ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" вересня 2014 р. Справа № 809/2581/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Візінському М.В.
за участю:
представника позивача - Ковалюк Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області
до відповідача: Колективного підприємства "Зміна",
про надання дозволу на погашення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області (надалі також - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Колективного підприємства "Зміна" (надалі також - відповідач) про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг в загальному розмірі 21751,62 грн, однак такий залишився не погашений, оскільки у відповідача відсутні кошти на рахунках у банках для погашення податкового боргу, тому позивач просить суд, у відповідності до абзацу 2 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України надати дозвіл на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі.
Представник позивача вимоги, викладені в адміністративному позові підтримала в повному обсязі. Просила позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, проте на адресу суду повернулося поштове відправлення із зазначенням причини невручення (а.с.69).
Пунктом 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відтак, керуючись частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у відсутності представника відповідача, на підставі наявних у матеріалах справи доказів, які повно і всебічно висвітлюють обставини в спірних правовідносинах.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, вивчивши письмові докази та інші матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 18.07.2014 року, юридична особа - Колективне підприємство "Зміна" зареєстроване 22.03.1993 року (а.с.6-7) та згідно із ст. 15 Податкового кодексу України є платником податків та зборів.
Згідно з Довідкою про борг від 01 вересня 2014 року, за відповідачем (КП "Зміна" код 13642355) обліковується податковий борг в сумі 21751,62 грн, що складається з узгоджених сум податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1783,09 грн, податку на додану вартість в розмірі 19105,95 грн, податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розмірі 851,03 грн та комунального податку в розмірі 11,55 грн (а.с.72).
Судом встановлено, що відповідно до постанов Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2014 року по справі №809/246/14 та від 27 серпня 2010 року по справі №2а-2709/10/0970 вирішено стягнути з відповідача податковий борг в сумі 16814, 93 грн та 4936,69 грн, відповідно.
Після набрання законної сили, у відповідності до вищезазначених постанов видано виконавчі листи №809/246/14 від 24 березня 2014 року та 2а-2709/10/0970 від 15 березня 2011 року, проте сума боргу за вказаними виконавчими листами станом на момент звернення до суду не стягнута, у зв'язку із відсутністю коштів на рахунках.
На підтвердження того, що відповідачем податковий борг не погашався, позивачем надано витяги з облікових карток, згідно з даними яких, прослідковується збільшення заборгованості відповідача за узгодженими зобов'язаннями (а.с.47, 48, 49, 50,-52, 53, 54, 55-56, 57-58, 59, 60, 61, 62).
Сформований борг в сумі 21751,62 грн., підтверджується також довідкою-розрахунком (а.с.72).
Позивачем вживалися заходи щодо погашення податкової заборгованості, шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача, що додатково підтверджується платіжними вимогами (інкасовими дорученнями), які повертались позивачу без виконання у зв'язку із відсутністю коштів на рахунках у банках (а.с.36-38). Відповідно до довідки позивача, станом на 05.08.2014 року у відповідача відкритий один рахунок в банку АТ «УкрСиббанк» №26004052970600 (а.с.42).
20 листопада 2013 року проведено опис майна у податкову заставу відповідача, що оформлено актом №3, з підтвердженням опису майна на загальну суму 42410 грн (а.с.19). На підтвердження наявності майна, що перебуває в податковій заставі позивачем надано належним чином засвідчену копію Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (а.с.18) із зазначенням об'єкту обтяження: активи платника податків згідно з Актом опису від 20.11.2013 року №3.
Таким чином, позивач підтвердив належними доказами факт перебування майна відповідача у податковій заставі.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку та в розмірах встановлених законом. Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Підпунктом 14.1.175., пункту 14.1., статті 14 Податкового кодексу України (надалі також - ПК України) визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 88.1 статті 88 ПК України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Приписами частин 89.1, 89.2, 89.3 та 89.8 статті 89 ПК України встановлено, що право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У відповідності до абзацу 2 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
За наведених підстав та вказаних правових норм, враховуючи дотримання позивачем законодавчо встановленого порядку реалізації свого права на звернення до суду з позовом про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна відповідача, що перебуває в податковій заставі, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Надати Державній податковій інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код 38713333) дозвіл на погашення суми податкового боргу в розмірі 21751 (двадцять одна тисяча сімсот п'ятдесят одна) гривня 62 коп., за рахунок майна Колективного підприємства "Зміна" (ідентифікаційний код 13642355), що перебуває у податковій заставі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 08.09.2014 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2014 |
Оприлюднено | 16.09.2014 |
Номер документу | 40421925 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Тимощук О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні