Ухвала
від 01.10.2014 по справі 758/10881/14-ц
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/10881/14-ц

Категорія 1

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2014 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Декаленко В. С. ,

при секретарі - Кравцовій Ю. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів в порядку статей 133, 134, 135 ЦПК України, суд,-

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся до суду з вищезазначеною заявою, мотивуючи тим, що він має намір звернутись із позовом до суду щодо вирішення спору між ним та гаражним кооперативом «Квітневий», членом якого він є, щодо скасування рішень загальних зборів кооперативу від 22 березня 2014 року, які на його думку прийняті з порушенням вимог Закону України «Про кооперацію» та статуту гаражного кооперативу «Квітневий».

Зазначає, що для складання обґрунтованої позовної заяви йому необхідно отримати копію протоколу загальних зборів (звітних зборів) гаражного кооперативу «Квітневий» від 22 березня 2014 року. Згаданий протокол може підтвердити відсутність кворуму на загальних зборах та інші порушення закону.

Посилається на те, що оскільки він є членом даного гаражного кооперативу, і має право на доступ до подібного роду документів, він звертався з усним проханням до керівництва кооперативу надати можливість зробити фотокопію цього протоколу, у чому йому було відмовлено.

Звертає увагу суду на те, що після такої відмови, адвокат ОСОБА_2, що надає йому правову допомогу, неодноразово направляв адвокатські запити до ГК «Квітневий» із проханням надати копію згаданого протоколу загальних зборів, які залишилися без відповіді.

Зазначає, що з описаного вище видно, що він вичерпав всі можливі для нього способи отримання даного протоколу загальних зборів кооперативу, що свідчить про те, що подання цих доказів ним є неможливим та це питання може бути вирішено виключно в судовому порядку. У зв'язку з чим звертається з даною завою до суду.

Заявник в судовому засіданні підтримує вимоги з вищевикладених підстав, обґрунтувавши поясненнями просить суд задовольнити заяву.

Представник ГК «Квітневий» в судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи повідомлені вчасно та належним чином, причини неявки суду невідомі.

Суд вважає за можливе розглядати заяву за відсутності представника ГК «Квітневий» відповідно до вимог ч. 2 ст. 135 ЦПК України, оскільки його присутність не є обов'язковою.

Заслухавши пояснення заявника, дослідивши в сукупності матеріали заяви, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що заявник дійсно є членом Автокооперативу «Квітневий» Подільського району, що підтверджується Членським квитком-перепусткою, Бокс НОМЕР_2 ТЗ ВАЗ-2107 д/н НОМЕР_1 (а.с. 6).

Стаття 10 ЗУ «Про кооперацію» визначає, що членами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу. Членом кооперативу може бути фізична особа, яка досягла 16-річного віку і виявила бажання брати участь у його діяльності. Кооператив зобов'язаний вести облік своїх членів та видати кожному з них посвідчення про членство.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ЗУ «Про кооперацію», основними правами члена кооперативу є: участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління; користування послугами кооперативу; одержання кооперативних виплат та виплат на паї; одержання паю у разі виходу з кооперативу в порядку і в строки, визначені його статутом; право вносити пропозиції щодо поліпшення роботи кооперативу, усунення недоліків у роботі його органів управління та посадових осіб; право звертатися до органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, посадових осіб кооперативу із запитами, пов'язаними з членством у кооперативі, діяльністю кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити.

Як вбачається з наданих суду заявником доказів, якими він обґрунтовує доводи своєї заяви, 06.06.2014 року та 02.07.2014 року адвокатом ОСОБА_2, який надає юридичні послуги ОСОБА_1 на адресу Гаражного кооперативу «Квітневий», який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, було направлено запити з проханням надати повну копію Протоколу № 1 звітних зборів ГК «Квітневий» від 22.03.2014 року (а.с. 3, 4).

Крім того, 04.08.2014 року із аналогічним запитом до Гаражного кооперативу «Квітневий» звертався і сам заявник ОСОБА_1 (а.с. 5).

Судом встановлено, а ГК «Квітневий» не спростовано, що вищезазначені запити були залишені останніми без відповіді.

Стаття третя ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно наданих суду в судовому засіданні пояснень заявником, останній зазначив, що він має намір звернутись із позовом до суду щодо вирішення спору між ним та гаражним кооперативом «Квітневий», членом якого він є, щодо скасування рішень загальних зборів кооперативу від 22 березня 2014 року, які на його думку прийняті з порушенням вимог Закону України «Про кооперацію» та статуту гаражного кооперативу «Квітневий», однак не надання останніми йому Протоколу № 1 звітних зборів ГК «Квітневий» від 22.03.2014 року позбавляє його можливості підготувати обґрунтовану позовну заяву та подати її до суду.

Відповідно до ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається зі змісту статті 133 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. До клопотання про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів. За заявою заінтересованої особи суд може забезпечити докази до пред'явлення нею позову.

Враховуючи вищевикладене, встановлені в судовому засіданні обставини, суд приходить до висновку, що вимоги заявника знайшли своє доведення в судовому засіданні, є такими, що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України, а тому заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 135 ЦПК України, питання про забезпечення доказів вирішується ухвалою.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10, 12 «Про кооперацію», керуючись ст.ст. 3, 10, 133-135 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Заяву задовольнити.

Забезпечити докази шляхом витребування від Гаражного кооперативу «Квітневий», що знаходиться за адресою: 04108, м. Київ, вул. Новомостицька, 47, код ЄДРПОУ: 23378273, копії протоколу звітних (загальних) зборів від 22.03.2014 року.

Зобов'язати Гаражний кооператив «Квітневий», що знаходиться за адресою: 04108, м. Київ, вул. Новомостицька, 47, код ЄДРПОУ: 23378273, в день отримання зазначеної ухвали надати ОСОБА_1, для передачі до суду, належним чином завірену копію протоколу звітних (загальних) зборів Гаражного кооперативу «Квітневий» від 22.03.2014 року.

Копію ухвали для виконання направити Гаражному кооперативу «Квітневий».

Роз'яснити заявнику, що відповідно до ч. 4 ст. 133 ЦПК України, він повинен подати позовну заяву протягом трьох днів з дня постановлення зазначеної ухвали про забезпечення доказів. У разі неподання позовної заяви у зазначений строк він буде зобов'язаний відшкодувати судові витрати, а також збитки, заподіяні у зв'язку із забезпеченням доказів.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.

СуддяВ. С. Декаленко

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.10.2014
Оприлюднено13.10.2014
Номер документу40806642
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —758/10881/14-ц

Ухвала від 01.10.2014

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Декаленко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні