Постанова
від 12.09.2014 по справі 815/4739/14
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/4739/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2014 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Главінвест-будматеріали» про стягнення заборгованості у розмірі 1021,61 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області (надалі по тексту позивач або ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області) звернулась до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Главінвест-будматеріали» (надалі по тексту - відповідач або ТОВ «Главінвест-будматеріали») про стягнення заборгованості у розмірі 1021,61 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 12.08.2014 року, у відповідача, окрім іншого, рахується податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1021,00 грн., який не підтверджений рішенням суду у справі про стягнення податкового боргу та який утворився за рахунок винесення ДПІ податкового повідомлення-рішення № 0004261501 від 10.10.2012 року.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином повідомлений, подав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів в порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.

Судом встановлено, що ТОВ «Главінвест-будматеріали» перебуває на податковому обліку в ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області за № 6377.

В силу статті 15 Податкового кодексу України, відповідач являється платником податків і зборів, у тому числі й податку на прибуток приватних підприємств.

З матеріалів справи вбачається, що у відповідача існує податкова заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 1021,00 грн., яка виникла за рахунок несплати суми грошового зобов'язання з цього виду податку визначеного у податковому повідомленні-рішенні № 0004261501 від 10.10.2012 року, прийнятого на підставі акту № 1067/15-1 від 27.09.2012 року камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток.

Вказані обставини підтверджуються копією акту перевірки, копією податкового повідомлення-рішення, розрахунку, обліковою карткою платника.

Відповідно до п. 59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що після направлення відповідачу податкових вимог № 1/1083 від 05.05.2010 року на суму 1179,61 грн. та № 2/1368 від 11.06.2010 року на суму 1179,61 грн., сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, у зв'язку з чим податкова вимога додатково відповідачу не надсилалася.

Згідно з п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно з п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи, що з дня надіслання податковим органом відповідачу податкової вимоги минуло 60 календарних днів, в першу чергу вживаються заходи щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків платника податків у банках за рішенням суду.

За змістом п.п.14.1.175 ПК України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Даних щодо оплати відповідачем податкової заборгованості у сумі 1021,00 грн. на дату розгляду справи суду не надані.

Таким чином податкова заборгованість у встановлені законодавством строки сплачена не була, вимога про сплату боргу не оскаржена.

Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, у зв'язку із чим підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст., 128, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Главінвест-будматеріали» про стягнення заборгованості у розмірі 1021,61 грн. - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю ««Главінвест-будматеріали» (код ЄДРПОУ 33812447) на користь державного бюджету суму податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1021 грн. 00 грн., яку перерахувати до Головного управління державної казначейської служби України в Одеській області (код 37607526, МФО 828011, р/р 31119165700007, код бюджетної класифікації 11024000).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Якщо апеляційну скаргу не буде подано в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя С.О. Cтефанов

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.09.2014
Оприлюднено17.09.2014
Номер документу40452329
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/4739/14

Постанова від 12.09.2014

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

Ухвала від 21.08.2014

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні