Постанова
від 23.05.2014 по справі 826/5254/14
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23 травня 2014 року № 826/5254/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва до Публічного акціонерного товариства «Електротехнічний завод» простягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м.Києва надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва (далі по тексту - УПФУ в Святошинському районі м.Києва, Управління) до Публічного акціонерного товариства «Електротехнічний завод» (далі по тексту - ПАТ «Електротехнічний завод») про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість у зв'язку з несплатою фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2 у розмірі 11187,55 грн.

Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що пенсія за віком ОСОБА_1 була призначена ще в 2008 року відповідно до діючого на той час законодавства, тому підстави для зміни віку пенсійним фондом у бік збільшення до 04.04.2015 року відсутні.

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, встановивши відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, керуючись ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

В УПФУ в Святошинському районі м.Києва зареєстровано як платника внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Публічне акціонерне товариство «Електротехнічний завод».

Як вбачається з матеріалів справи, УПФУ в Святошинському районі міста Києва вручено відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за січень-березень 2014.

Так, як вбачається з матеріалів справи колишньому працівнику ПАТ «Електротехнічний завод» ливарниці ОСОБА_1 пенсія котрій була призначена з 05.04.2008 року по 04.04.2013 року була перерахована Управлінням, а саме продовжено період виплати даної пенсії до 04.04.2015 року у зв'язку зі зміною строків призначення пенсії за віком.

Таким чином, у зв'язку із проведеним перерахунком, загальний розмір заборгованості відповідача становить 11 187,55 грн.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пільгових пенсій. Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, повинні вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, до досягнення працівниками загальновстановленого пенсійного віку.

Так, статтею 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (а це суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених вище, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади) крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про державне пенсійне страхування».

Статтею 4 вказаного Закону встановлено ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 100 відсотків від даного об'єкта оподаткування.

Відшкодування підприємствами витрат Пенсійному Фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України N 21-1 від 19.12.2003.

Пунктом 6.1. Інструкції передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до частини 2 Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до п.6.4 вищезгаданої Інструкції розміри сум відшкодування на поточний рік визначаються відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствами до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно із пунктом 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Відповідно до п. 6.10 Інструкції, відшкодування сум і фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Судом встановлено, що ПАТ «Електротехнічний завод» отримало розрахунки Управління фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, а тому підприємство зобов'язане відшкодовувати фактичні витрати органу Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, що здобули стаж, який дає право на даний вид пенсії на цьому підприємстві.

Так, наявна заборгованість ПАТ «Електротехнічний завод» перед УПФУ в Святошинському районі по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за списком №2 виникла за період з січня по березень 2014 року з урахуванням доплат згідно перерахунку пенсії.

Даний перерахунок та здійснення доплати до пенсії УПФУ в Святошинському районі провело у зв'язку з змінами, внесеними до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно до яких особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. В той же час до досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1958 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема, 57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року.

До внесення зазначених змін, відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсій особам, пенсії яким призначені відповідно до п. «б»-«е» та «ж» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», здійснювалась до досягнення ними пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме: жінками 55 років.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, то право на пенсію за віком з урахуванням змін до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виникає після досягнення нею 57 років, тобто з 04.04.2015 року.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивачем правомірно здійснено перерахунок та доплату пенсії колишньому працівнику ПАТ «Електротехнічний завод» ОСОБА_1 за період з січня по березень 2014 року в розмірі 11 187,55 грн., а тому відповідач зобов'язаний відшкодувати зазначені витрати на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Електротехнічний завод» (03148, м.Київ, вул.Сім'ї Сосніних, буд.9, код ЄДРПОУ 22965117) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №2, у розмірі 11 187,55 грн. (одинадцять тисяч сто вісімдесят сім грн. 55 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва (03148, м.Київ, вул.Корольова,5-а, код ЄДРПОУ 22869431) на р/р № 256063012602 в ГУ Ощадбанку по м.Києву та Київській області, МФО 22869431.

Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.05.2014
Оприлюднено10.10.2014
Номер документу40788308
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/5254/14

Постанова від 23.05.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Мазур А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні