Постанова
від 06.10.2014 по справі 922/3015/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"06" жовтня 2014 р.Справа № 922/3015/14

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Швидкіна А.О.

при секретарі судового засідання Трофименко С.В.

розглянувши заявуТОВ "Науково-виробничий центр "Техноцентр" про визнання банкрутом ТОВ "Науково-виробничий центр "Техноцентр" , код ЄДРПОУ 36922423 за участю :

представника боржника : Гуляєв А.В., довіреність від 01.10.2014 року

представника кредитора ( ТОВ "Дослідний завод ГНЦЛС") : Шамрай М.М., довіреність №01юр/1654 від 18.08.2014р.

розпорядника майна : Сердюк О.О., свідоцтво НОМЕР_1 від 08.02.2013 року

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр" звернулось до суду з заявою про порушення справи про банкрутство відповідно до ч.5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з посиланням на те, що фінансовий стан боржника має усі ознаки неплатоспроможності та відповідає обставинам передбаченим ч.5 ст.11 вищезазначеного Закону, у боржника в наявності великий обсяг кредиторської заборгованості, боржник не має можливості виконати грошові зобов`язання в повному обсязі перед кредиторами та у боржника наявні ознаки загрози неплатоспроможності.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 28 липня 2014 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр"; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядника майна - арбітражного керуючого Сердюка О.О.; зобов'язано учасників процесу виконати всі необхідні дії, відповідно до ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; призначено попереднє засідання суду.

Ухвалою суду від 15 вересня 2014 року був затверджений реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр", призначені збори кредиторів. Розпорядник майна боржника, кредитор боржника, відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" були зобов'язані провести збори кредиторів, на яких вирішити питання, що передбачені вказаною статтею Закону, у тому числі, утворити комітет кредиторів і прийняти обґрунтоване рішення про відкриття процедури санації боржника, про відкриття ліквідаційної процедури, чи по підписанню мирової угоди з посиланням на фактичні обставини, що привели до прийняття такого рішення. Прийняте комітетом кредиторів обґрунтоване рішення, разом з протоколом загальних зборів кредиторів і протоколом засідання комітету кредиторів розпорядник майна та кредитори були зобов'язані надати суду для подальшого прийняття судом відповідного рішення.

На виконання вимог ухвали суду від 15.09.2014 року розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр" 25 вересня 2014 року були проведені збори кредиторів, обрано комітет кредиторів і прийнято рішення про застосування до боржника ліквідаційної процедури та про призначення ліквідатором боржника Сердюка О.О. Протокол зборів кредиторів і протоколи засідання комітету кредиторів з викладенням підстав, що привели до прийняття такого рішення, надані суду.

Розпорядник майна боржника під час розгляду справи повідомив про фінансовий стан боржника та пояснив, що після публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство на офіційному сайті ВГСУ особи, які бажали б прийняти участь у санації боржника, до розпорядника майна та комітету кредиторів не звертались.

В судовому засіданні представник голови комітету кредиторів надав пояснення відносно прийнятого рішення комітетом кредиторів, та пояснив, що після вивчення звіту розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр" на зборах комітету кредиторів було прийнято рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Присутній в судовому засіданні представник боржника повідомив, що боржник знаходиться у скрутному фінансовому становищі, тому на його думку рішення кредиторів щодо звернення з клопотанням про визнання боржника банкрутом є об'єктивним і обґрунтованим.

Розглянувши матеріали справи та надані суду протокол зборів кредиторів і протокол засідання комітету кредиторів, вислухавши пояснення представника голови комітету кредиторів, розпорядника майна, суд встановив, що фінансовий стан боржника з моменту порушення провадження у справі не стабілізувався. Коефіціент поточної ліквідності впродовж всього періоду спостереження був нижче нормативного значення (1,5) та вбачається в 2012-2014 роках зниження значення цього показника за межу критичного значення (1,0). При цьому в 2014 році розмір кредиторської заборгованості у порівнянні з 2013р. зменшився на 19 372,6 тис. грн., за рахунок зменшення заборгованості за товари, роботи, послуги. Станом на 01.08.2014 року загальний розмір кредиторської заборгованості склав 5397,0 тис. грн., а загальний розмір усіх активів підприємства склав 0,0 тис.грн. У майновому стані підприємства спостерігається збільшення коефіцієнту зносу активної частини основних засобів до 100%, у 2014 році взагалі відсутні основні засоби на підприємстві. Підприємство має нестійкий фінансовий стан. Коефіцієнт поточної ліквідності є значно нижчим номативного значення (1,5) та вбачається тенденція до зниження цього показника за межу критичного значення (1,0), що означає, що коштів у підприємства недостатньо для покриття його поточних зобов`язань, коефіцієнт абсолютної ліквідності на кінець звітного періоду становить (0,00019) при нормативному значенні (0,2-0,35), що свідчить про неплатоспроможність боржника. Коефіцієнт забезпечення власними засобами становить (0,000), при граничному значенні (0,1), що свідчить про відсутність у боржника оборотних коштів необхідних для його фінансової сталості та повну залежність підприємства від кредиторів. Коефіцієнт Бівера у 2014 році становить (-1,161), що свідчить про незадовільну структуру балансу підприємства та зупинення відновлення основних засобів виробництва. Викладене свідчить про важкий фінансовий стан боржника і неможливість відновлення виробництва. Таким чином, задоволення вимог кредиторів можливо лише в ліквідаційній процедурі.

Також розпорядником майна було проведено інвентаризацію активів банкрута, в результаті чого встановлено, що будь-які активи відсутні.

Згідно з даними УДАІ при ГУМВС України в Харківської області транспортні засоби за боржником не значаться (лист № 8806 від 16.09.2014 р.).

Згідно з даними Державної інспекції сільського господарства в Харківській області сільськогосподарська техніка, самохідні машини та механізми за банкрутом не обліковуються (лист №05.01-26/6660 від 10.09.2014р.).

Згідно з даними Державної авіаційної служби за боржником не зареєстровані повітряні судна ( лист №20.01.19-9562 від 01.09.2014 року)

Згідно з даними Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області зареєстрованої за боржником техніки не виявлено.

На виконання вимог ухвали суду від 22.07.2014 року Реєстраційна служба Харківського міського управління юстиції надали інформаційні довідки № 24925297 та №24925491 від 30.07.2014 року, відповідно до яких у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та у реєстрі прав власності на нерухоме майно відомості стосовно майна боржника відсутні.

Отже, за матеріалами справи та наданими суду документами комітет кредиторів обґрунтовано дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника тільки ліквідаційної процедури.

Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий Сердюка О.О.(свідоцтво № 57 від 08.02.2013р.), що виконував функції розпорядника майна по даній справі, надав суду згоду на призначення його ліквідатором боржника, сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків не має, не є особою, яка згідно з Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є заінтересованою особою, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, якій відмовлено в допуску до державної таємниці, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.

На підставі вищевикладеного, враховуючи, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредитора не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, а також те, що на засіданні комітету кредиторів кредитор прийшов до обґрунтованого висновку про необхідність визнання боржника банкрутом у зв'язку з відсутністю будь-яких обґрунтованих пропозицій щодо участі інвесторів у справі, який судом перевірений, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру. Розглянувши клопотання комітету кредиторів про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Сердюка О.О. суд вважає за можливе його задовольнити.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 37-48, 114 - 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , ст. 86 ГПК, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр" (код 36922423), яке зареєстровано в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 23.07.2010 року за №14561020000021487, місцезнаходження: 62482, Харківська обл., Харківський район, селище Комуніст, вул. Докучаєва, буд.2А. - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Законом про банкрутство.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

3. Призначити ліквідатором товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр" Сердюка Олександра Олесандровича (свідоцтво НОМЕР_1 від 08.02.2013р.), що мешкає за адресою: Харківська область, м.Куп`янськ, вул. Лермонтова,57) та встановити йому оплату послуг в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати.

4. Оприлюднити на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

5. Зобов'язати ліквідатора відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та оцінку майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового становища банкрута, повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, пред'являти до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

Зобов'язати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

6. Зобов'язати керівника боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Техноцентр" протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

7. Зобов'язати ліквідатора в строк до 06.10.2015 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:

- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, звіти про оцінку майна, договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна,

- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,

- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;

- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,

- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,

- довідку архіву про прийняття документів, які підлягають обов'язковому зберіганню,

- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,

- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,

- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,

- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,

- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,

- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора,

- інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.

8. Постанову суду надіслати комітету кредиторів, ліквідатору, банкруту, державному реєстратору, відділу з питань банкрутства ГУЮ у Харківській області, відділу державної виконавчої служби Харківського районного управління юстиції, Харківській ОДПІ.

Суддя Швидкін А.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення06.10.2014
Оприлюднено15.10.2014
Номер документу40828722
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3015/14

Ухвала від 05.12.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Постанова від 16.02.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 05.02.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 15.01.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Постанова від 06.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 15.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 15.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 28.08.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 28.07.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 22.07.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні