Вирок
від 26.08.2014 по справі 758/9742/14-к
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/9742/14-к

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2014 року Подільський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Києві кримінальне провадження 1-КП/758/443/14 відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, українки, громадянки України, раніше не судимої, офіційно не працюючої, має на утриманні двох малолітніх дітей, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,-

якій повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_4 за попередньою домовленістю з невстановленою особою на ім`я « ОСОБА_6 » створила суб`єкт підприємницької діяльності - товариство з обмеженою відповідальністю (далі «ТОВ») «Флюід Тівіай» (код ЄДРПОУ 38203902) з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених осіб.

Згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, в період з 13.04.2013 року по 24.03.2014 року ОСОБА_4 рахувалась керівником та одноосібним засновником суб`єкту підприємницької діяльності юридичної особи, а саме ТОВ «Флюід Тівіай» (код ЄДРПОУ 38203902).

Незважаючи на те, що вказане товариство було зареєстроване в державних органах влади як суб`єкт підприємницької діяльності юридична особа, ОСОБА_4 взяла участь у його реєстрації не з метою здійснення фінансово-господарської діяльності, а з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених слідством осіб, яка полягала в підробленні від її імені документів підприємства ТОВ «Флюід Тівіай» та подальшого ухилення від сплати податків.

Так, на початку квітня 2012 року ОСОБА_4 , знаходячись в м. Києві в районі станції метро «Контрактова Площа», вступила в попередню змову з невстановленими особами про реєстрацію на своє ім`я за грошову винагороду суб`єкта підприємницької діяльності юридичної особи ТОВ «Флюід Тівіай» без наміру здійснювати підприємницьку діяльність, а з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених осіб.

При цьому, ОСОБА_4 та не встановлені слідством особи заздалегідь домовились, що до діяльності ТОВ «Флюід Тівіай» вона не буде мати ніякого відношення, а лише буде рахуватись на посаді директора, печатка, банківська система керування розрахунковим рахунком («Клієнт-банк») та інші реквізити підприємства залишаться у не встановлених слідством осіб, які будуть використовувати їх для імітації фінансово-господарської діяльності на свій розсуд; для надання їх діям законного вигляду (прикриття) вона має підписати статутні та інші документи ТОВ «Флюід Тівіай», без наміру здійснення підприємницької діяльності та призначення себе його керівником.

ОСОБА_4 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, тобто те, що товариство створюється нею з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, з корисливих спонукань погодилась на таку пропозицію та надала невстановленим особам (матеріали відносно яких розслідуються в окремому провадженні) завірені нею копії документів (копію паспорта громадянина України серія НОМЕР_1 , виданий Харківським РУГУ МВС України у м. Києві від 07.09.1999 р., та свій ідентифікаційний номер).

Перебуваючи 11.04.2012 року в денний час доби в офісному приміщені розташованому за невстановленою слідством місці, в районі станції метро «Контрактова площа» Подільського району м. Києва, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що здійснює реєстрацію на своє ім`я товариства без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом ТОВ «Флюід Тівіай», для прикриття незаконної діяльності невстановлених осіб (матеріали відносно яких розслідуються в окремому провадженні), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на вчинення фіктивного підприємництва, підписала Протокол №1 загальних зборів учасників ТОВ «Флюід Тівіай» від 09.04.2012 р., яким прийняла рішення про створення вказаного товариства.

Після цього в цей же день ОСОБА_4 разом із невстановленими особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, прибули до приватного нотаріуса у м. Києві ОСОБА_7 , де вона підписала статут ТОВ «Флюід Тівіай» та довіреність, якою уповноважила невідомих їй осіб здійснити дії по реєстрації ТОВ «Флюід Тівіай» в органах державної влади та виконувати всі інші юридично значимі дії, пов`язані з цією довіреністю в межах наданих повноважень.

ОСОБА_4 , виконавши всі дії, спрямовані на створення та державну реєстрацію ТОВ «Флюід Тівіай», всі реквізити створеного товариства, в тому числі печатку, систему дистанційного обслуговування розрахункових рахунків «Клієнт-банк» та інші документи, необхідні для створення видимості господарської діяльності, залишила у розпорядженні невстановлених слідством осіб, усвідомлюючи таким чином, що ТОВ «Флюід Тівіай» буде використано з метою прикриття незаконної діяльності, що полягає в підроблення від її імені документів підприємства ТОВ «Флюід Тівіай» та подальшого їх використання при ухиленні від сплати податків.

Підписання ОСОБА_4 зазначених вище офіційних документів ТОВ «Флюід Тівіай» дало змогу здійснити реєстрацію товариства в органах державної влади та в державних цільових фондах.

Дані дії ОСОБА_4 здійснювала виключно за грошову винагороду з метою прикриття незаконної діяльності. При реєстрації ТОВ «Флюід Тівіай» ОСОБА_4 не мала наміру здійснювати фінансово-господарську діяльність на вказаному товаристві.

Діяльність ОСОБА_4 , невстановленої особи на ім`я « ОСОБА_6 », що зареєструвала за участю ОСОБА_4 ТОВ «Флюід Тівіай», а також інших невстановлених осіб, здійснювалася в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:

1.Статті 81 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.

2.Статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:

-Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

-Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

3.Статті 89 Цивільного кодексу України згідно якої:

-Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

-Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

4.Статті 56 Господарського кодексу України де обумовлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

5.Статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

6.Статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.

7.Статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.

8.Статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів.

Підписання ОСОБА_4 реєстраційних документів ТОВ «Флюід Тівіай» дало змогу невстановленій особі на ім`я « ОСОБА_6 » та іншим не встановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, прикриваючись імітацією підприємницької діяльності зареєстрованого товариства. Використовуючи фіктивну юридичну особу - ТОВ «Флюід Тівіай», невстановлена особа на ім`я « ОСОБА_6 » та інші невстановлені особи отримали можливість, минуючи ОСОБА_4 , яка згідно документів товариства була його директором, укладати від імені ОСОБА_4 фіктивні господарські угоди та складати фіктивні первинні документи (накладні, податкові накладні, рахунки, акти виконаних робіт), що свідчать про нібито реалізовані товари, роботи (послуги), надавати такі документи службовим особам підприємств для відображення в бухгалтерському та податковому обліках.

19 серпня 2014 року між підозрюваною ОСОБА_4 та прокурором ОСОБА_3 , укладено угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст.ст. 468, 469, 470 та 472 КПК України.

Згідно даної угоди прокурор ОСОБА_3 , та підозрювана ОСОБА_4 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій підозрюваного за ч. 1 ст. 205 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, підозрювана беззастережно визнала свою винуватість у зазначеному діянні. Також вказаною угодою визначено покарання, яке повинна понести ОСОБА_4 у виді штрафу в розмірі п`ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень та звільнення її від призначеного покарання, згідно Закону України "Про амністію у 2014 році" № 1185-VII від 08 квітня 2014 року, який набрав чинності 19 квітня 2014 року. В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості та звільнення від призначеного покарання згідно Закону України "Про амністію у 2014 році" № 1185-VII від 08 квітня 2014 року, суд виходить з наступного.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Судом встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 205 КК України, який згідно ст. 12 КК України, є злочином невеликої тяжкості.

При цьому судом з`ясовано, що обвинувачена цілком розуміє права визначені п.п. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором ОСОБА_3 , та підозрюваною ОСОБА_4 і призначення узгодженої сторонами міри покарання та звільнення від призначеного покарання згідно Закону України "Про амністію у 2014 році" № 1185-VII від 08 квітня 2014 року.

При цьому суд з`ясував, що ОСОБА_4 зрозумілі правові наслідки звільнення від покарання на підставі Закону „Про амністію в 2014 році" з нереабілітуючих підстав, прийшов до висновку, що ОСОБА_4 підлягає звільненню від призначеного покарання у виді штрафу на підставі п. в ст.1 Закону України „Про амністію в 2014 році", оскільки на час набрання чинності законом мала дітей, яким не виповнилось 18 років щодо яких не позбавлялась батьківських прав.

Керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 475 КПК України, Законом України "Про амністію у 2014 році" №1185-VII від 08 квітня 2014 року суд,

З А С У Д И В :

затвердити угоду від 19 серпня 2014 року про визнання винуватості між прокурором ОСОБА_3 та підозрюваною ОСОБА_4 .

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, за якою призначити їй узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 19 серпня 2014 року покарання у виді штрафу в розмірі п`ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.

Звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання у виді штрафу з підстав передбачених п. в ст.1 Закону України "Про амністію у 2014 році" №1185- VII від 08 квітня 2014 року.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суду м. Києва шляхом подачі апеляції протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення.

Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

СуддяОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.08.2014
Оприлюднено11.01.2023
Номер документу40515010
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —758/9742/14-к

Вирок від 26.08.2014

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Отвіновський П. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні