Справа № 521/16110/14-ц
Провадження № 2/521/6526/14
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
01 жовтня 2014 року
Малиновський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого - судді Гуревського В.К.
за секретаря - Гресько О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Спеціальне проектно-конструкторське технологічне бюро «Ексімер» про стягнення грошових коштів, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вимогою про стягнення з відповідача грошових коштів за договором підряду та судові витрати на розгляд справи, посилаючись в обґрунтування своїх вимог на такі обставини.
17 травня 2012 року сторони уклали договір підряду, до умов якого підрядник зобов'язується за завданням замовника протягом п'ятнадцяти робочих днів виконання власними силами з власних матеріалів роботу з фарбування водостійкою фарбою трансформатору ТМЗ 630/60,4 кВт, що знаходиться на балансі ДП«Спеціальне проектно-конструкторське технологічне бюро «Ексімер», а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Позивач виконав вимоги вищезазначеного договору, про що свідчить акт здачі-приймання виконаних робіт від 04 червня 2012 року. У порушення прийнятих на себе зобов'язань відповідач у встановлений строк не оплатив вартість роботи за договором, к зв'язку із чим позивач змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.
Позивач надав до суду заяву про слухання справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач позов визнав у повному обсязі та просив розглядати справу за його відсутністю.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних причин. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі фактичні обставини на підставі представлених письмових доказів.
17 травня 2012 року між Державним підприємством «Спеціальне проектно-конструкторське технологічне бюро «Ексімер» (замовник), та ОСОБА_1 (підрядник), було укладено договір підряду.
Відповідно до умов п. 1 вищезазначеного договору в порядку та на умовах, визначених цим договором, підрядник зобов'язується за завданням замовника протягом п'ятнадцяти робочих днів виконання власними силами з власних матеріалів роботу з фарбування водостійкою фарбою трансформатору ТМЗ 630/60,4 кВт, що знаходиться на балансі ДП«Спеціальне проектно-конструкторське технологічне бюро «Ексімер», а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Згідно із п. 4 договору підряду, за виконання передбаченої договором роботи замовник сплачує підряднику 700,0 (сімсот) грн.
Відповідно до акту здачі-приймання виконаних робіт від 04 червня 2012 року, вбачається, що підрядником була виконана власними силами з власних матеріалів роботу з фарбування водостійкою фарбою трансформатору ТМЗ 630/60,4 кВт, що знаходиться на балансі замовника в повному обсязі.
Згідно із п. 7 договору підряду, замовник зобов'язаний оплатити вартість роботи, зазначену в п. 4 договору, протягом 10 днів з моменту підписання акту здачі-приймання.
У порушення прийнятих на себе зобов'язань Державне підприємство «Спеціальне проектно-конструкторське технологічне бюро «Ексімер» у встановлений строк не оплатив вартість роботи за договором.
Згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплати ти гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливістю виконання ним грошового зобов'язання. Згідно із ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Відповідно до ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
За викладених обставин суд вважає за необхідне визнати позов обґрунтованим та стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти за договором підряду в сумі 700,0 грн., судові витрати на суму 243,60 грн., що разом складає 943,60 грн.
На підставі ст. 526 ЦК України зобов'язання повинне виконуватися належним чином згідно умов договору й вимог ЦК України. Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися суд за захистом свого цивільного права у випадку його порушення з вимогою про примусове виконання зобов'язання в натурі.
Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказів.
Керуючись ст. ст. 16, 509, 524, 526, 533, 611, 625, 837 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 61, 88, 209, 212, 214-215 Цивільного процесуального кодексу України, СУД -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Спеціальне проектно-конструкторське технологічне бюро «Ексімер» (код ЄДРПОУ 02096671), на користь ОСОБА_1 грошові кошти за договором підряду в сумі 700,0 грн. (сімсот грн. 00 коп.), судові витрати на суму 243,60 грн. (двісті сорок три грн. 60 коп.), що разом складає 943,60 грн. (дев'ятсот сорок три грн. 60 коп.).
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ: Гуревський В.К.
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2014 |
Оприлюднено | 07.10.2014 |
Номер документу | 40722364 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Гуревський В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні