ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2014 р. Справа № 902/3/13-г(15)
за заявою :Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль", м. Київ
про банкрутство
Суддя Лабунська Т.І.
Секретар судового засідання Снігур О.О.
Представники:
ТОВ "Вікторія транспорт": Македон Ю.М. - керівник;
Арбітражний керуючий Бойко О.В.
В С Т А Н О В И В :
02.01.2013 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 902/3/13-г(15) про банкрутство ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК", м. Вінниця за заявою ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Бойка О.В..
07.02.2013 року винесено ухвалу підготовчого засідання, якою призначено попереднє засідання суду на 07.05.2013 року та зобов'язано розпорядника майна Бойка О.В. до 17.04.2013 року подати до суду реєстр грошових вимог кредиторів.
14.03.2013 року в газеті "Голос України" № 48 опубліковано оголошення про порушення судом справи про банкрутство ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК".
Ухвалою суду від 19.03.2013 року по справі № 902/3/13-г(15) визнано вимоги кредиторів та затверджено реєстр вимог кредиторів боржника - ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК".
Ухвалою суду від 19.08.2014 року по справі № 902/3/13-г(15) здійснено заміну кредитора - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", м. Київ на нового кредитора - Товариство з обмеженою відповідальністю "Управління комерційної нерухомості" (місцезнаходження: 21000, м. Вінниця, вул. Соборна, 72; код ЄДРПОУ 36548182) у справі №902/3/13-г(15) про банкрутство ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК", м. Вінниця; та призначено судове засідання на 08.09.2014 року.
28.08.2014 року на електронну адресу суду надійшла заява арбітражного керуючого Демчука О.М. на участь у справі про банкрутство ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство -ПроТекс ГК", м. Вінниця.
У зв"язку із надходженням вказаної заяви, ухвалою суду від 02.09.2014 року по справі № 902/3/13-г(15) арбітражного керуючого Демчука О.М. запрошено в судове засідання призначене на 08.09.2014 року.
08.09.2014 року до канцелярії господарського суду Вінницької області надійшло клопотання арбітражного керуючого (розпорядника майна) Бойка О.В. № 902/3/8 від 05.09.2014 року в якому останній повідомляє про те, що 27.08.2014 року відбулися загальні збори та засідання комітету кредиторів боржника, на яких було прийнято рішення про перехід до ліквідаційної процедури. На підставі зазначеного рішення комітету кредиторів арбітражний керуючий просить суд прийняти рішення щодо подальшої судової процедури банкрутства. До клопотання додано проміжний звіт розпорядника майна разом із долученими до нього письмовими доказами, копія протоколу загальних зборів кредиторів від 27.08.2014 року, копія протоколу засідання комітету кредиторів від 27.08.2014 року, та реєстр вимог кредиторів станом на 19.08.2014 року.
В судовому засіданні 08.09.2014 року суд розглянув вищевказане клопотання, дослідив письмові докази додані до нього, заслухав пояснення учасників процесу, проаналізував норми діючого законодавства України та встановив наступне.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.
На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
З 19 січня 2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року, який визначив новий порядок застосування Закону про банкрутство. Відповідно до ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону (в редакції Закону від 02 жовтня 2012 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З огляду на викладене, враховуючи те, що провадження у справі № 902/3/13-г(15) було порушено до 19 січня 2013 року, у даній справі до моменту прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури застосуванню підлягали положення Закону про банкрутство до внесення вищевказаних змін.
Беручи до уваги дану обставину, відповідно ч. 9 ст. 13 Закону про банкрутство (стара редакція Закону) розпорядник майна зобов'язаний, зокрема, аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства; скликати збори кредиторів; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; виконувати інші функції, передбачені цим Законом.
Згідно з ч.ч. 1,6 ст. 16 Закону про банкрутство (стара редакція Закону) розпорядник майна боржника повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше 7 осіб.
До компетенції комітету кредиторів належить, з поміж іншого, звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом (ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство (стара редакція)).
На підставі вищевикладених положень Закону про банкрутство, як вбачається з матеріалів справи, 27.08.2014 року відбулися загальні збори кредиторів на яких одноголосно було прийнято рішення створити комітет кредиторів ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" - у складі 3 представників кредиторів, а саме представників ТОВ "Управління комерційної нерухомості"; ТОВ "Вікторія транспорт"; ТОВ "АТ Промсервіс". Також, 27.08.2014 року відбулися збори комітету кредиторів на яких, зокрема, розглядалась інформація про фінансово-господарський стан боржника та питання щодо наступної судової процедури банкрутства.
Як вбачається із змісту протоколу зборів комітету кредиторів від 27.08.2014 року, розпорядник майна повідомив комітету кредиторів, зокрема, про таке.
Станом на 27.08.2014 року відповідно до наявних документів, встановлено, що коефіцієнти фінансової стабільності боржника мають від"ємне значення і це говорить про те, що власного капіталу не вистачає для розрахунків по зобов"язаннях підприємства. Позикові кошти відсутні, зобов"язання перевищують валюту балансу, що вказує на те, що підприємство має недостатній рівень фінансової стійкості і залежить від зовнішніх фінансових джерел. Показник фінансової незалежності має також від"ємне значення, що свідчить про повну фінансову залежність підприємства від кредиторів.
Боржник не в змозі розрахуватися з кредиторами власними коштами або майновими активами, немає фінансових ресурсів для подальшої діяльності та інвестування, а тому не здатне сплатити власні боргові зобов"язання. ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" господарської діяльності не здійснює.
Також, арбітражний керуючий Бойко О.В. повідомив про те, що йому були надані довідки з печаткою ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" за підписом директора боржника, про те, що у підприємства боржника:
- основні засоби та будь-які інші майнові активи відсутні;
- відсутні вимоги кредиторів, які виникли після порушення у справі та в процедурі розпорядження майном;
- відсутні земельні ділянки, які зареєстровані на праві власності, договори оренди землі також відсутні;
- залишок грошових коштів на двох рахунках в установах банків становить 234,84 грн..
Станом на дату проведення зборів комітету кредиторів заяв від бажаючих провести санацію боржника до розпорядника майна ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" не недходило.
За результатами проведених зборів комітету кредиторів одноголосно прийнято рішення: інформацію розпорядника майна про фінансово-господарський стан боржника прийняти до відома. У зв"язку з відсутністю потенційного інвестора та відсутністю у боржника будь-якого майна - доручити розпоряднику майна звернутись до суду з клопотанням про перехід до ліквідаційної процедури ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" та призначення ліквідатором Бойка О.В..
Як уже зазначалось вище, положення Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року, який набрав чинності з 19 січня 2013 року, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року).
З огляду на викладене, відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство, що набрав чинності з 19 січня 2013 року, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Слід відмітити, що Вищий господарський суд України у п. 28 Інформаційного листа від 28.03.2013 року №01-06/606/2013 (із змінами і доповненнями, внесеними інформаційними листами ВГСУ від 07.08.2013 року № 01-06/1149/2012, від 26.12.2013 року № 01-06/1862/2013) зазначає, що ліквідаційна процедура вводиться строком на 12 місяців без можливості його продовження.
Для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом підлягає встановленню наявність ознаки неоплатності боржника, тобто перевищення боргових зобов'язань над вартістю майна боржника.
Зазначена ознака встановлена судом по даній справі.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про доцільність визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство , що набрав чинності з 19 січня 2013 року банкрут - це боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна (п. 3 ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство).
Відповідно до ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Відповідно до приписів Закону про банкрутство однією із функцій господарського суду в ліквідаційній процедурі є призначення ліквідатора банкрута.
Згідно ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Ст. 4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що одна і та ж особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.
Право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надається особі, яка отримала відповідне свідоцтво у порядку, встановленому цим Законом, та внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Як уже зазначалось вище, на засіданні комітету кредиторів 27.08.2014 року було прийнято рішення про призначення ліквідатором Бойка О.В..
Арбітражний керуючий Бойко О.В. не заперечив щодо призначення його ліквідатором ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство -ПроТекс ГК", м. Вінниця.
Також, судом розглянуто заяву арбітражного керуючого Демчука О.М. на участь у справі про банкрутство ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство -ПроТекс ГК", м. Вінниця.
Враховуючи викладене, зважаючи на той факт, що комітетом кредиторів запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Бойка О.В., суд дійшов висновку про призначення його ліквідатором у справі № 902/3/13-г(15) про банкрутствоТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство -ПроТекс ГК", м. Вінниця. А тому, у задоволенні заяви арбітражного керуючого Демчука О.М. про призначення його арбітражним керуючим у даній справі слід відмовити.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Порядок офіційного оприлюдення відомостей про справу про банкрутство визначається Положенням затвердженим Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року № 16.
Відповідно до ст.ст. 32-43 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі, що розглядається господарським судом, є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги.
За положеннями ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 1, 34-41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України, ст.ст. 4-1, п. 2 ст. 12, ст.ст. 32-43, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" (м. Вінниця, вул. 600-річчя, буд. 1; ідентифікаційний код 34421020) у справі №902/3/13-г(15) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
Призначити ліквідатором ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" арбітражного керуючого Бойка Олега Васильовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) НОМЕР_2 від 12.02.2013р.; адреса: АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Ліквідатору Бойку О.В. до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відмовити у задоволенні заяви арбітражного керуючого Демчука О.М. (вх.№ 08-46/8147/14 від 28.08.2014 року) про призначення його арбітражним керуючим (ліквідатором) у справі № 902/3/13-г(15) про банкрутство ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство -ПроТекс ГК", м. Вінниця.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника - ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" (м. Вінниця, вул. 600-річчя, буд. 1; ідентифікаційний код 34421020) у справі №902/3/13-г(15) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство.
Призначити судове засідання на 30.10.2014 року на 09:30 год. , в приміщенні господарського суду Вінницької області, кімн. № 1011 (10-ий поверх).
Арбітражному керуючому Бойку О.В. надати суду звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута.
Постанову направити згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 9 прим.:
1 - до справи
2 - арбітражний керуючий Демчук О.М. - АДРЕСА_2
3 - ТОВ "Спільне Українсько-Бельгійське виробниче підприємство - ПроТекс ГК" - м. Вінниця, вул. 600-річчя, буд. 1
4 - арбітражний керуючий Бойко О.В. - вул. Козицького, 38/304, м. Вінниця, 21050
5 - ТОВ "АТ Промсервіс" - 03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 3, пов. 1
6 - ТОВ "Вікторія транспорт" - вул. Космонавтів, 29, а/с 1973, 21021
7 - ТОВ "Управління комерційної нерухомості" - 21000, м. Вінниця, вул. Соборна, 72
8 - Ленінський відділ ДВС Вінницького МУЮ - вул. Грушевського, 17, м. Вінниця, Вінницька обл., 21050
9 - Реєстраційна служба Вінницького МУЮ - 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 64
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2014 |
Оприлюднено | 16.09.2014 |
Номер документу | 40420783 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні