Постанова
від 02.09.2014 по справі 922/1572/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"02" вересня 2014 р.Справа № 922/1572/14

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Дзюби О.А.

при секретарі судового засідання

розглянувши заявуПАТ КБ "Надра" м. Київ про визнання банкрутом ТОВ "НВП "Комунальник", м. Харків , код ЄДРПОУ 22622280 за участю :

Представника ПАТ "КБ "Надра" - Виштикалюк В.В., довіреність від 05.03.14 р.

Розпорядника майна - арбітражного керуючого Татіщева О.Є.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 25 червня 2014 року затверджено звіт розпорядника майна (вх№ 21832); затверджено реєстр вимог конкурсних кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково - виробничого підприємства "Комунальник", в кількості однієї заяви в загальній сумі 14 664 062,68 грн., перед кредитором - Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра".

Визначено, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Окрім вимог кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.

Призначено проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 15 серпня 2014 року. Призначено підсумкове засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи прийнята постанова про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду на 20 серпня 2014 року.

До канцелярії суду від розпорядника майна надійшов звіт (вх№ 29004), клопотання (вх№ 21833) про долучення до матеріалів справи витребуваних судом доказів, клопотання (вх№ 29008) про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також заява арбітражного керуючого Татіщева О.Є. на участь у справі в якості ліквідатора боржника (вх№ 29007).

Ухвалою господарського суду від 20 серпня 2014 року відкладено розгляд справи на 02 вересня 2014 року.

Через канцелярію суду від розпорядника майна надійшло клопотання (вх№ 30113) про долучення до матеріалів справи додаткових доказів.

Зазначені докази судом прийняті, розглянуті та залучені до матеріалів справи.

В судовому засіданні розпорядник майна пояснив, що на виконання вимог суду ним скликано та проведено збори кредиторів та засідання комітету кредиторів від 15 серпня 2014 року, на якому прийнято рішення про звернення до господарського суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття у його відношенні ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Татіщева О.Є.

Присутній у засіданні суду представник кредитора надав суду усні пояснення, підтвердив викладені розпорядником майна обставини справи та просив суд визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Татіщева О.Є.

Заслухавши присутніх у судовому засіданні учасників процесу, розглянувши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - Протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом та внесені до реєстру вимог кредиторів.

Відповідно до п.2 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - Перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів.

Кількість голосів кредиторів на зборах визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно із п.3 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - Збори кредиторів у провадженні у справі про банкрутство скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою, за ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких становить не менше ніж третину всіх вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів.

Збори кредиторів проводяться за місцезнаходженням боржника.

Згідно п.п. 5- 9 вказаного Закону, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном; інші питання, передбачені цим Законом.

На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб. Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону. Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду.

До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Враховуючи, що всіх кредиторів у даній справі повідомлено про час і місце проведення зборів кредиторів належним чином, заперечень з боку кредиторів до розпорядника майна щодо скликання та проведення зборів кредиторів не висловлено, суд дійшов висновку що загальні збори кредиторів, що відбулися 15 серпня 2014 року є повноважними.

Розпорядником майна надані пояснення, що з метою виконання вимог суду він неодноразово звертався до керівних органів боржника із запитами, щодо отримання необхідної документації для здійснення аналізу фінансового становища підприємства, а також проведення інвентаризації майна підприємства, проте на звернення розпорядника майна відповіді не надходило. У зв'язку з чим, він не мав можливості належним чином провести аналіз фінансового становища боржника, у зв'язку з відсутністю первинної бухгалтерської та фінансової документації.

Як вбачається із наданого розпорядником майна звіту про здійснені ним заходи в межах процедури банкрутства, ним проведена робота щодо розшуку майна боржника. Відповідно до наданих розпорядником майна довідок органів, які згідно з чинним законодавством в обов'язковому порядку реєструють права власності на нерухоме та цінне рухоме майно, за боржником будь -якого майна на праві власності не зареєстровано.

Як вбачається з матеріалів справи, розпорядником майна доведено до відома кредитора результати здійснених заходів щодо виявлення активів боржника. Після заслуховування звіту розпорядника майна кредитором прийнято рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також про призначення арбітражного керуючого Татіщева О.Є. ліквідатором у справі.

Відповідно до п. 2 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень:

схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;

відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації;

подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником;

подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;

подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

Отже, зважаючи на незадовільний фінансовий стан підприємства, а також на те, що заяв від інвесторів не надходило, пропозицій щодо укладання мирової угоди ані від боржника ані від кредиторів не надходило, кредитором прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури згідно вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до п.1 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

Згідно п.3 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень:

ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону;

ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником;

постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство;

ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

Згідно п. 6 ст. 27 зазначеного Закону, з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

Відповідно до п. 1 ст. 37 Закону, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

Враховуючи викладене і те, що фінансовий стан підприємства за час, який пройшов з моменту порушення провадження по справі і введення мораторію, не поліпшується, господарська діяльність боржника не поновлена, кредитором прийнято рішення стосовно необхідності визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, при таких обставинах суд вважає за необхідне припинити процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна, визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

Відповідно до п.1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Враховуючи, що рекомендований кредитором в якості ліквідатора арбітражний керуючий (розпорядник майна боржника) Татіщева О.Є. не заперечує проти призначення його ліквідатором боржника, суд дійшов висновку призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Татіщева Олександра Євгеновича.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, суд дійшов висновку у відповідності до п. 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17 грудня 2013 року, здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора у справі.

Керуючись ст.ст. 2, 23, 26, 27, 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна.

2. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково - виробниче підприємство "Комунальник", код 22622280, зареєстроване 22.03.1994р. № 1 480 120 0000 018227, адреса: 61050, м. Харків, вул. Військова, буд. 37 - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

3. З дня прийняття постанови підприємницька діяльність банкрута припиняється, строк виконання всіх грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав, припиняється нарахування неустойки, процентів та інших видів економічних санкцій по усіх видах заборгованості банкрута, вимоги за зобов'язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, пред'являються в межах ліквідаційної процедури. Припиняються повноваження органів управління банкрута, ліквідатора і повноваження власника майна. Скасовуються арешти, накладені на майно боржника та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника (в тому числі, усі податкові застави, застави рухомого та нерухомого майна). Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

4. Призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Татіщева Олександра Євгеновича, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1, адреса для листування: АДРЕСА_2, (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_2 від 27.05.2013р.).

5. Зобов'язати ліквідатора відповідно до приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст.ст. 41-48 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, про фінансове становище і майно боржника станом на день відкриття ліквідаційної процедури, використання коштів боржника.

6. Зобов'язати ліквідатора вжити заходів по оцінці та реалізації активів банкрута, представити суду реєстр грошових вимог кредиторів, повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів банкрута, надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, в строк до 02 вересня 2015 року виконати ліквідаційну процедуру, надати суду звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, копії повідомлення органу державної податкової служби, пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури; акт знищення печатки, штампа, докази розшуку майна банкрута, довідки органів, що в обов'язковому порядку реєструють право власності на нерухоме та цінне рухоме майно; докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, реєстр непогашених вимог кредиторів, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.

7. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора у справі.

8. Постанову суду надіслати ліквідатору, кредитору, боржнику, ДПІ, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, ДВС.

Суддя Дзюба О.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.09.2014
Оприлюднено17.09.2014
Номер документу40443383
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1572/14

Ухвала від 20.08.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 23.02.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 16.06.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 21.05.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Постанова від 04.03.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Постанова від 02.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 25.06.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 12.05.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 28.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні