ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/17884/14 11.09.14
За позовом Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація";
до Київського відділення міжнародної благодійної організації "Комітет координації сприяння правоохоронним органам та військовим формуванням України";
про виселення з приміщення
Суддя О. В. Мандриченко
Представники:
Від позивача: Цимбаліст Н. В., представник, довіреність № 155/1/11-01 від 08.01.2014 р.;
Від відповідача: не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить суд виселити відповідача з нежилиого приміщеня загальною площею 18,30 кв.м. на другому поверсі в будинку № 9-А на вул. Гната Юри у м. Києві, зобов'язати останнього передати нежилі приміщення позивачу, а також стягнути з відповідача 2 436,00 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.08.2014 р. порушено провадження у справі №910/17884/14, розгляд справи призначено на 11.09.2014 р.
У судовому засіданні 11.09.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями, які повернулися на адресу суду і підтверджують факт направлення ухвал господарського суду на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.
З огляду на неявку представника відповідача в судове засідання, господарський суд враховує, що за змістом ст. 22 Господарського процесуального кодексу України прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Зважаючи на те, що неявка представника відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-
ВСТАНОВИВ:
Між Комунальним підприємством "Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва" (орендодавець) та Київським відділенням міжнародної благодійної організації «Комітет координації сприяння правоохоронним органам та військовим формуванням України» (орендар) 31.08.2009 р. був укладений договір № 144 оренди нежилого приміщення загальною площею 18,30 кв.м за адресою: м.Київ, вул.Гната Юри, 9.
Відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10.12.2010 № 1112 "Про питання організації управління в місті Києві" нежилі приміщення в будинку № 9 на вул.Гната Юри у м.Києві (згідно з поверховим планом БТІ: вул.Гната Юри, 9 літер А) закріплені за КП "Київжитлоспецексплуатація" на праві господарського відання та згідно з актом ОЗ-1 від 01.02.2012 р. передано Комунальним підприємством "Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району м.Києва" на баланс позивача.
Згідно з п. 9.1. строк дії договору встановлено з 31.08.2009 р. до 30.07.2012 р.
Пунктом 9.9. договору сторони встановили, що дія договору оренди припиняється в разі закінчення строку на який його було укладено.
Суду не надано жодних доказів продовження дії договору, а тому суд дійшов до висновку що договір оренди нежитлового приміщення № 144 від 31.07.2009 року припинив свою дію 30.07.2012 року.
Факт приймання-передачі об'єкту оренди підтверджується підписаним між сторонами актом прийому-передачі нежитлового приміщення від 31.08.2009 року, суду не надано доказів повернення відповідачем позивачу об'єкту оренди.
Листом вих. № 155/1/03-582 від 07.02.2014 р. позивач звернувся до відповідача з вимогою про виселення останнього з займаних приміщень. Вказана вимога відповідачем залишена без задоволення.
Спір виник у зв'язку з тим, що після припинення дії договору відповідач не повернув позивачу об'єкт оренди і продовжує ним користуватися.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ) (ч.1. ст. 760 ЦК України).
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 765 ЦК України наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.
Згідно з ч. 1 ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно вимог ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до с. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з ч. 1 ст. 785 ЦК України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Згідно з ч. 2 ст. 795 ЦК України повернення наймачем предмета договору найму оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору. З цього моменту договір найму припиняється.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.
Враховуючи те, що договір оренди припинив свою дію 30.07.2012 р. у зв'язку із закінчення строку, на який його було укладено, новий договір оренди сторонами не укладався, у відповідача відсутні правові підстави користування спірним приміщенням.
Враховуючи вище викладене, відповідач безпідставно займає спірне нежитлове приміщення загальною площею 18,30 кв.м. на другому поверсі в будинку № 9-А на вул. Гната Юри у м. Києві, а вимоги позивача щодо виселення відповідача зі спірного приміщення та повернення приміщення орендодавцю, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються судом на відповідача .
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 32, 33, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Виселити Київське відділення міжнародної благодійної організації "Комітет координації сприяння правоохоронним органам та військовим формуванням України" (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9; код ЄДРПОУ 33446002) з нежилих приміщень загальною площею 18,30 кв.м. на другому поверсі в будинку № 9-А на вул. Гната Юри у м. Києві. Видати наказ.
3.Зобов'язати Київське відділення міжнародної благодійної організації "Комітет координації сприяння правоохоронним органам та військовим формуванням України" (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9; код ЄДРПОУ 33446002) передати Комунальному підприємству "Київжитлоспецексплуатація" (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 51-А; код ЄДРПОУ 03366500) нежилі приміщення загальною площею 18,30 кв.м. на другому поверсі в будинку № 9-А на вул. Гната Юри у м. Києві. Видати наказ.
4.Стягнути з Київського відділення міжнародної благодійної організації "Комітет координації сприяння правоохоронним органам та військовим формуванням України" (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9; код ЄДРПОУ 33446002) на користь Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 51-А; код ЄДРПОУ 03366500) 2 436 (дві тисячі чотириста тридцять шість) грн. 00 коп. - судового збору. Видати наказ.
5.Накази видати після набрання рішенням законної сили.
6.Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
СуддяО.В. Мандриченко Дата складання рішення 16.09.2014 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2014 |
Оприлюднено | 19.09.2014 |
Номер документу | 40526198 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні