ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 вересня 2014 року Справа № 803/1553/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Дмитрука В.В.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до Малого приватного підприємства "ГПА-М" про припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області (Ковельська ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Малого приватного підприємства "ГПА-М" (МПП "ГПА-М") про припинення юридичної особи.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як платник податків, у порушення вимог підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (ПК України), не подає до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларацій, звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів. Згідно зі статтею 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Відповідно до пункту 67.2 статті 67 ПК України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про прийняття судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців. На момент звернення до суду у відповідача податковий борг відсутній. З наведених підстав позивач просив припинити юридичну особу МПП "ГПА-М".
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2014 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) (а.с. 1).
Копію ухвали від 05 серпня 2014 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі надіслано відповідачу рекомендованою кореспонденцією за адресою його місцезнаходження, що зазначена в витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: 45500, Волинська обл., м. Ковель, вул. Незалежності, 76/29, проте, поштове відправлення повернулося до суду із довідкою відділення зв'язку "за закінченням терміну зберігання" та відбитком календарного штемпеля від 13 серпня 2014 року (а.с. 19-22), тобто, копія ухвали не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин, а тому, відповідно до частини одинадцятої статті 35 КАС України, слід вважати, що така копія ухвали вручена належним чином.
Відповідно до частини третьої статті 183-2 КАС України, відповідач у десятиденний строк з дня отримання ухвали судді про відкриття скороченого провадження та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
МПП "ГПА-М" у вказаний строк заперечень проти позову, заяви про визнання позовних вимог, додаткових доказів суду не надав.
Отже, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що МПП "ГПА-М" 14 березня 1997 року зареєстроване як суб'єкт господарювання що стверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 3-5). З 21 березня 1997 року відповідач перебуває на податковому обліку в контролюючих органах, що стверджується довідкою Ковельської ОДПІ № 63 (а.с. 6).
Відповідач більше, ніж протягом одного року документів фінансової звітності до Ковельскої ОДПІ не подавав, остання звітність була подана 09 серпня 2004 року. Станом на 02 червня 2014 року заборгованість у платника податків МПП "ГПА-М" по платежах до бюджету відсутня. Дані обставини стверджуються актом від 29 травня 2014 року, довідками від 02 червня 2014 року, 28-30 квітня 2014 року (а.с. 7, 9-13).
Згідно із пунктом 2 частини першої статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" (чинного до 31 грудня 2010 року) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України (чинного з 01 січня 2011 року) платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено право контролюючих органів в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.
Згідно із частиною другою статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи. Частиною першою статті 38 цього Закону визначено, що суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Частиною третьою цієї ж статті визначено обов'язок державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру запис щодо цього судового рішення та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення юридичної особи.
Таким чином, оскільки відповідач не подавав більше як протягом одного року до Ковельської ОДПІ податкових декларацій, звітності, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, від нього не надійшло письмових заперечень проти позову, тому суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню шляхом прийняття постанови про припинення юридичної особи відповідача з направленням копії постанови в день набрання нею законної сили державному реєстратору для вчинення дій, передбачених статтею 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу Мале приватне підприємство "ГПА-М" (Волинська область, місто Ковель, вулиця Незалежності, будинок 76, квартира 29, ідентифікаційний код 21752265).
Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи Мале приватне підприємство "ГПА-М" (Волинська область, місто Ковель, вулиця Незалежності, будинок 76, квартира 29, ідентифікаційний код 21752265) та вчинення інших дій, передбачених статтею 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В.Дмитрук
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2014 |
Оприлюднено | 02.10.2014 |
Номер документу | 40658991 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Дмитрук Валентин Васильович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Дмитрук Валентин Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні