Рішення
від 15.09.2014 по справі 927/1223/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Чернігівської області

Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua

========================================================================================================================================================================

Іменем України

РІШЕННЯ

« 15» вересня 2014 року справа №927/1223/14

Позивач: Публічне акціонерне товариство «Дочірній Банк Сбербанку Росії»

Вул. Володимирська, буд. 46, м.Київ, 01030

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Тракер Україна»

Проспект Перемоги, 95, м. Чернігів, 14000

про зобов'язання визнання грошових вимог та включення їх до реєстру вимог кредиторів

Судя Скорик Н.О.

Представники сторін:

Від позивача : не з'явився (Ковриженко С.О. довіреність № б/н від 16.08.2013, представник, присутній в судовому засіданні 14.08.2014)

Від відповідача : не з'явився

Суть спору:

Публічним акціонерним товариством «Дочірній Банк Сбербанку Росії» подано позов до товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАКЕР УКРАЇНА» про зобов'язання визнання грошових вимог та включення їх до реєстру вимог кредиторів в розмірі 98880,03 грн.

До початку судового засідання від позивача надійшло письмове клопотання про розгляд справи без участі представника позивача. Подане клопотання задоволено судом.

Відповідач відзиву на позов не надав, проти позовних вимог не заперечив.

Ухвала суду від 14.08.2014 направлена на адресу державної реєстрації відповідача: Проспект Перемоги, 95, м. Чернігів, 14000, повернута відділенням зв'язку з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Згідно ст. 64 Господарського процесуального кодексу України у разі відсутності сторін за адресою, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, вважається, що ухвала вручена належним чином.

В п. 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 N 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» зазначено, що місцезнаходження юридичної особи або місце - проживання фізичної особи - підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (стаття 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").

У випадку не з'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору. ( п.3.9.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 N 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).

Зважаючи на те, що згідно до ст.. 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, неявка представника відповідача у судове засідання , неподання відповідачем відзиву на позов не є перешкодами для розгляду справи за наявними доказами у порядку ст.. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд

Встановив:

01.12.2011 між публічним акціонерним товариством «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ» та товариством з обмеженою відповідальністю «ТРАКЕР УКРАЇНА» було укладено договір № 011111 про надання інформаційно-консультаційних послуг з одержання дозвільних документів та супроводження.

В зв'язку з порушенням умов договору, позивач звернувся до господарського суду м. Києва з позовною заявою до відповідача про стягнення 105600,00 грн.

Рішенням господарського суду м. Києва у позові відмовлено повністю

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 08.04.2014 позовні вимоги задоволено частково та присуджено до стягнення з ТОВ «ТРАКЕР УКРАЇНА» на користь ПАТ «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ» 96000,00 грн. основного боргу, 1920,02 грн. судового збору, та 960,01 грн. судового збору за подання апеляційної скарги.

Постановою Вищого господарського суду України від 03.07.2014 постанову Київського апеляційного господарського суду від 08.04.2014 у справі 910/16989/13 залишено без змін.

На виконання вищевказаної постанови Київського апеляційного господарського суду, було видано два накази від 16.04.2014 про примусове виконання постанови по справі № 910/16989/13.

14.07.2014 ПАТ «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ» звернулось до Центрального відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції з заявами № 5691/4/06-4та № 5687/4/06-4 про відкриття виконавчого провадження, про що свідчать копії поштових повідомлень та описів вкладення у цінний лист.

Як вбачається з витягу ДП «Інформаційно-ресурсний центр» відносно ТОВ «ТРАКЕР УКРАЇНА», 25.03.2014 винесено рішення засновників (учасників)( юридичної особи, або уповноваженого ними органу) про припинення юридичної особи та встановлено строк, визначений для заявлення кредиторами своїх вимог - 04.06.2014.

29.05.2014 ПАТ «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ» направило свої кредиторські вимоги до юридичної особи, що припиняється листом від 28.05.2014 № 4288/5/06-4, про свідчать копії фіскального чеку та опису вкладення у цінний лист.

Згідно частини першої ст.59 та ст. 60 Господарського кодексу України (надалі - ГК України) припинення суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.

Суб'єкт господарювання ліквідується в порядку, встановленому законом.

Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.

Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.

Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання.

Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом доходів і зборів, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.

Одночасно, відповідно до Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України), а саме ст. ст. 110, 105 та 112, якими передбачено, зокрема, що юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

У разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Частиною першою ст. 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Так, передумовою звернення особи до суду є існування її суб`єктивного права, якому завжди відповідає юридичний обов`язок, а факт його порушення ( невизнання або оспорювання) зобов`язаними сторонами є передумовою звернення особи до суду.

Визначення змісту суб`єктивного права покладається на особу, яка звертається до суду з вимогою зобов`язати суб`єктів обов`язку поновити чи визнати це право, утриматись від дій, що можуть його порушити у майбутньому, вчинити певні дії.

Поштові повідомлення із заявою про включення позивача до реєстру кредиторів повернулось на адресу позивача з відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

З матеріалів даної справи вбачається, що відповідач у порушення вимог ст. 60 ГК України персонально не повідомив позивача, як кредитора, про припинення юридичної особи та фактично ухилився від розгляду заявлених вимог по суті при тому, що безспірність грошових вимог ПАТ «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ» до ТОВ «ТРАКЕР УКРАЇНА» встановлено поставою Київського апеляційного господарського суду від 08.04.2014 у справі 910/16989/13.

Частиною п`ятою ст. 124 Конституції України передбачено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Також, ст. 115 ГПК України унормовано, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України.

Частиною третьою ст. 35 ГПК України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З матеріалів даної справи вбачається, що постанова Київського апеляційного господарського суду від 08.04.2014 у справі 910/16989/13 на даний час є чинною, доказів її виконання до господарського суду не подано.

Оцінивши подані докази суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір виник з вини відповідача, то відповідно до ст.49 ГПК України з нього на користь позивача підлягає стягненню 1 218,00 грн витрат по сплаті судового збору. Надлишково сплачений судовий збір підлягає поверненню згідно ст.. 7 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 22, 32-36, 43, 49, 75, 82-85, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

Визнати ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ», код 25959784, вул. Володимирська, буд. 46, м. Київ, 01030 кредитором ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАКЕР УКРАЇНА», код 34614902, Проспект Перемоги, буд. 95, м. Чернігів, 14000 на суму 98880,03 грн. за постановою Київського апеляційного господарського суду від 08.04.2014 по справі 910/16989/13.

Зобов'язати ліквідаційну комісію ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАКЕР УКРАЇНА», код 34614902, Проспект Перемоги, буд. 95, м. Чернігів, 14000 визнати грошові вимоги ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ», код 25959784, вул. Володимирська, буд. 46, м. Київ, 01030 у розмірі 98880,03 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів.

2. Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАКЕР УКРАЇНА», код 34614902, Проспект Перемоги, буд. 95, м. Чернігів, 14000 на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ», код 25959784, вул. Володимирська, буд. 46, м. Київ, 01030 1218,00 грн. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

3. Повернути ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ», код 25959784, вул. Володимирська, буд. 46, м. Київ, 01030 з державного бюджету (рахунок №31217206783002 в ГУДКСУ у Чернігівській області, отримувач -УК у м. Чернігові/м. Чернігів/22030001, МФО 853592, код ЄДРПОУ 38054398, код господарського суду Чернігівської області 03500068) надлишково сплачений судовий збір в сумі 759 грн. 60 коп, сплачений платіжним дорученням № 76698224 від 25.07.2014 , що знаходиться в матеріалах справи 927/1223/14 господарського суду Чернігівської області.

Повне рішення складено 18.09.2014

Суддя Н.О.Скорик

.

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення15.09.2014
Оприлюднено23.09.2014
Номер документу40520421
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/1223/14

Ухвала від 14.08.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

Рішення від 15.09.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

Ухвала від 07.08.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні