Рішення
від 11.09.2014 по справі 904/5484/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

08.09.14р. Справа № 904/5484/14

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АСС-ГРОФРОПАК", м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "СОНЯЧНЕ", с. Башмачка

про стягнення 66 084,94 грн.

Суддя Мартинюк С.В.

Представники:

від позивача: Морозова Л.М. - довіреність №82 від 03.09.2014р., представник;

від відповідача: Гаврин Д.В. - довіреність №б/н від 18.08.2014р., представник.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АСС-ГРОФРОПАК" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "СОНЯЧНЕ" 60 028, 10 грн. заборгованості за товар поставлений по видатковій накладній №2643 від 07.10.13р. на підставі договору поставки №50 від 17.04.13р. та 6 056, 84 грн. пені за 07.11.13р. по 08.07.14р.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов'язань за договором поставки №50 від 17.04.13р. в частині повного та своєчасного розрахунку за постачання товару.

08.09.14р. відповідач звернувся до суду із заявою про відстрочку виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області на 6 місяців у зв'язку з тим, що товариство з обмеженою відповідальністю "СОНЯЧНЕ" займається вирощуванням та реалізацією сільськогосподарської продукції, прибуток має сезонний характер. крім того, через несвоєчасні розрахунки покупців сільськогосподарської продукції фінансове становище товариства з обмеженою відповідальністю "СОНЯЧНЕ" є достатньо скрутним.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу представниками сторін не заявлялось.

У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 08.09.2014 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши надані ними докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

17.04.2013 року між товариством з обмеженою відповідальністю "АСС - ГОФРОПАК" (далі - Постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "СОНЯЧНЕ" (далі - Покупець) укладено договір поставки №50 (далі - Договір) згідно п.1.1 якого Постачальник зобов'язався виготовити та передати Покупцю гофротару (далі - товар), а Покупець зобов'язався прийняти і своєчасно здійснювати оплату товару на умовах цього договору.

Згідно п.1.2 Договору кількість, асортимент, ціна товару вказуються сторонами в рахунках і видаткових накладних, складених і підписаних уповноваженими представниками сторін.

Відповідно до п. 3.2. Договору оплата товару, зазначеного в п.1.1 Договору, здійснюється Покупцем шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника: - 100% відстрочки платежу вартості партії товару на термін до 30 календарних днів згідно відвантажувальних документів.

Право власності на товар переходить від Постачальника до покупця в момент передачі товару, дата якого вказується в видаткових накладних, складених і підписаних уповноваженими представниками сторін (п.4.5 Договору).

Згідно п.9.1 Договору даний договір вважається укладеними і набирає законної сили з моменту підписання і діє до 31.12.13р., а в частині взаєморозрахунків - до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за цим договором.

Згідно з частиною другою статті 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Так, відповідно до ст.265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. До відносин поставки, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України про договір купівлі-продажу.

Згідно статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).

Стаття 692 Цивільного кодексу України передбачає, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Відповідно п. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

На виконання своїх зобов'язань, Постачальник поставив Покупцю товар на суму 60 028, 10 грн. з урахуванням ПДВ, що підтверджується видатковою накладною №2643 від 07.10.13р. (а.с. 17) та довіреністю №569481 від 01.10.13р. (а.с. 18).

Відповідачем доказів оплати вартості поставленого товару за видатковою накладною не надано, доводи позивача щодо наявності боргу за поставлений товар у сумі 60 028, 10 грн. у встановленому порядку не спростовано.

При викладених обставинах вимоги позивача щодо стягнення заборгованості на загальну суму 60 028, 10 грн. слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання.

Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у paзi порушення зобов'язання настають правові наслідки встановлені договором або законом, зокрема серед іншого, сплата неустойки.

Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Частиною 6 ст. 231 Господарського кодексу України визначено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір не передбачено законом або договором, а статтями 1 та 4 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" від 22.11.1996 року №543-96-ВР передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але розмір пені не повинен перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалася пеня.

Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання грошових зобов'язань, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано (ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України).

Пунктом 6.1 Договору встановлено, що у разі порушення термінів оплати поставленого Товару, Покупець сплачує пеню у poзмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу за кожен день прострочення.

Згідно наданого розрахунку позивачем була нарахована пеня за період з 07.11.2013 року по 08.07.2014 року на суму 6 056, 84 грн.

Розрахунок пені позивачем завищено, оскільки його було здійснено без врахування положень п.6 ст.232 Господарського кодексу України.

Після здійсненого перерахунку до стягнення підлягає пеня за період з 07.11.13р. по 08.05.14р. в сумі 4 183, 55 грн.

Відносно заяви відповідача про відстрочку виконання рішення у зв'язку з скрутним фінансовим становищем господарський суд вважає необхідним зазначити наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.

Господарський суд не вбачає, що в даному випадку має місце винятковий випадок, як того вимагає чинне законодавство для відстрочки виконання рішення суду. Окрім того, сторони знаходяться в рівних економічних умовах при здійсненні підприємницької діяльності.

З урахуванням викладеного позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно із статтею 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі розподіляються пропорційно задоволеним вимогам.

Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 599, 610 Цивільного кодексу України, ст.ст. 4, 22, 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути товариства з обмеженою відповідальністю "СОНЯЧНЕ" (52462, Дніпропетровська область, Солонянський район, с. Башмачка, вул. Кірова, буд. 113; поштова адреса: 49022, м. Дніпропетровськ, вул. Молодогвардійська, 2Б, код ЄДРПОУ 32861529) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "АСС-ГРОФРОПАК" (61177, м. Харків, вул. Золочівська, 4, код ЄДРПОУ 35070443) основну заборгованість у розмірі 60 028, 10 грн., пеню у розмірі 4 183, 55 грн. , та судовий збір у розмірі 1 775, 21 грн.

В решті позовних вимог відмовити.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено - 11.09.2014 року.

Суддя С.В. Мартинюк

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.09.2014
Оприлюднено18.09.2014
Номер документу40461995
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5484/14

Рішення від 11.09.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 19.08.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 28.07.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні