ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
17.09.2014 Справа № 908/3453/14
Суддя господарського суду Запорізької області Мірошниченко М.В., розглянувши позовну заяву Приватного підприємства «Юнімед» (69035, м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10)
до відповідача-1 Приватного підприємства «ВВ-Інформ» (69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, буд. 126-А)
до відповідача-2 Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
про захист ділової репутації та спростування недостовірних відомостей,
ВСТАНОВИВ:
17.09.2014 р. в господарський суд Запорізької області надійшла позовна заява Приватного підприємства «Юнімед» до Приватного підприємства «ВВ-Інформ» (відповідача-1) та Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (відповідача-2) про захист ділової репутації та спростування недостовірних відомостей.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає поверненню на підставі пунктів 4, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), виходячи з наступного.
Статтями 54 та 57 ГПК України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї. Зокрема, пунктами 2 та 3 ч. 1 статті 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, що подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, а також документи які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до статті 44 ГПК України судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
В даному випадку, розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір». Так, пунктом 1 статті 4 вказаного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Зокрема, згідно пп. 2.2.2 п. 2.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" встановлено у 2014 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі - 1218 гривень.
За змістом п. 2.2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 р. «Про деякі питання практики застосування VI Господарського процесуального кодексу України» пунктом 2 частини другої статті 4 Закону не визначено окремо ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви про захист ділової репутації фізичної або юридичної особи. У визначенні такої ставки господарському суду слід виходити з того, що відповідні позовні заяви (з урахуванням положень підпункту 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону) мають немайновий характер і повинні оплачуватися судовим збором згідно з підпунктом 2 пункту 2 статті 4 Закону.
В свою чергу, пунктом 2.11 вказаної постанови Пленуму визначено, що якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Як свідчать матеріали позовної заяви, позивачем заявлено п'ять вимог немайнового характеру:
про визнання недостовірною інформацію, викладену в статті, опублікованій ІНФОРМАЦІЯ_1 на веб-сайті: http://огd-02.соm/ під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_5.», а також в статті, опублікованій ІНФОРМАЦІЯ_3 на веб-сайті: http://www.vv.com.ua, під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_4»;
про зобов'язання ПП «ВВ-ІНФОРМ» (код ЄДРПОУ 38229370) вилучити
статтю, опубліковану ІНФОРМАЦІЯ_3 на веб-сайті: http://www.vv.com.ua, під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_4»;
про зобов'язання СПД ФОП ОСОБА_1 вилучити статтю, опубліковану ІНФОРМАЦІЯ_1 на веб-сайті: http://огd-02.соm/ під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_5.»;
про зобов'язання ПП «ВВ-ІНФОРМ» (код ЄДРПОУ 38229370) спростувати
недостовірну інформацію, поширену в статті, опублікованій ІНФОРМАЦІЯ_3 на веб-сайті: http://www.vv.com.ua, під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_4», шляхом розміщення на цьому сайті повідомлення про ухвалене у даній справі судове рішення та публікації тексту резолютивної частини цього рішення, протягом семи днів з дня набрання рішенням законної сили;
про зобов'язання СПД ФОП ОСОБА_1 спростувати недостовірну інформацію, поширену в статті, опублікованій ІНФОРМАЦІЯ_1 на веб-сайті: http://огd-02.соm/ під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_5.», шляхом розміщення на цьому сайті повідомлення про ухвалене у даній справі судове рішення та публікації тексту резолютивної частини цього рішення, протягом семи днів з дня набрання рішенням законної сили.
За таких обставин, розмір судового збору за даним позовом повинен становити 6090,00 грн. (1218,00 грн. х 5 розмірів мінімальної заробітної плати), а не - 1218,00 грн. як сплачено позивачем.
Отже, позивач не доплатив 4872,00 грн. судового збору.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем не надано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
Крім того, частиною 1 статті 56 ГПК України визначено, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Частиною 2 ст. 34 ГПК України встановлено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
При цьому, слід відзначити, що в процесі підготовки та оформлення документів необхідно дотримуватись правил, які забезпечують їх юридичну силу.
Так, документ має юридичну силу за наявності обов'язкових для цього виду документа реквізитів. Зокрема, документи оформляються на бланках, мають встановлений комплекс реквізитів і відповідний порядок їх розташування, установлений Національним стандартом України.
Відповідно до п. 4.4 Національного стандарту України „Вимоги до оформлення документів" ДСТУ 4163-2003 р., затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. № 55, документи, що їх складають в організації, повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва організації, назва виду документа, дата, реєстраційний індекс документа, заголовок до тексту документа, текст документа, підпис.
Дата документа - це дата його підписання, затвердження, прийняття, зареєстрування, яку оформлюють цифровим способом. Реєстраційний індекс документа складають з його порядкового номера, який можна доповнювати за рішенням організації індексом справи за номенклатурою справ, інформацією про кореспондента, виконавця тощо (пункти 5.11 та 5.12 Національного стандарту України).
Приватне підприємство «Юнімед» звернулося в господарський суд Запорізької області із позовною заявою, яка датована 16.09.2014 року (дата наявна на останньому аркуші позовної заяви).
Надані суду в якості доказів направлення копії позовної заяви відповідачам фіскальні чеки від 17.09.2014 р. та описи вкладення у цінний лист від 17.09.2014 р. свідчать лише про факт направлення відповідачам копії позовної заяви (без зазначення її вихідного номеру та дати) та ряду документів.
Таким чином, господарський суд позбавлений можливості пересвідчитись, що відповідачам направлено саме копію позовної заяви, яку подано в господарський суд.
Як зазначено в абзаці 1 пункту 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суд України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК.
Згідно із пунктами 4, 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі та не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
З огляду на вищевикладене, позовна заява ПП «Юнімед» до ПП «ВВ-Інформ» (відповідача-1) та СПД ФОП ОСОБА_1 (відповідача-2) про захист ділової репутації та спростування недостовірних відомостей, підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Суд вважає за необхідне роз'яснити, що у відповідності до ч. 3 ст. 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному звертанню з нею до господарського суду у загальному порядку після усунення допущених порушень.
Керуючись ст.ст. 54, 56, 57, п.п. 4, 6 ч. 1 ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства «Юнімед», м. Запоріжжя повернути без розгляду.
Додаток: позовні матеріали на 65 аркушах (в т.ч. оригінали: фіскальні чеки від 17.09.2014 р. та описи вкладення у цінний лист від 17.09.2014; Квитанція № 13689.402.1 від 16.09.2014 р. про сплату 1218,00 грн. судового збору.).
Суддя М.В. Мірошниченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2014 |
Оприлюднено | 24.09.2014 |
Номер документу | 40546313 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Мірошниченко М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні