Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/1853/14-ц
Провадження № 2/376/847/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2014 року Сквирський районний суд Київської області
у складі: головуючого судді - Ярошенко С.М.,
при секретарі - Ткаченко В.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
встановив:
Позивачі просять встановити факт постійного проживання з січня 2013 року разом із ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, до дня її смерті, визнати в порядку спадкування за заповітом, право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 4,2357 га, розташовану на території Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку Серія ЯА №497369, цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3224081800:06:003:0016, за кожним, посилаючись на те, що 21.10.2005 року мати, ОСОБА_3, склала заповіт на їх користь. Заповіт посвідчено секретарем Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області за реєстраційним № 53.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла.
Після її смерті відкрилася спадщина за заповітом у складі земельної ділянки площею 4,2357 га, розташовану на території Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку Серія ЯА №497369, цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3224081800:06:003:0016.
Позивачі прийняли спадщину шляхом постійного проживання разом із ОСОБА_3 на час відкриття спадщини і не заявили про відмову від неї, проте оформити спадщину в нотаріуса не можуть, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно.
Позивачі в судове засідання не з'явилися, звернулися до суду з письмовими заявами, в яких просять ухвалити рішення в їх відсутності, позов підтримують.
Відповідач у судове засідання не з'явився, звернувся до суду з письмовою заявою, в якій просить ухвалити рішення в його відсутності, позов визнає, заперечень не має.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом установлено, що 21.10.2005 року ОСОБА_3 склала заповіт на користь позивачів. Заповіт посвідчено секретарем Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області за реєстраційним № 53.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла.
Після її смерті відкрилася спадщина за заповітом у складі земельної ділянки площею 4,2357 га, розташовану на території Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку Серія ЯА №497369, цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3224081800:06:003:0016.
Позивачі прийняли спадщину шляхом постійного проживання разом із ОСОБА_3 на час відкриття спадщини і не заявили про відмову від неї, проте оформити спадщину в нотаріуса не можуть, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно.
Згідно ч.2 ст. 256 ЦПК України суд вправі встановити також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
За змістом ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
На підставі ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Керуючись ст. 10,60,131,212-215,218,256,259 ЦПК України,
ст. 1216-1218,1220,1223,1233-1236,1268-1270 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 постійно проживали з січня 2013 року разом із ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, до дня її смерті.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 4,2357 га, розташовану на території Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку Серія ЯА №497369, цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3224081800:06:003:0016, в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 4,2357 га, розташовану на території Домантівської сільської ради Сквирського району Київської області, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку Серія ЯА №497369, цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3224081800:06:003:0016, в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: С. М. Ярошенко
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2014 |
Оприлюднено | 08.10.2014 |
Номер документу | 40753752 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Ярошенко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні