cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/11812/14 02.09.14
За позовом Полтавської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області ;
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Англо - Укр-Енерджі";
про відшкодування заборгованості по договору 66 613,44 грн.
Суддя О. В. Мандриченко
Представники:
Від прокуратури: не з'явився;
Від позивача: Полтавська Ю.В., представник, довіреність № 7 від 11.11.2013 р.;
Від відповідача: не з'явився;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор Полтавської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 56 744,10 грн. основної заборгованості, 1 962,31 грн. трьох відсотків річних, 3 934,94 грн. пені., 3 972,09 грн. штрафу.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 18.06.2014 року порушено провадження у справі № 910/11812/14; розгляд справи призначено на 03.07.2014 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.07.2014 року відкладено розгляд справи до 15.07.2014 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.07.2014 року відкладено розгляд справи до 02.09.2014 року.
У судовому засіданні 02.09.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями, які повернулися на адресу суду і підтверджують факт направлення ухвал господарського суду на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.
Через канцелярію суду відповідач подав клопотання про відкладення слухання справи у зв'язку зі зміною директора товариства та відпусткою бухгалтера.
З огляду на неявку представника відповідача в судове засідання, господарський суд враховує, що за змістом ст. 22 Господарського процесуального кодексу України прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
За приписами ст. 69 Господарського процесуального кодексу України спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, керуючись принципами розумності строків судового провадження, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до вимог ст.75 Господарського процесуального кодексу України, а неявка представника відповідача не перешкоджає вирішенню справи по суті.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-
ВСТАНОВИВ:
Між Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Англо - Укр-Енерджі" (замовник) 03.01.2012 року було укладено договір № 27-С на постійне та обов'язкове обслуговування об'єктів та окремих територій державною аварійно-рятувальною службою.
На виконання умов договору позивачем були надані відповідачу послуги на загальну суму 56 744,10 грн., що підтверджується актами виконання умов договору, які підписані повноважними представниками сторін та скріплені печатками без зауважень та приймаються судом, як належні докази виконання позивачем договірних зобов'язань.
Відповідно до п. 4.9. договору оплата за профілактичне обслуговування об'єктів підприємства виконавцем здійснюється замовником шляхом щомісячного перерахування коштів протягом 5 (п'яти) банківських днів з моменту підписання актів виконаних робіт.
Прокурор у своїй позовній заяві зазначає, що позивачем були належним чином виконані зобов'язання за договором № 27-С від 03.01.2012 р., тоді як відповідач свої зобов'язання щодо оплати за наданні послуги не виконав, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість у розмірі 56 744,10 грн.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги прокурора підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною першою статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України визначено, що договір є обов'язковим до виконання сторонами.
Згідно з частиною 1 статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч.1 ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
З наданих суду доказів вбачається, що позивач взяті на себе зобов'язання за договором № 27-С від 03.01.2012 р. виконав належним чином, що підтверджується підписаними та скріпленими печатками обох сторін актами виконання умов договору, належним чином засвідчені копії яких містяться в матеріалах справи.
Відповідач жодних обґрунтованих заперечень та належних доказів на спростування обставин, викладених позивачем у позовній заяві, суду не надав.
За таких обставин, враховуючи те, що наявні у справі матеріали свідчать про обґрунтованість вимог позивача щодо стягнення 56 744,10 грн. основного боргу, а відповідач в установленому законом порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив та не довів суду належними і допустимими доказами належного виконання ним своїх зобов'язань, позовна вимога прокурора щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Англо - Укр-Енерджі" суми основного боргу за договором № 27-С від 03.01.2012 р. у розмірі 56 744, 10 грн. визнається судом такою, що підлягає задоволенню.
Прокурор також просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 3 934,94 грн. пені, 3 972,09 грн. штрафу та 1 962,31 грн. трьох відсотків річних у зв'язку з простроченням виконанням відповідачем грошового зобов'язання за договором.
В пункті п. 6.3. договору сторони визначили, що за порушення терміну оплати замовник сплачує виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла на момент виконання зобов'язання. Сплата пені не звільняє винну сторону від виконання обов'язків за даним Договором.
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 ЦК України).
Суд визнає вимоги позивача про стягнення пені та штрафу обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Враховуючи наявність прострочення з боку відповідача, вимоги позивача про нарахування 3% річних визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставі своїх вимог чи заперечень.
Згідно статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Відповідач не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували доводи прокурора та підтверджували заперечення проти задоволення позовних вимог.
За таких обставин, позов визнається судом доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає повному задоволенню.
Оскільки позов подано прокурором, якій звільнений від сплати судового збору, враховуючи приписи ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір підлягає стягненню з відповідача в доход Державного бюджету України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Англо-Укр-Енерджі" (01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 17/52, поверх 4-А, кімната 407-А; код ЄДРПОУ 35253264) на користь Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (36007, м. Полтава, вул. М. Бірюзова, 53; код ЄДРПОУ 08804689) заборгованість в розмірі 56 744 (п'ятдесят шість тисяч сімсот сорок чотири) грн. 10 коп, пеню у розмірі 3 934 (три тисячі дев'ятсот тридцять чотири) грн. 94 коп., штраф у розмірі 3 972 (три тисячі дев'ятсот сімдесят дві) грн. 09 коп., три відсотки річних у розмірі 1 962 (одна тисяча дев'ятсот шістдесят дві) грн. 31 коп. Видати наказ.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Англо-Укр-Енерджі" (01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 17/52, поверх 4-А, кімната 407-А; код ЄДРПОУ 35253264) в доход Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. Видати наказ.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 12.09.2014 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2014 |
Оприлюднено | 30.09.2014 |
Номер документу | 40644254 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні