Рішення
від 04.09.2014 по справі 910/9999/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/9999/14 04.09.14

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Головіної К.І., при секретарі судового засідання Крапивній А.М., розглянувши матеріали справи

за позовною заявою Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях"

про стягнення 4 346,47 грн.

за участю представників:

від позивача :Кутіщева О.А.-представник за довіреністю № 04-9/08 від 02.01.2014 р. від відповідача:не з'явився

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду м. Києва звернулось Казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" про стягнення 4 346,47 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов договору про відшкодування земельного податку № И/84-103-08 від 18.03.2008 р., а саме - в частині своєчасної компенсації суми земельного податку, що підлягає сплаті позивачу, внаслідок чого у Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" утворилась заборгованість в сумі 4 346,47 грн.

У позові Казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал" просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" заборгованість по відшкодуванню суми земельного податку, нарахованої пропорційно площі приміщення наданого в оренду у загальній сумі 4 346,47 грн., яка складається з основної заборгованості у розмірі - 3 943,84 грн. та пені у сумі 402,63 грн. за період з 24.12.2009 по 24.06.2010 р.

У судовому засіданні представник позивача підтримав та обґрунтував позовні вимоги просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи або про розгляд без його участі до суду не подав. Позиція відповідача з приводу заявленого позову суду невідома.

За таких обставин суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами без участі представника відповідача відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 20.06.2006 р. між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" (орендар) був укладений договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності.

Відповідно до п. 1.1 договору оренди орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно, площею 699,70 кв.м., розміщене за адресою: м. Київ, вул.. Московська, 8, корп.1, третій поверх, що знаходиться на балансі державного підприємства завод "Арсенал" (Казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал").

Цей договір укладено строком на 11 одинадцять місяців, що діє по 20.05.2007 р. включно. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну цього договору після закінчення строку його чинності протягом одного місяця договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором, з урахуванням змін у законодавстві на дату продовження цього договору.

Також судом встановлено, що 18.03.2008 р. між Державним підприємством спеціального приладобудування "Арсенал", правнонаступником якого э Казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал" (балансоутримувач) та відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" (орендар) був укладений договір про відшкодування земельного податку № И/84-103-08.

Згідно з п 1.1 договору предметом данного договору є відшкодування орендарем балансоутримувачу суми земельного податку, що підлягає до сплати, яка обчислюється пропорційно займаній орендарем площі відповідно до рішення Київської міської ради від 03.01.2001 р. № 242/219 «Про порядок визначення грошової оцінки земельних ділянок у м. Києві» та Закону України «Про плату за землю».

Пунктом 1.2 договору встановлено, що орендар відшкодовує балансоутримувачу суму земельного податку, нараховану пропорційно площі приміщення, наданого орендарю в оренду згідно договору оренди № 3242 від 20.06.2006 р.

Відповідно до п.п. 3.3-3.6 договору компенсація земельного податку проводиться щомісячно та у розмірах, передбачених даним договором чи додатками до нього, на підставі наданих балансоутримувачем розрахунків.

Розрахунковим періодом є календарний місяць. Розмір місячної компенсації земельного податку становить 4 479,44 грн. Розрахунки по даному договору проводяться на підставі виставлених балансоутримувачем рахунків протягом п'яти банківських днів з дня отримання рахунку орендарем.

Дія договору припиняється за взаємною згодою сторін, а також у разі закінчення дії договору оренди № 3242 від 20.06.2006 р. чи його дострокового розірвання (п. 6.3.договору).

У судовому засіданні встановлено, що відовідачу на виконання умов договору оренди № 3242 від 20.06.2006 р. було надано нерухоме майно, площею 699,70 кв.м. розміщене за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корп.1, третій поверх, що знаходиться на балансі Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал", а, отже, у відповідача виникло зобов'язання сплачувати земельний податок за договором № И/84-103-08 від 18.03.2008 р.

У зв'язку з припиненням договору оренди 15.01.2010 р. нерухоме майно було повернуто на баланс Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал", що підтверджується актом приймання-передачі (повернення) нерухомого майна.

Судом встановлено, що відповідач зі свого боку зобов'язання за договором про відшкодування земельного податку виконав неналежним чином, компенсацію податку на землю за грудень 2009 р. у розмірі 3 943,84 грн. не сплатив, що підтверджується рахунком-фактурою № 4125 від 11.12.2009 р. та поясненнями позивача.

03.01.2013 р. та 03.04.2013 р. позивач звернувся до відповідача із вимогами за вих. № 04-7/1 та № 04-7/96 відповідно про досудове врегулювання спору, однак вказані вимоги залишені відповідачем без відповіді та задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Згідно з ч. 1,3 ст. 19 Закону України від 10.04.1992 р. "Про оренду державного та комунального майна" орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Орендна плата, встановлена за відповідною методикою, застосовується як стартова під час визначення орендаря на конкурсних засадах.

Відповідно до п. 286.6 Податкового кодексу України за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Згідно з п. 287.7 Податкового кодексу України у разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події (ст. 530 ЦК України).

Як встановлено судом, у відповідача наявна заборгованість по відшкодуванню компенсації податку на землю у сумі 3 943,84 грн., що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача.

Отже, суд вважає, що позивач правомірно заявив вимоги в частині несплаченої заборгованості за компенсацію податку на землю в сумі 3 943,84 грн.

Частиною 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Оскільки доказів належної оплати заборгованості суду не надано, позовні вимоги в частині стягнення сновної заборгованості в сумі 3 943,84 грн. підлягають задоволенню.

Крім суми основного боргу, позивач просив стягнути з відповідача пеню в сумі 402,63 грн. за період з 24.12.2009 по 24.06.2010 р.

Частиною 1 ст. 229 Господарського кодексу України передбачено, що учасник господарських відносин у разі порушення ним грошового зобов'язання не звільняється від відповідальності через неможливість виконання і зобов'язаний відшкодувати збитки, завдані невиконанням зобов'язання, а також сплатити штрафні санкції відповідно до вимог, встановлених цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Відповідно до п. 4.6 договору за порушення орендарем строків перерахування грошових коштів, передбачених п. 3.6 договору, орендар сплачує балансоутримувачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період прострочення, від суми несплаченого платежу, за весь період прострочення.

Зважаючи на вищенаведені норми законодавства та умови укладеного сторонами правочину, вимоги про стягнення пені є такими, що заявлені правомірно.

Перерахувавши заявлену позивачем суму пені відповідно до подвійної облікової ставки Національного банку України та вимог ст. 232 ГК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача пеню за несвоєчасне погашення заборгованості за договором про відшкодування земельного податку у сумі 402,63 грн. за період з 24.12.2009 по 24.06.2010 р.

Згідно ч. 5 статті 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. 44, ч. 5 ст. 49, ст.ст. 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" про стягнення 4 346,47 грн. задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" (01021, м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 28/2, н/п № 43, ідентифікаційний код 33995195 на користь Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал" (01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 8, ідентифікаційний код 14307357) 3 943 (три тисячі дев'ятсот сорок три) грн. 84 коп основної заборгованості, пені у сумі 402 (чотириста дві) грн. 63 коп.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Зоряний шлях" (01021, м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 28/2, н/п № 43, ідентифікаційний код 33995195 на користь Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал" (01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 8, ідентифікаційний код 14307357) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп.

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини в судовому засіданні 04 вересня 2014 року.

Повний текст рішення підписаний 09 вересня 2014 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня підписання повного тексту рішення.

Суддя К.І. Головіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.09.2014
Оприлюднено12.09.2014
Номер документу40420805
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9999/14

Рішення від 04.09.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 14.07.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні