номер провадження справи 4/114/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
м. Запоріжжя
06.10.2014 справа № 908/3873/14
Суддя Зінченко Н.Г., розглянувши матеріали
за позовом Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецьктепломережа», (83001, м. Донецьк, вул. Постишева, буд. 68)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Инстрой», (83001, м. Донецьк, пр. 25-річчя РККА, буд. 6-Б)
про стягнення 17606,48 грн. основного боргу за спожиту теплову енергію, 1214,27 грн. пені, 1769,51 грн. інфляційного нарахування на суму боргу та 229,79 грн. 3 % річних
визнав надані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Керуючись ст., ст. 64, 65 Господарського процесуального кодексу України, Законом України «Про здійснення правосудді та кримінального провадження у зв'язку із проведенням антитерористичної операції» та Розпорядженням Вищого господарського суду України № 28-р від 02.09.2014 р., суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі № 908/3873/14.
Присвоїти справі № 908/3873/14 номер провадження 4/114/14.
2. Призначити справу № 908/3873/14 до розгляду на 12.11.2014 р. об 11_год. 20_хвил., яке відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. С.Тюленіна, 21 / вул. Шаумяна, 4; корпус № 1; кабінет № 305.
3. У порядку попередньої підготовки справи до розгляду зобов'язати сторони надати:
позивача - документи, які посвідчують правовий статус (Статут, Положення, свідоцтво про державну реєстрацію, довідку про включення до Єдиного державного реєстру); довідку (або витяг) з Єдиного державного реєстру станом на час проведення судового засідання про включення відповідача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України (з обов'язковим зазначенням місця реєстрації); нормативне обґрунтування заявлених вимог із документальним підтвердженням обставин, викладених у позові; визначити нормативні підстави (норми матеріального права) для стягнення заявленої суми боргу; договір на постачання теплової енергії № 77688 від 01.10.2013 р. з усіма додатками, змінами та доповненнями до нього; документи щодо строку дії договору № 77688 від 01.10.2013 р. станом на час проведення судового засідання; докази належного виконання сторонами умов договору № 77688 від 01.10.2013 р. (документи у підтвердження фактичного відпуску відповідачу теплової енергії за умовами договору за спірний період; належним чином оформлені та підписанні сторонами акти приймання-передачі теплової енергії за спірний період; докази виставлення відповідачу рахунків на оплату поставленої теплової енергії за спірний період; докази щодо повної/часткової оплати відповідачем спожитої теплової енергії за спірний період); докази звернення до відповідача з вимогою про повну оплату спожитої теплової енергії за спірний період за договором № 77688 від 01.10.2013 р. (з доказами направлення або вручення кореспонденції); повний нормативно і документально обґрунтований розрахунок суми заявленої до стягнення (із посиланням на відповідні первинні документи бухгалтерського обліку) із визначенням періоду стягнення, окремо по основному боргу, пені, інфляційним нарахування та річним відсоткам (копію розрахунку направити відповідачу); провести звірку взаємних розрахунків з відповідачем за своєю ініціативою на день розгляду справи в суді (у акті звірки вказати первинні бухгалтерські документи, що підтверджують суму заборгованості), двохсторонній акт звірки надати у судове засідання; листування між сторонами у справі по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції); належним чином оформлене доручення на представника; належним чином засвідчені копії доданих до позову та витребуваних документів - у справу (оригінали - суду для огляду);
відповідача - документи, які посвідчують правовий статус (Статут, свідоцтво про державну реєстрацію, довідку про включення до Єдиного державного реєстру); відзив на позовну заяву (копію відзиву суд пропонує відповідачу до дня судового засідання направити на адресу позивача і докази направлення надати у судове засідання); нормативне і документальне обґрунтування заперечень на позов; договір на постачання теплової енергії № 77688 від 01.10.2013 р. з усіма додатками, змінами та доповненнями до нього; документи щодо строку дії договору № 77688 від 01.10.2013 р. станом на час проведення судового засідання; докази належного виконання сторонами умов договору № 77688 від 01.10.2013 р. (документи у підтвердження фактичного отримання теплової енергії за спірний період; належним чином оформлені та підписанні сторонами акти приймання-передачі теплової енергії за спірний період або докази надання нормативно і документально обґрунтованих заперечень щодо підписання цих актів за спірний період; докази отримання від позивача рахунків на оплату наданої за спірний період теплової енергії; докази щодо повної/часткової оплати рахунків за спожиту теплову енергію за спірний період); докази надання нормативно і документально обґрунтованої відповіді на вимогу позивача про повну оплату спожитої теплової енергії за спірний період за договором № 77688 від 01.10.2013 р., якщо така надходила, (з доказами направлення або вручення кореспонденції);у разі наявності заперечень на розрахунок позивача - нормативно і документально обґрунтований контррозрахунок суми боргу (копію контррозрахунку суд пропонує відповідачу направити позивачу); провести звірку взаємних розрахунків з позивачем на день розгляду справи в суді (у акті звірки вказати первинні бухгалтерські документи, що підтверджують суму), двосторонній акт звірки надати у судове засідання; листування між сторонами у справі по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції); належним чином оформлене доручення на представника; належним чином засвідчені копії витребуваних документів - у справу (оригінали - суду для огляду).
4. Згідно зі ст., ст. 54, 57 ГПК України зміст, форма та додатки до позовної заяви повинні відповідати приписам вказаної норми законодавства.
У відповідності до ст. 44 ГПК України судові витрати складаються з судового збору , сум, що підлягають сплати за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місті їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката, та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Приписами ГПК України встановлено, що сплата судового збору є обов'язковою , а при відсутності доказів сплати позовна заява підлягає поверненню.
До позовної заяви позивач докази сплати судового збору не надав , заявивши клопотання про звільнення від сплати судового збору із посиланням на те, що постановою Правління Національного Банку України № 466 від 06.08.2014 р. призупинено здійснення всіх видів фінансових операцій у м. Донецьку. Крім того, призупинена діяльність у м. Донецьку Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області.
Дослідивши доводи позивача та подані ним докази, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, при вирішені даного клопотання суд виходив з наступного:
Відповідно до п. 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 05.07.2012 р. № 01-06/869/2012 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про судовий збір» та п. 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України» за приписами статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою: відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати. Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому, оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані із фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, визначених для сплати судового збору, не можуть вважитися підставою для звільнення від такої сплати.
Позивачем не надано суду доказів, на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті ним судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Разом із тим, в п. 3.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. № 7 зазначено, що господарський суд вправі вчинити дії, про які йдеться у статті 8 Закону України «Про судовий збір», і зі своєї ініціативи з наведенням в ухвалі відповідних мотивів. У разі відстрочення або розстрочення сплати судового збору господарський суд повинен зазначити в ухвалі (про прийняття заяви чи скарги до провадження або в іншій) конкретний строк (строки) сплати судового збору, який (які) не може бути пізнішим за дату, на яку судом призначено розгляд заяви чи скарги.
Враховуючи проведення на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції, приймаючи до уваги майновий стан сторін та їх охоронювані законом права і інтереси, суд вважає за необхідне з власної ініціативи відстрочити Комунальному комерційному підприємству Донецької міської ради «Донецьктепломережа» сплату судового збору в сумі 1827,00 грн. до 12.11.2014 р. Зобов'язати позивача в судове засідання 12.11.2214 р. надати належні докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, при здійснені сплати врахувати лист Державної казначейської служби України № 8-08/1803-21713 від 29.09.2014 р.
5. Явку в судове засідання представників сторін визнати обов'язковою. Забезпечити явку уповноважених представників сторін.
6. Копію даної ухвали направити сторонам у справі.
Суддя Н.Г.Зінченко
Попередити сторони про відповідальність передбачену ст. 83 ГПК України.
Витяг із ст. 83 ГПК України: Суд має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700,00 грн.) за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2014 |
Оприлюднено | 15.10.2014 |
Номер документу | 40835527 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Зінченко Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні