cpg1251
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2014 р. Справа № 804/9173/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Криворізькій центральній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариству з обмеженою відповідальністю "Ватикан-Вікторі" про стягнення заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
Криворізька центральна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндходів у Дніпропетровській області звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в загальній сумі 42286,22 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» має податковий борг по платежам до бюджету з податку на додану вартість в сумі 42 286,22 грн. Податковий борг по сплаті в бюджет податків та зборів у відповідача виник внаслідок несвоєчасної сплати Товариством з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» узгоджених податкових зобов'язань. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндходів у Дніпропетровській області до суду з вимогою про стягнення з відповідача суми боргу.
Представник позивача у судове засідання не з'явився,повідомлений належним чином, в адміністративному позові просив розглянути справу без участі представника позивача, позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Товариства з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» (код ЄДРПОУ 36877245) 17.03.2010 року зареєстровано Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області та перебуває на обліку в Криворізькій центральній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндходів у Дніпропетровській області, як платник податків, зборів та інших обов'язкових платежів з 18.03.2010 року за № 32821.
Згідно договору № 240120144 від 24.01.2014 року про визнання електронних документів 20 січня 2014 року відповідачем до податкового органу було подано звітну декларацію з податку на додану вартість за грудень 2013 року, в якій Товариство з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» визначило суму податку на додану вартість , яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду в розмірі 37272,00 грн.
27 січня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» подало до податкового органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за жовтень 2013 року, згідно якого визначило суму податку на додану вартість , яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 1800,00 грн. Відповідач самостійно нарахував суму штрафу у зв'язку з виправленням помилок у розмірі 54,00 грн.
27 січня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» подало до податкового органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2013 року, згідно якого визначило суму податку на додану вартість , яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 2018,00 грн. Відповідач самостійно нарахував суму штрафу у зв'язку з виправленням помилок у розмірі 61,00 грн.
28 січня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» подало до податкового органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за грудень 2013 року, згідно якого визначило суму податку на додану вартість , яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 4003,00 грн. Відповідач самостійно нарахував суму штрафу у зв'язку з виправленням помилок у розмірі 120,00 грн.
Згідно уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, поданих до податкового органу 08.03.2014 року за жовтень 2013 року та за листопад 2013 року , відповідач зменшив суму податку на додану вартість , яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду у розмірах 1800,00 грн. та 2018,00 грн. відповідно.
Згідно звітної декларації за податку на додану вартість за лютий 2014 року за № 1400007030, поданої до Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області 18.03.2014 року, відповідач задекларував суму податку на додану вартість в розмірі 466,00грн. та згідно звітної декларації за податку на додану вартість за лютий 2014 року за № 9014245255, поданої до Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області 18.03.2014 року, відповідач задекларував суму податку на додану вартість в розмірі 466,00грн.
Станом на 24.01.2014 року за Товариством з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» рахувалась переплата за зазначеним податком в розмірі 221,68 грн.
За несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість податковим органом була нарахована пеня в розмірі 31,52 грн.
05 лютого 2014 року податковим органом до відповідача виставлено податкову вимогу форми «Ю» № 19-25 , згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 04.02.2014 року становить 3745,70 грн. Вимога отримана відповідачем поштою, про що свідчить копія поштового повідомлення про вручення поштового відправлення.
Загальна сума податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» за узгодженими податковими зобов'язаннями з податку на додану вартість станом на 14.04.2014 року ставить 42286,22 грн. та складається з 46 025, 00 грн. нарах. по деклараціях + 65,90 грн. нарах пені+235,00 грн. нарах. штр.санкцій-4 005,30 грн. сплачено/зменшено зобов.- 34,38 грн. сплач. пені.
Кошти на погашення податкового боргу Товариством з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» не сплачені, скасування податкового боргу не відбулось.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, Конституцією України.
Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України від 02.12.2010р. №2755-VI регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, зазначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, зазначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пп. 20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, податковий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пп. 36.1 - 36.3 ст.36 Податкового кодексу України, зазначено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Згідно з п.41.2 ст.41 Податкового кодексу України, зазначено, що органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, зазначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Підпунктом 129.1.1. пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України визначено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно з пунктом 129.4 статті 129 Податкового кодексу України, пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, зазначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В порядку п.59.3. ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З урахуванням сукупності викладених обставин, приймаючи до уваги, що сума боргу відповідачем самостійно не сплачена, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд доходить до висновку про задоволення позову.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» про стягнення податкового боргу- задовольнити повністю.
Стягнути до бюджету кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Ватикан - Вікторі» у розмірі податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму 42 286 грн. 22 коп.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.І. Озерянська
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2014 |
Оприлюднено | 01.10.2014 |
Номер документу | 40659170 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні