Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
02 вересня 2014 р. № 820/15629/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Севастьяненко К.О., розглянувши у приміщенні суду в порядку письмового провадження подання Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "РУХ-М" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Лозівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з поданням, в якому просить суд стягнути з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "РУХ-М" (64604, Харківська область, м. Лозова, мік-н 1, буд. 5, кв. 97, код ЄДРПОУ 35462873) до Державного бюджету України (одержувач: Лозівське УДКСУ Харківської області, код отримувача - 38053090, банк отримувача: УДКСУ Харківської області, МФО банка 851011, рахунок № 31117029700015, код платежу 14010100, назва платежу: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)) суму коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 13516,86 грн. у банках, обслуговуючих такого платника податків.
В обґрунтування вимог заявником в поданні зазначено наступне. На виконання вимог чинного законодавства ТОВ "РУХ-М" подано до Лозівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області податкові декларації з податку на додану вартість: за травень 2014 року від 15.06.2014 р., за червень 2014 року від 17.07.2014 р., за липень 2014 року від 18.08.2014 р., в яких відповідачем самостійно визначено податкові зобов'язання з ПДВ у розмірі 8071,00 грн., 3794,00 грн. та 1663,00 грн. відповідно. У встановлений законодавством строк самостійно узгоджене податкове зобов'язання відповідачем не сплачено, у зв'язку з чим виник податковий борг перед бюджетом з урахуванням попередньої переплати всього в розмірі 13516,86 грн. Заявник зазначив, що 02.07.2014 року посадовій особі ТОВ "РУХ-М" було вручено податкову вимогу форми «Ю» від 02.07.2014 року № 1702-25. За таких підстав, керуючись нормами податкового законодавства України, заявник просить в поданні стягнути з розрахункових рахунків відповідача кошти у розмірі 13516,86 грн. в рахунок погашення його податкового боргу в судовому порядку.
Представник заявника в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, до суду надав заяву, у якій просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень проти подання до суду не надав, причин неприбуття суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності до суду не надав.
За правилами, встановленими ч. 8 ст. 183-3 КАС України, розгляд подання здійснюється судом у триденний строк з моменту постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Суд вважає, що перешкод для розгляду подання немає, а саме: відсутня потреба заслухати свідка чи експерта; особи, які беруть участь у справі, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому подання слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що товариства з обмеженою відповідальністю "РУХ-М" (далі - ТОВ "РУХ-М") зареєстровано в якості юридичної особи (код 35462873, юридична адреса: м-н 1, буд. 5, кв. 97, м. Лозова, Харківська область, 64604), що підтверджується копією Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Станом на дату судового розгляду ТОВ "РУХ-М" знаходиться на податковому обліку у Лозівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області та за даними інформаційної довідки заявника по ТОВ "РУХ-М" наявні відкриті розрахункові рахунки в банківських установах.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Положеннями п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України передбачено податковим обов'язком визнається обов'язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 49.1 статті 49 ПК України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Підпунктом 57.1. статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг ТОВ «РУХ-М» виник, зокрема, на підставі поданих податкових декларацій з податку на додану вартість: за травень 2014 року від 15.06.2014 р., за червень 2014 року від 17.07.2014 р., за липень 2014 року від 18.08.2014 р., в яких відповідачем самостійно визначено податкові зобов'язання з ПДВ у розмірі 8071,00 грн., 3794,00 грн. та 1663,00 грн. відповідно.
Внаслідок несплати відповідачем узгодженого податкового зобов'язання згідно вищевказаних податкових декларацій, у підприємства виник податковий борг, який з урахуванням попередньої переплати складає - 13516,86 грн.
Відповідно до п.п. 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг -сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 56.11. ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Доказів здійснення платежу по сплаті податкового зобов'язання у порядку, передбаченому законодавством України, сторонами до суду не надано, а судом самостійно при виконанні приписів ст.11 КАС України не встановлено.
Відповідно до п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Зазначена норма Податкового кодексу України кореспондується з пунктом третім частини першої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Подання податкового органу про стягнення коштів за податковим боргом відповідно до ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
Окрім того, суд зазначає, що згідно з даними облікової картки ТОВ «РУХ-М» з податку на додану вартість податковий борг відповідача у сумі 13516,86 грн. станом на дату судового засідання залишається несплаченим.
Підпунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Лозівською ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області здійснювались заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу, а саме: 02.07.2014 року посадовій особі ТОВ «РУХ-М» була вручена податкова вимога форми «Ю» від 02.07.2014 року № 1702-25. Вказана податкова вимога відповідачем в адміністративному або судовому порядку оскаржена не була.
Отже, оцінивши наявні у справі документи за правилами ст.86 КАС України, суд відзначає, що заявлена суб'єктом владних повноважень до стягнення сума заборгованості відповідає визначенню податкового боргу згідно з п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, заперечень проти подання до суду не надав.
Отже, оскільки судовим розглядом не встановлено факту порушення заявленою суб'єктом владних повноважень вимогою прав та охоронюваних законом інтересів платника податків у сфері публічно-правових відносин, то подання належить задовольнити, адже обґрунтованість заявленої вимоги підтверджена наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 183-3, 186, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "РУХ-М" про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "РУХ-М" (64604, Харківська область, м. Лозова, мік-н 1, буд. 5, кв. 97, код ЄДРПОУ 35462873) до Державного бюджету України (одержувач: Лозівське УДКСУ Харківської області, код отримувача - 38053090, банк отримувача: УДКСУ Харківської області, МФО банка 851011, рахунок № 31117029700015, код платежу 14010100, назва платежу: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)) суму коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 13516 грн. 86 коп. (тринадцять тисяч п'ятсот шістнадцять грн. 86 коп.) у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя К.О. Севастьяненко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2014 |
Оприлюднено | 19.09.2014 |
Номер документу | 40495499 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Севастьяненко К.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні