печерський районний суд міста києва
Справа № 757/9784/14-ц
Категорія 56
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2014 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Литвинової І. В.,
при секретарі - Іванові Г. Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гран Прі Концерт Тур», треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю Карібіан Клуб», Товариство з обмеженою відповідальністю «Білетна агенція «Карабас» про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гран Прі Концерт Тур», треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю Карібіан Клуб», Товариство з обмеженою відповідальністю «Білетна агенція «Карабас» про стягнення коштів. Свої вимоги обґрунтовує тим, що він придбав 9 квитків на концерт Andru Donald, який мав відбутися 07 березня 2014р. Шість квитків було придбані за столиком №17 по 800 грн. кожний та три квитки за столиком №22 по 700 грн. кожний. Разом з тим, концерт не відбувся і був перенесений на 25-26 вересня 2014р. 27 березня 2014р. позивач звернувся до відповідача з вимогою повернути кошти, 31 березня 2014р. відповідач вимогу отримав, але кошти не повернув. Оскільки відповідачем не виконано зобов»язання, він повинен повернути сплачені грошові кошти, з урахуванням індексу інфляції в розмірі 662 грн. 45 коп. та трьох відсотків річних, що становить 90 грн. 17 коп. та сплатити пеню за прострочення виконання зобов»язання в розмірі 32913 грн., відповідно до останньої заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити.
Представник відповідача позов не визнав позивач квитки придбав у Товариства з обмеженою відповідальністю Карібіан Клуб», який і повинен повернути сплачені за квитки кошти.
Треті особи в судове засідання не з»явились, про час розгляду справи були повідомлені судом, про причини неявки суд не повідомили.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач придбав 9 квитків на концерт Andru Donald, який мав відбутися 07 березня 2014р. Шість квитків було придбані за столиком №17 по 800 грн. кожний та три квитки за столиком №22 по 700 грн. кожний.
Разом з тим, концерт не відбувся і був перенесений на 25-26 вересня 2014р. 27 березня 2014р. позивач звернувся до відповідача з вимогою повернути кошти, 31 березня 2014р. відповідач вимогу отримав, але кошти не повернув.
Відповідно до договору, укладеного Товариством з обмеженою відповідальністю «Карібіан Клуб» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Гран Прі Концерт Тур» про надання послуг по організації тематичного заходу, відповідно до умов якого виконавець повинен був забезпечити приміщення залу закладу на 07 березня 2014р. та надати інші послуги. Пунктом 4.7. додаткової угоди до даного договору передбачено, що виконавець - ТОВ «Карібіан Клуб» не несе відповідальності за збитки або шкоду, що пов»язані із виконанням цього договору, заподіяну замовником - ТОВ «Гран Прі Концерт Тур» третім особам.
Таким чином, відповідач - ТОВ «Гран Прі Концерт Тур» було організатором концерту та повинно нести цивільно-правову відповідальність перед позивачем за невиконання договору про надання послуг.
Відповідно до ст. 906 ЦК України збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором.
Отже, вимога позивача про стягнення вартості квитків в розмірі 6900 грн. є законною, обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Також підлягають задоволенню вимоги про стягнення, передбачених ст. 625 ЦК України штрафних санкцій за неналежне виконання грошових зобов»язань у вигляді трьох відсотків річних в розмірі 90 грн. 17 коп., інфляційних втрат в розмірі 662 грн. 45 коп.
Що стосується вимоги про стягнення пені, передбаченої ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», то вона не підлягає задоволенню, оскільки її стягнення передбачене у разі коли виконавець не може надати послугу. Разом з тим, відповідачем не відмовлено позивачу у наданні послуги, а лише відстрочене її виконання, в зв»язку з відмовою виконавця провести концертний захід.
З огляду на наведене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути в дохід держави судовий збір.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 625, 901, 906 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 212, 213, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гран Прі Концерт Тур», треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю Карібіан Клуб», Товариство з обмеженою відповідальністю «Білетна агенція «Карабас» про стягнення коштів - задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гран Прі Концерт Тур» (ідентифікаційний код 34046907) на користь ОСОБА_1 грошові кошти в розмірі 6900 грн., три відсотки річних в розмірі 90 грн. 17 коп., інфляційні втрати в розмірі 662 грн. 45 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гран Прі Концерт Тур» (ідентифікаційний код 34046907) в дохід держави судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя І.В.Литвинова
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2014 |
Оприлюднено | 16.09.2014 |
Номер документу | 40457488 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні