ДОН.РИНГ» про стягнення з відкритих банківських рахунків заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у сумі 4290,96 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 112, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 183-3, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ДОН.РИНГ» про стягнення з відкритих банківських рахунків заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у сумі 4290,96 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ДОН.РИНГ» (адреса: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, пр-т Леніна, буд. 40, кв. 3, код ЄДРПОУ 31317732) суму податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 4290 (чотири тисячі двісті дев'яносто) грн. 96 коп. на користь державного бюджету ( код ЄДРПОУ 37989721, р/р 33215812700053, код платежу 13050200, банк ГУ ДКСУ у Донецькій обасті, МФО 834016).

Постанова прийнята в нарадчій кімнаті 15 липня 2014 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Троянова О.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.07.2014
Оприлюднено12.09.2014
Номер документу40406289
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/7299/14

Постанова від 15.07.2014

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Троянова О.В.

Ухвала від 20.06.2014

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Троянова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні