Рішення
від 02.09.2014 по справі 369/6302/14-ц
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/6302/14-ц

Провадження "/369/2792/14

РІШЕННЯ

Іменем України

(заочне)

02.09.2014 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі головуючої судді Медвідь Н.О.

при секретарі Ткаченко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» до ОСОБА_1, ТОВ «Інвест-Україна» про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 31.07.2008 між ТОВ «Інвест-Україна» та АТ «Банк «Фінанси та Кредит» було укладено договір про мультивалютну кредитну лінію №02м- 01-08 з наступними змінами та доповненнями, відповідно до якого позичальнику було надано на умовах поворотності, строковості, платності кредитні кошти в межах відновлювальної мультивалютної кредитної лінії з встановленим лімітом у розмірі 10 520 648,44 гри., з кінцевим строком повернення кредитних коштів до 27.09.2012.

Відповідно до п. 3.1 кредитного договору банк нараховує, а позичальник оплачує банку проценти за використання кредитних коштів відповідно по кожному траншу: у гривні в розмірі 23 % річних, у доларах США та євро в розмірі 16 % річних, а у випадку порушення позичальником строків повернення погашення: у гривні в розмірі 34,5 % річних, у доларах США та євро в розмірі 24 % річних.

В забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором 31.07.2008 між ОСОБА_1 та банком було укладено договір поручительства, відповідно до якого поручитель зобов'язався перед кредитором відповідати в повному об'ємі за своєчасне та повне виконання боржником зобов'язань за кредитним договором.

Відповідно до п. 2.1. договору поруки у випадку невиконання боржником зобов'язань за кредитним договором, боржник та поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.

Відповідно до п. 2.2. договору поруки поручитель відповідає перед кредитором в тому ж об'ємі, що й боржник, в тому числі по основному боргу, оплаті процентів та підвищених процентів, оплаті комісійних оплат, оплаті неустойки по основному боргу та процентам , а також по поверненню усіх збитків.

У зв'язку із невиконанням умов кредитного договору позичальнику та поручителю неодноразово повідомлялось про наявність заборгованості за кредитним договором.

На даний час позичальник не виконує своїх зобов'язань за кредитним договором, внаслідок чого у нього виникла заборгованість яка станом на 03.03.2014 складає 11 066 442,85 грн.

Тому просив стягнути солідарно з відповідачів заборгованість за договором про мультивалютну кредитну лінію на загальну суму 11 066 442,85 грн. та судовий збір.

В судове засідання позивач не з»явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, згідно заяви просив слухати справу у свою відсутність, також просив стягнути з відповідачів витрати за оплату оголошення про виклик відповідача в суд.

Відповідачі в судове засідання не з»явилися, про день слухання справи повідомлялися належним чином, причини неявки суду не повідомили, своїх заперечень проти позову не надали. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Судом встановлено, що 31.07.2008 між ТОВ «Інвест-Україна» та АТ «Банк «Фінанси та Кредит» було укладено договір про мультивалютну кредитну лінію №02м-01-08 з наступними змінами та доповненнями, відповідно до якого позичальнику було надано на умовах поворотності, строковості, платності кредитні кошти в межах відновлювальної мультивалютної кредитної лінії з встановленим лімітом у розмірі 10 520 648,44 гри., з кінцевим строком повернення кредитних коштів до 27.09.2012.

Відповідно до п. 3.1 кредитного договору банк нараховує, а позичальник оплачує банку проценти за використання кредитних коштів відповідно по кожному траншу: у гривні в розмірі 23 % річних, у доларах США та євро в розмірі 16 % річних, а у випадку порушення позичальником строків повернення погашення: у гривні в розмірі 34, 5 % річних, у доларах США та євро в розмірі 24 % річних.

В забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором 31.07.2008 між ОСОБА_1 та банком було укладено договір поручительства №127, відповідно до якого поручитель зобов'язався перед кредитором відповідати в повному об'ємі за своєчасне та повне виконання боржником зобов'язань за кредитним договором.

Відповідно до п. 2.1. договору поруки у випадку невиконання боржником зобов'язань за кредитним договором, боржник та поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.

Відповідно до п. 2.2. договору поруки поручитель відповідає перед кредитором в тому ж об'ємі, що й боржник, в тому числі по основному боргу, оплаті процентів та підвищених процентів, оплаті комісійних оплат, оплаті неустойки по основному боргу та процентам , а також по поверненню усіх збитків.

Відповідно до п. 3.1. договору поруки у випадку невиконання боржником свої зобов'язань за кредитним договором у встановлені договором строки. поручитель зобов'язується не пізніше 2-х банківських днів з моменту повідомлення його кредитором (письмового чи телетрансмісіонного) про невиконання боржником прийнятих на себе зобов'язань погасити кредитором грошову суму, шляхом її перерахування на рахунок кредитора будь-яким шляхом, вказаним в договорі.

У зв'язку із невиконанням умов кредитного договору позичальнику та поручителю неодноразово повідомлялось про наявність заборгованості за кредитним договором.

У відповідача виникла прострочена заборгованість перед банком, яка станом на 03.03.2014 року складає 11 066 442,85 грн., з яких: сума простроченої заборгованості по основному боргу кредиту (долл.) - 649 696, 16 дол. США, (курс НБУ - 9, 6994) що в гривневому еквіваленті становить 6 301 662, 93 грн.; сума простроченої заборгованості по основному боргу кредиту(євро) 21 843,06 дол. США (курс НБУ - 13,3978) що в гривневому еквіваленті становить 292 648, 95 грн.; сума простроченої заборгованості по відсоткам (дол.) - 389 088,42 дол. США ( курс НБУ - 9, 6994) що в гривневому еквіваленті становить 3 773 924, 22 грн.; сума простроченої заборгованості по відсоткам (євро) 12 037,94 дол. США (курс НБУ - 13, 3978) що в гривневому еквіваленті становить 161 281, 91 грн.; пеня за прострочення заборгованості по основному боргу кредиту, відсоткам - 536 924, 84 грн.

Відповідно до п. 3.6 кредитного договору у випадку порушення строків оплати відсотків, вказаних в п. 3.4. цього договору, банк має право вимагати дострокового повернення кредитних коштів.

Відповідно до п. 6.1. кредитного договору банк має право вимагати повернення виданих кредитних коштів та оплати процентів за весь період використання кредитом до моменту настання строку, вказаного в п.2.5. цього договору, а позичальник зобов'язаний повернути отримані кредитні кошти та оплатити всі відсотки протягом одного робочого дня з моменту отримання вимоги банку, якщо позичальник в період дії цього договору порушував будь-які умови цього договору.

Відповідно до п.7.1 кредитного договору за прострочення повернення кредитних коштів та/або погашення процентів позичальник сплачує банку пеню з розрахунку подвійної облікової ставки Національного Банку України від простроченої суми за кожен день прострочення. Вказана пеня оплачується у випадку порушення позичальником строків платежів, передбачених п.п. 2.2., 2.5., 2.6., З.5., З.6., 2.1., 4.5., 6.1., 8.3. цього договору, а також будь-яких інших строків платежів, передбачених цим договором. Погашення пені на звільняє позичальника від зобов'язання погасити відсотки за весь час фактичного користування кредитними коштами.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, по кредитному договору банк зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених кредитним договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Позичальник не виконав належним чином договірні зобов'язання щодо щомісячнго погашення заборгованості та повернення кредитних ресурсів в обумовлені кредитним договором строки, що суперечить приписам ст.ст. 526, 530 ЦК України, зобов'язання мають виконуватись належним чином відповідно до умов договору, вимог цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства у встановлений строк та відповідно до ст. 610 ЦК України, є порушенням зобов'язання.

Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Статтею 1050 ЦК України передбачено, що якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася та сплати процентів.

Статтею 611 ЦК України встановлено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання, сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

У відповідності зі ст. 543 ЦК України, при солідарному обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від всіх боржників разом, так і від будь-кого із них окремо. Солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, поки їхній обов'язок не буде виконаний в повному обсязі. Виконання солідарного обов'язку в повному обсязі одним з боржників припиняє обов'язок інших солідарних боржників перед кредитором.

У відповідності зі ст. 553 ЦК України, за договором поруки, поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання їм свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або в повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

У відповідності зі ст. 554 ЦК України, при порушенні боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлена додаткова (субсидіарна) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що й боржник, включаючи сплату основного боргу, відсотків, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, що спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Отже, суд, оцінюючи докази в їх сукупності, дійшов висновку про обґрунтованість та доведеність вимог позивача, оскільки вони відповідають вимогам ст.57-59 ЦПК України.

Згідно ст.. 88 ЦПК України, суд, судові витрати покладає на відповідачів.

Враховуючи наведене на підставі ст.ст. 509, 526, 543, 549, 554, 610, 611, 635, 1045-1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ТОВ «Інвест-Україна» на користь ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» 11 066 442 грн. 85 коп. заборгованості, та 420 грн. витрат за оголошення про виклик, а всього 11 066 862 грн. 85 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ТОВ «Інвест-Україна» на користь ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» по 2037 гр. судових витрат з кожного.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя:

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.09.2014
Оприлюднено18.09.2014
Номер документу40450227
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/6302/14-ц

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дубас Т. В.

Ухвала від 28.04.2015

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Медвідь Н. О.

Рішення від 02.09.2014

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Медвідь Н. О.

Ухвала від 01.07.2014

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Медвідь Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні