Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2014 р. Справа №818/2033/14
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумиеко-ресурс" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі по тексту - позивач, Сумське ОВ ФССТВП) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумиеко-ресурс" (далі по тексту - відовідач, ТОВ "Сумиеко-ресурс") про стягнення заборгованості в сумі 1797,77 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач перебуває на обліку у Сумській міській виконавчій дирекції Сумського обласного відділення Фонду, зареєстроване як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, був зобов'язаний сплачувати внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в порядку, в терміни і в розмірах відповідно до ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 № 2213, ст. 27 Закону № 2240-ІІІ. За результатами звіту Ф4-ФСС з ТВП за І квартал 2014 року товариство має заборгованість по сплаті внесків на загальнобов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у сумі 1797 грн. 77 коп., яка виникла до 01.01.2011. Відповідач самостійно визначив заборгованість перед Фондом на кінець звітного періоду та вписав зазначену суму у відповідний рядок звіту, що завірено підписами та печатками підприємства. Проте заборгованість в сумі 1797 грн. 77 коп. відповідачем до теперішнього часу не погашена. Тому позивач просить стягнути вказану суму заборгованості.
У судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.11), подав заяву про розгляд справи без його участі (а.с.13).
У судове засідання відповідач не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся за останнім відомим місцем реєстрації, проте до суду повернулося поштове відправлення із повісткою (а.с.12). З огляду на вимоги ч. 11 ст. 35 КАС України суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні представника відповідача за наявними в ній доказами.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ТОВ "Сумиеко-ресурс" зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Сумської міської ради 15.04.2005, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5), включене до Єдиного державного реєстру підприємств (а.с.6), є страхувальником в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що підтверджується копією картки страхувальника (а.с.8).
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі по тексту - Закон) платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п. 4.1 Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 18.01.2011 за №4 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 березня 2011 р. № 392/19130, страхувальники зобов'язані формувати та подавати до органів Фонду звітність щодо коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця. Базовим звітним періодом для них є квартал.
Згідно з поданим 15.04.2014 звітом Ф4-ФСС з ТВП відповідачем самостійно була розрахована сума заборгованості зі сплати коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, що мала місце станом на 01.01.2011 в розмірі 1797,77 грн. (а.с.7), проте у встановлений строк не сплачена.
Абзацем 6 пункту 7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування штрафних санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Так, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ (далі - Закон № 2240-ІІІ) загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Згідно зі ст. 9 Закону України № 2240-ІІІ Фонд є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності ті витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Відповідач був зобов'язаний сплачувати внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в порядку, в терміни і в розмірах відповідно до ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 за № 2213, ст. 27 Закону № 2240-ІІІ.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем сума заборгованості не сплачена, заперечень стосовно позовних вимог та докази сплати боргу відповідачем не були надані, що підтверджується матеріалами справи, суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення з ТОВ "Сумиеко-ресурс" заборгованості в сумі 1797,77 грн є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумиеко-ресурс" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Сумиеко-ресурс" (просп. М. Лушпи, буд. 23, кв. 207, м. Суми, код ЄДРПОУ 33389683) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (пл. Троїцька, 5, м. Суми, код ЄДРПОУ 22596312) заборгованість в сумі 1797,77 грн. (одна тисяча сімсот дев'яносто сім грн. 77 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2014 |
Оприлюднено | 22.09.2014 |
Номер документу | 40495095 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
В.М. Соколов
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні