Справа № 545/3678/14-ц
У Х В А Л А
іменем України
"08" вересня 2014 р. Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Путря О.Г., розглянувши матеріали позовної заяви Громадської організації «Регіональний народний контроль» до ФОП ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та тимчасову заборону реалізації товару , -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернувся до суду із позовом до відповідача ФОП ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та тимчасову заборону реалізації товару. Вказав, що відповідачем, як суб'єктом господарювання, було здійснено реалізацію товару, що не відповідає вимогам Технічного регламенту безпеки низьковольтного електричного обладнання та відповідно були порушені вимоги п. 7.1, п. 7.12, п. 7.12.5,п. 7.13. ДПТУ ІЕС 60335-1:2004 (ДСТУ ІЕС 60335-2-14:2012).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви предметом оскарження є дії відповідача як суб'єкта господарювання, які оскаржуються юридичною особою громадською організацією « Регіональний народний контроль» (код ЄДРПОУ 38803683).
Відповідно до вимог ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод, чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних,трудових відносин, інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Так згідно ст. 1 ГК України, цей кодекс визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.
Згідно ст. 1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що дана позовна заявам не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а повинна розглядатися в порядку господарського судочинства. Тому відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України у відкритті провадження у справі необхідно відмовити.
Керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України,-
УХВАЛИВ :
У відкритті провадження у справі за позовом Громадської організації «Регіональний народний контроль» до ФОП ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та тимчасову заборону реалізації товару - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд на протязі п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О. Г. Путря
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2014 |
Оприлюднено | 17.09.2014 |
Номер документу | 40450233 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Путря О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні