ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
16 вересня 2014 року Чернігів Справа № 825/2880/14
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Соломко І.І.,
за участю секретаря Розмовенко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області до Дочірнього підприємства «Ріпкинська пересувна механізована колона № 230» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій , -
В С Т А Н О В И В:
04.09.2014 Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області (надалі - позивач), звернувся до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Ріпкинська пересувна механізована колона № 230)» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» про стягнення фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 26.05.2012 по 31.05.2014 в розмірі 4862,10 грн., травень-липень 2014 року - 2461,61 грн, а всього - 7323,71 грн.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований в УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. В зв'язку з тим, що Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за рахунок коштів підприємств та організацій відбувається відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених згідно пункту «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», то даному виду платежу надано статус загальнообов'язкового, а отже в органах Пенсійного фонду України виникає право на стягнення заборгованості зі сплати останнього. Сума заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у відповідача складає 7323,71 грн. Вважає, що оскільки відповідачем в добровільному порядку сума заборгованості не сплачена, тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Сторони в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності та зазначено, що позивач позов підтримує в повному обсязі. Повістка на ім'я відповідача повернута на адресу суду з відміткою: «за зазначеною адресою не існує».
Згідно частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Оскільки повістка направлена відповідачу за адресою, вказаною у позовній заяві та Спеціальному витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і не вручена адресату з незалежних від суду причин, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство «Ріпкинська пересувна механізована колона № 230» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» є юридичною особою та зареєстровано в УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області як платник страхових внесків, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску.
30.05.2014 на адресу позивача від управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові надійшов розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах на 2014 рік, які має сплатити відповідач (а.с.12).
У розрахунку вказано, що гр. ОСОБА_1 з 26.05.2012 збільшена пенсія згідно рішення суду, отже і сума відшкодування збільшилась до 858,39 грн.
03.06.2014 даний розрахунок направлений на адресу відповідача, що підтверджується листом Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області № 1816/02-08(а.с.13).
В результаті підвищення гр. ОСОБА_1 пенсії у відповідача за період з 26.05.2012 по 31.05.2014 виникла заборгованість в сумі 4862,10 грн.
Крім того, відповідач має поточну заборгованість за травень-липень 2014 року на суму 2461,61 грн. Отже, загальна сума заборгованості складає 7323,71 грн.
Відповідно до абзацу 6 пункту 7 розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464, на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Порядок обчислення і сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-ІУ (далі - Закон), Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерства юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663 (далі - Інструкція).
Згідно пункту 1 статті 14 Закону України № 1058-ІУ підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством є страхувальниками.
Відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " та пункту 6 Інструкції, відшкодуванню Пенсійному фонду підлягають витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788, до досягнення працівниками пенсійного віку.
Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Інструкції відповідачу були направлені повідомлення про розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення ". Зазначені в розрахунках суми повинні сплачуватися платником щомісяця до 25-го числа.
Згідно підпункту 6 пункту 2 статті 17 Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.
Доказів про сплату заборгованості в сумі 7323,71 грн. відповідачем суду не надано.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 7323,71 грн., суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Ріпкинська пересувна механізована колона № 230» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» (р/р 26004301231, 2604730223 філія ЧОУ Ощадбанк, м. Чернігів, МФО 353553, код 01037790) на користь управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області (р/р 25602303402154 в ЧОУ Ощадбанку, МФО 353553, код 14249938) заборгованість з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 7323 (сім тисяч триста двадцять три) грн. 71 коп.
Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя підпис І.І. Соломко
З оригіналом згідно
Суддя І.І. Соломко
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2014 |
Оприлюднено | 22.09.2014 |
Номер документу | 40515185 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Соломко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні