cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" жовтня 2014 р.Справа № 922/3280/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Хотенця П.В.
при секретарі судового засідання Гаврильєві О.В.
розглянувши справу
за позовом Приватного підприємства "КОНТУР", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна", м. Харків про стягнення 41894,11 грн. за участю представників сторін:
позивача - Бочарова О.М., дов. від 08.09.2014 року
відповідача - не з*явився
ВСТАНОВИВ:
Розглядається позовна вимога про стягнення з відповідача 41894,11 грн. передплати за договором підряду № 29-11 від 22 листопада 2011 року та штрафних санкцій за неналежне виконання зобов*язань.
Враховуючи, що заяв та клопотань представниками сторін не заявлено, суд починає розгляд справи по суті.
Представник позивача у судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився, відзив на позовну заяву та документи на виконання ухвали суду про порушення провадження у справі суду не надав.
Разом з цим, 11 вересня 2014 року до суду повернулася копія судової ухвали про порушення провадження у справі № 922/3280/14 з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Судом на вказану у позовній заяві адресу відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна": 61022, м. Харків, вул. Сумська, 47, кв. 6 надсилались процесуальні документи, а позивачем - позовна заява.
У постанові пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що у разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Таким чином, суд вважає, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна" належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Згідно частини 3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Враховуючи достатність часу, наданого позивачу та відповідачу для підготовки до судового засідання та підготовки витребуваних судом документів, з огляду на зауваження суду про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами у разі нез'явлення в засідання суду, які містяться в ухвалах суду від 06 серпня 2014 року, 19 серпня 2014 року та 09 вересня 2014 року, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, закріплені пунктом 4 частини 3 статті 129 Конституції України, статтею 4-3 та статтею 33 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом в межах наданих йому повноважень сторонам створені усі належні умови для надання доказів у справі та є підстави для розгляду справи за наявними у справі матеріалами у відповідності до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, судом встановлено наступне.
22 листопада 2011 року між Приватним підприємством "КОНТУР" (позивачем, замовником) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна" (відповідачем, підрядником) було укладено договір підряду № 29-11.
Відповідно до пункту 1.1. договору підряду № 29-11, підрядник зобов'язався на свій ризик виконати роботу, яка визначена пунктом 1.2. договору у м. Днепропетровськ, а замовник зобов'язався прийняти та оплатити виконану роботу на умовах договору від 22 листопада 2011 року.
Згідно пункту 1.2. договору підряду № 29-11, перелік видів та вартість за одиницю роботи, які можуть виконуватись підрядником по договору, узгоджується сторонами у Специфікації (додаток № 1), які є невід'ємною частиною договору. Роботи виконуються на підставі Робочих проектів на будівництво та модернізацію телекомунікаційній мережі, номера яких вказуються в Технічних завданнях.
Відповідно до пункту 1.3. договору підряду № 29-11 на виконання конкретних робіт сторони підписують Технічні завдання, які є невід'ємною частиною договору від 22 листопада 2011 року.
Згідно пункту 1.4. договору підряду № 29-11 роботи можуть виконуватись підрядником з використанням повністю або частково свого матеріалу, придбаного підрядником за погодженими з замовником цінами, а також з використанням повністю або частково матеріалів замовника, переданих по Акту прийому-передачі або по накладній.
Відповідно до пункту 2.1. договору підряду № 29-11 підрядник зобов'язаний своєчасно приступити до виконання робіт по договору протягом десяти робочих днів з моменту отримання авансового платежу.
Згідно пункту 2.3. договору підряду № 29-11 підрядник зобов'язаний виконати роботи своєчасно та якісно відповідно до умов договору від 22 листопада 2011 року.
Відповідно до пункту 2.4. договору підряду № 29-11 в день завершення робіт (або завершення узгодженої з замовником частини об'єму робіт) відповідно до договору, підрядник зобов'язаний направити замовнику Акт виконаних робіт (2 екземпляри), з переліком виконаних робіт згідно Специфікації (додаток № 1) та довідку про вартість виконаних робіт за формою КБ-3, відомість ресурсів.
Згідно пункту 2.5. договору підряду № 29-11 підрядник відповідає перед замовником за невірне використання матеріалів замовника. Підрядник зобов'язаний надати замовнику звіт про використання матеріалів одночасно з наданням Акту виконаних робіт та повернути невикористані матеріали по Акту прийому-передачі або по накладній протягом 5 (п'яти) діб з дня підписання Акту виконаних робіт, якщо даний матеріал не передбачається використовувати при виконанні робіт по підписаним Технічним завданням.
Відповідно до пункту 4.2. договору підряду № 29-11 вартість робіт по договору визначається сторонами Технічном/их завданні/ях та становить 200000,00 грн. без ПДВ, ПДВ 20% 40000,00 грн., всього 240000,00 грн. Кінцева вартість визначається сторонами за результатами виконання робіт на підставі виконавчої документації, вимірювань техніко-експлуатаційних параметрів волоконно-оптичної лінії зв'язку та фіксується у Актах виконаних робіт.
Згідно пункту 4.3. договору підряду № 29-11 замовник оплачує 50% передплати від суми, вказаної у Технічному завданні протягом 10 діб з дати підписання кожного Технічного завдання на підставі виставленого рахунку-фактури, кінцева оплата здійснюється протягом 10 діб з моменту підписання Акту виконаних робіт, оплата здійснюється в безготівковій формі, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок підрядника на підставі виставленого рахунку-фактури.
Відповідно до пункту 5.1. договору підряду № 29-11 за не виконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за договором, сторони несуть відповідальність відповідно до вимог діючого законодавства України з урахуванням умов договору від 22 листопада 2011 року.
Згідно пункту 5.3. договору підряду № 29-11 в разі якщо підрядник з власної вини своєчасно не приступив до виконання робіт, або, якщо затримка від встановленого строку завершення робіт по об'єкту з вини підрядника перевищила 1 (один) місяць, він оплачує замовнику штраф у розмірі 15% від загальної суми вартості робіт, яка визначена в Технічному завданні, а також замовник має право відмовитись від договору або доручити виконання робіт іншій особі за рахунок підрядника.
Відповідно до пункту 5.6. договору підряду № 29-11 за прострочення повернення невикористаних матеріалів підрядник оплачує замовнику 5% від загальної вартості невикористаних матеріалів, які підлягають поверненню.
Згідно пункту 7 договору підряду № 29-11 строк дії договору до 31 грудня 2011 року або до повного виконання зобов'язань сторонами.
Відповідно до Технічного завдання "На виконання будівельно-монтажних робіт по модернізації ДРС, на сварку волокон, монтаж сполучних, розгалужувальних муфт волоконно-оптичного кабелю, монтаж оптичних кросів, касет та активного обладнання в шафах" від 30 жовтня 2011 року, що є невід'ємною частиною договору підряду № 29-11 від 22 листопада 2011 року, було обумовлено Технічне завдання для підрядника на загальну суму 240000,00 грн. (з ПДВ).
Згідно "Довідки про вартість виконаних робіт" (Форми КБ-3 за грудень 2011 року) та "Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт" (Форма КБ-2 за грудень 2011 року), підрядником виконано робіт на суму 46643,39 грн. (з ПДВ).
Матеріали справи свідчать про те, що з боку Приватного підприємства "КОНТУР" зобов'язання, передбачені пунктом 4.3. договору підряду № 29-11 виконано в повному обсязі.
22 листопада 2011 року на розрахунковий рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна" перераховано грошові кошти у розмірі 30000,00 грн.
24 листопада 2011 року на розрахунковий рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна" перераховано грошові кошти у розмірі 90000,00 грн.
Відповідно до вимог частини 1 статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Згідно статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Застосування господарських санкцій до суб'єкта, який порушив зобов'язання, не звільняє цього суб'єкта від обов'язку виконати зобов'язання в натурі, крім випадків, коли інше передбачено законом або договором, або управнена сторона відмовилася від прийняття виконання зобов'язання.
Управнена сторона має право не приймати виконання зобов'язання частинами, якщо інше не передбачено законом, іншими нормативно-правовими актами або договором, або не випливає із змісту зобов'язання.
Зобов'язана сторона має право виконати зобов'язання достроково, якщо інше не передбачено законом, іншим нормативно-правовим актом або договором, або не випливає із змісту зобов'язання.
Зобов'язана сторона має право відмовитися від виконання зобов'язання у разі неналежного виконання другою стороною обов'язків, що є необхідною умовою виконання.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Управнена сторона, приймаючи виконання господарського зобов'язання, на вимогу зобов'язаної сторони повинна видати письмове посвідчення виконання зобов'язання повністю або його частини.
Відповідно до статті 202 Господарського кодексу України, господарське зобов'язання припиняється: виконанням, проведеним належним чином; зарахуванням зустрічної однорідної вимоги або страхового зобов'язання; у разі поєднання управненої та зобов*язної сторін в одній особі; за згодою сторін; через неможливість виконання та в інших випадках, пережбачених цим Кодексом або іншими законами.
Господарське зобов'язання припиняється також у разі його розірвання або визнання недійсним за рішенням суду.
Відповідно до статті 231 Господарського кодексу України, Законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається.
У разі якщо порушено господарське зобов'язання, в якому хоча б одна сторона є суб*єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки, або порушення пов*язане з виконанням державного контракту, або виконання зобов'язання фінансується за рахунок Державного бюджету України чи за рахунок державного кредиту, штрафні санкції застосовуються, якщо інше не передбачено законом чи договором, у таких розмірах: за порушення умов зобов'язання щодо якості (комплектності) товарів (робіт, послуг) ггхгується штраф у розмірі 20% вартості неякісних (некомплектних) товарів Іробіт, послуг); за порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1% вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вказаної вартості.
Законом може бути визначений розмір штрафних санкцій також за інші порушення окремих видів господарських зобов'язань, зазначених у частині 2 статті 231 Господарського кодексу України.
У разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
У разі недосягнення згоди між сторонами щодо встановлення та розміру штрафних санкцій за порушення зобов'язання спір може бути вирішений в судовому порядку за заявою заінтересованої сторони відповідно до вимог цього Кодексу.
Штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Розмір штрафних санкцій, що застосовуються у внутрішньогосподарських відносинах за порушення зобов'язань, визначається відповідним суб'єктом господарювання -господарською організацією.
Згідно статті 232 Господарського кодексу України, якщо за невиконання або неналежне виконання зобов'язання встановлено штрафні санкції, то збитки відшкодовуються в частині, не покритій цими санкціями.
Законом або договором можуть бути передбачені випадки, коли: допускається стягнення тільки штрафних санкцій; збитки можуть бути стягнуті у повній сумі понад штрафні санкції та за вибором кредитора можуть бути стягнуті або збитки, або штрафні санкції.
Вимогу щодо сплати штрафних санкцій за господарське правопорушення може заявити учасник господарських відносин, права чи законні інтереси якого порушено, а у випадках, передбачених законом, - уповноважений орган, наділений господарською компетенцією.
Відсотки за неправомірне користування чужими коштами справляються по день сплати суми цих коштів кредитору, якщо законом або договором не встановлено для нарахування відсотків інший строк.
За грошовим зобов*язанням боржник не повинен платити відсотки за час прострочення кредитора.
Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через 6 місяців від дня, коли зобов*язання мало бути виконано.
У випадках, передбачених законом, штрафні санкції за порушення господарських зобов*язань стягуються судом у доход держави.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна" з 14 лютого 2012 року по 13 червня 2013 року, частково повернуто за будівельно-монтажні роботи за договором підряду № 29-11 від 22 листопада 2011 року, а саме: 14 лютого 2012 року - 10000,00 грн, 07 березня 2012 року - 10000,00 грн., 06 липня 2012 року - 4000,00 грн., 28 вересня 2012 року - 3000,00 грн., 09 жовтня 2012 року - 3000,00 грн., 17 жовтня 2012 року - 3000,00 грн., 08 лютого 2013 року - 2100,00 грн., 06 березня 2013 року - 2100,00 грн., 28 березня 2013 року - 2100,00 грн., 13 червня 2013 року - 2100,00 грн. Тобто всього повернуто 41400,00 грн.
Матеріали справи свідчать, що станом на 17 липня 2014 року передплата та штрафні санкції за неналежне виконання зобов*язань Товариства з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна" перед позивачем за договором підряду № 29-11 від 22 листопада 2011 року скаладє 41894,11 грн.
Відповідно до вимог статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов*язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статей 55 Конституції України, статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору, у разі задоволення позовних вимог, покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 13, 19, 124, 129, 144 Конституції України, статтями 525, 526, частиною 1 статті 1212 Цивільного кодексу України, статтями 193, 202, 231, 232 Господарського кодексу України, статтями 1, 4, 4-3, 12, 22, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Буд-Стіль Україна" (61022, м. Харків, вул. Сумська, 47, кв. 6, розрахунковий рахунок 26004127237980 в Філії "Слобожанська РУ" ВАТ "Банк Фінанси та Кредит" м. Харків, код ЄДРПОУ 35475721) на користь Приватного підприємства "КОНТУР" (61001, м. Харків, вул. Плеханівська, буд. 112, розрахунковий рахунок 260070101186 в ЗАТ "ПроКредитБанк", м. Харків, код ЄДРПОУ 30289605) 41894,11 грн. передплати за договором підряду № 29-11 від 22 листопада 2011 року та штрафних санкцій за неналежне виконання зобов*язань; 1827 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 06.10.2014 р.
Суддя П.В. Хотенець
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2014 |
Оприлюднено | 09.10.2014 |
Номер документу | 40781442 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Хотенець П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні