ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2014 року м. Чернігів Справа № 825/2648/14
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лобана Д.В.,
при секретарі Тищенко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку ст. 41 КАС України, в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ» про стягнення податкового боргу та накладення арешту, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (далі ДПІ у м. Чернігові) звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ» (далі ТОВ «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ»): податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 510,00 грн; податкового боргу з податку на прибуток в сумі 2548,00 грн; пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства в сумі 61098,49 грн; накладення арешту на кошти та інші цінності ТОВ «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ», що знаходяться у банку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником податків і зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни, однак всупереч ст. 16 Податкового кодексу України має вищезазначений податковий борг.
Представник позивача через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду згідно ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
ТОВ «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ» (код ЄДРПОУ 38777046) зареєстровано в якості юридичної особи, про що 25.07.2013 внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 24.06.2014 (а. с. 6-8).
Відповідач у відповідності до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) є платником податків та згідно пп. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 цього Кодексу зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 38.1 ст. 38 ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Так, відповідно до п. п. 49.18.2 та 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Підпунктом 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Судом встановлено, що податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 510,00 грн виник на підставі податкового повідомлення рішення від 18.03.2014 № 000222250 (а. с. 14).
Податковий борг з податку на прибуток в сумі 2548,00 грн у ТОВ «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ» виник на підставі податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 10.02.2014 (а.с. 12-13).
Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства в сумі 61098,49 грн у відповідача виникли на підставі податкового повідомлення-рішення від 26.05.2014 № 0001372200 (а.с. 16).
Пунктом 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У відповідності до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення - рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п 59.5 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
На виконання вказаних норм та з метою погашення податкової заборгованості ДПІ у м. Чернігові відповідачу за податковою адресою направлено податкову вимогу від 22.05.2014 № 986-25, яка повернута позивачу з відміткою поштового відправлення «за закінченням терміну зберігання» (а. с. 20), тобто за нормами податкового кодексу вважається врученою.
Також, встановлено, що податковий борг визначений у податковій вимозі в повному обсязі не погашався, а тому у відповідності до п. 59.5 ст. 59 ПК України нова вимога не надсилалася (не вручалася).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що податковий борг виник внаслідок несплати відповідачем узгодженого податкового зобов'язання, а передбачені чинним законодавством заходи не призвели до погашення вказаного податкового боргу.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а у разі їх недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктами 87.1 та 87.2 ст. 87 ПК України встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
З метою виявлення майна ТОВ «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ» ДПІ у м. Чернігові було зроблено ряд запитів, згідно яких у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомості відсутні (а. с. 21).
В свою чергу, пп. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 ПК України передбачає право контролюючого органу звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Згідно п. 41.1 ст. 41 контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно п. 41.2 ст. 41 органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
За таких обставин, враховуючи відсутність майна платника податків, що має узгоджений податковий борг, суд визнає позовні вимоги про стягнення податкового боргу та накладення арешту на кошти та інші цінності боржника, що знаходяться у банку підтвердженими належними та допустимими доказами і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 41, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, - задовольнити.
Стягнути з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ» (код ЄДРПОУ 38777046):
- № 26059300006773, AT «Златобанк», МФО 380612;
- № 26000045752001 (долар США), ПАТ «КБ «Південкомбанк», МФО 335946;
- № 26000045752001 (укр. грн.), ПАТ «КБ «Південкомбанк», МФО 335946;
- № 26004300006773 (долар США), AT «Златобанк», МФО 380612;
- № 26004300006773 (Євро), AT «Златобанк», МФО 380612;
- № 26004300006773 (укр. грн.), AT «Златобанк», МФО 380612
податковий борг:
- по податку на доходи з фізичних осіб в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн 00 коп. на р/р 33218800700002, код платежу 11010100, одержувач: Місцевий бюджет, банк отримувач: ГУДКСУ в Чернігівській області, код 38054398, МФО 853592;
- по податку на прибуток в розмірі 2548 (дві тисячі п'ятсот сорок вісім) грн 00 коп. на р/р 31118009700002, код платежу 11021000, одержувач: Державний бюджет, банк отримувач: ГУДКСУ в Чернігівській області, код 38054398, МФО 853592;
- пеню за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства в розмірі 61098 (шістдесят одна тисяча дев'яносто вісім) грн 49 коп. на р/р 31119105700002, код платежу 21081000, одержувач: Державний бюджет, банк отримувач: ГУДКСУ в Чернігівській області, код 38054398, МФО 853592.
Накласти арешт на кошти та інші цінності товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕРНОВІ ТА КОРМОВІ ЕМІРАТІВ» (код ЄДРПОУ 38777046), що знаходяться у банках.
Відповідно до ст. ст. 186, 254 КАС України апеляційна скарга подається через Чернігівський окружний адміністративний суд, а її копія надсилається апелянтом до суду апеляційної інстанції, протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а у разі проголошення її вступної та резолютивної частин, або прийняття її у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання її копії. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, або її подано з пропуском строку, у поновленні якого було відмовлено, а у разі вчасного подання апеляційної скарги, з набранням законної сили рішенням апеляційної інстанції, якщо оскаржувану постанову не скасовано.
Суддя Д.В. Лобан
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2014 |
Оприлюднено | 22.09.2014 |
Номер документу | 40495946 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Лобан Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні