12.09.2014 Єдиний унікальний № 371/1552/14-ц
Провадження №2/371/500/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2014 року Миронівський районний суд Київської області
у складі: головуючого - судді Пархоменко В.М.
при секретарі - Овчаренко В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миронівка в порядку ч.2 ст.197 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Полівської сільської ради, третя особа: відділ Держземагенства у Миронівському районі про визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом
встановив:
У серпні 2014 року позивач звернулася до суду з названим позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її баба ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки площею 3,6790га, яка розташована на території Полівської сільської ради Миронівського району Київської області, призначенням якої є ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Її мати, ОСОБА_3, будучи єдиним спадкоємцем за заповітом, прийняла спадщину, отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла.
Будучи спадкоємцем першої черги за законом, в установлений законом строк вона звернулася до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу із заявою про прийняття спадщини. Проте належним чином оформити спадщину на земельну ділянку не має змоги, оскільки право власності на земельну ділянку за ОСОБА_3 не було зареєстроване відповідно до ст.182 ЦК України.
У судове засідання позивач не з"явилася, про час та день розгляду повідомлена належним чином, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позов підтримує.
Представники відповідача та третьої особи у судове засідання не з'явилися, до суду надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, позов ними визнається.
За таких обставин суд вважає, що справу можливо розглянути у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши та оцінивши письмові докази в їх сукупності, наявні у справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання відповідачем не суперечить закону або не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Статтями 1270 ч. 1 та 1272 ч. 1 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Так, відповідно до вимог ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Світле Миронівського району Київської області померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.4).
Після її смерті відкрилась спадщина, у тому числі у вигляді земельної ділянки (паю) площею 3,6790га, яка розташована на території Полівської сільської ради Миронівського району Київської області, призначенням якої є ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вказане підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №278312, кадастровий номер земельної ділянки 3222985700:04:015:0022 на ім"я ОСОБА_2 (а.с.6).
Єдиною спадкоємицею за заповітом була дочка померлої: ОСОБА_3, що підтверджується матеріалами спадкової справи. Вона отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку (а.с.10), але не зареєструвала її.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.5). Єдиним спадкоємцем першої черги за законом є дочка померлої- ОСОБА_1, що підтверджується даними спадкової справи.
Будучи спадкоємцем першої черги за законом, позивач в установлений законом строк звернулася до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 із заявою про прийняття спадщини.
Проте належним чином оформити спадщину на земельну ділянку не має змоги, оскільки право власності на земельну ділянку за ОСОБА_3 не було зареєстроване відповідно до вимог ст. 182 ЦК України.
Відповідно до ст.ст.1261,1268 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги за законом та вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки відповідно до ст.ст.1269,1270 ЦК України подала заяву до Миронівської районної державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після померлої матері ОСОБА_3, що підтверджується спадковою справою .
За ст.1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно, тобто зміна власника майна,що підлягає державній реєстрації, неможлива без перереєстрації права власності. Тому свідоцтво про право на спадщину є обов'язковим, коли об'єктом спадкування є нерухоме майно, що підлягає обов'язковій державній реєстрації .
Для підтвердження наявності спадкового майна, яке підлягає державній реєстрації та місця його знаходження, нотаріусу слід подати документ, що підтверджує право власності спадкодавця на майно з відміткою органу, що проводить реєстрацію, або реєстраційного посвідчення, яке є невід'ємною частиною правовстановлюючого документа.
Згідно зі статтею 68 Закону України «Про нотаріат» та підпункту 4.15 пункту 4 глави 10 «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусом України», видача свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно проводиться нотаріусами після надання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві. В разі відсутності таких документів нотаріус відмовляє у видачі свідоцтва про право на спадщину, в зв"язку з чим особа, яка претендує на зазначене майно повинна встановлювати право власності в судовому порядку.
Згідно ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав і обов'язків від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб ( спадкоємців).
Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки,що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Враховуючи, що до позивача перейшли права на земельну ділянку, та які позивач не має змоги оформити відповідно до вимог законодавства, питання визначення належності цього майна має вирішуватись у судовому порядку, оскільки рішення суду буде правовстановлюючим документом для оформлення права на це майно.
Згідно довідки №31 від 21.08.2014року, виданої відділом Держземагенства у Миронівському районі, вартість вказаної земельної ділянки станом на 21.08.2014року становить 102 589грн.
Визнання відповідачами позову не суперечить вимогам закону та не порушує прав та інтересів інших осіб.
На підставі ст.ст.1216-1218,1221,1225, 1261,1268,1270,1272, 1297 ЦК України,
Керуючись ст.ст.8,10,11,60,209,212-215,218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати недійсним державний акт серії ЯБ № 278312 на право власності на земельну ділянку площею 3,6790 га, цільовим призначенням якої є ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Полівської сільської ради Миронівського району Київської області, кадастровий номер 3222985700:04:015:0022, виданий на ім"я ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею площею 3,6790га га вартістю 102 589грн., яка розташована на території Полівської сільської ради Миронівського району Київської області, призначенням якої є ведення товарного сільськогосподарського виробництва-у порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в Апеляційний суд Київської області через Миронівський районний суд в 10-денний строк з дня його проголошення, особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні в той же строк з моменту отримання копії цього рішення.
Суддя: підпис В.М.Пархоменко
Згідно з оригіналом
Суддя В.М.Пархоменко
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2014 |
Оприлюднено | 17.09.2014 |
Номер документу | 40432646 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миронівський районний суд Київської області
Пархоменко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні