Справа № 638/10211/14-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2014 року Дзержинський районний суд міста Харкова в складі:
головуючого судді - ЛОСЄВОЇ Д.А.
при секретарі - ВОРОНІНІ Д.Г.
розглянувши у відкрито у судовому засіданні у приміщенні Дзержинського районного суду міста Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, -
встановив :
19.06.2014 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить суд визнати спільним майном подружжя грошові вклади на розрахункових рахунках відкритих на ім'я ОСОБА_2, а саме: - р/р НОМЕР_2 відкритий у АКБ соціального розвитку «УКРСОЦБАНК»; - р/р НОМЕР_3 відкритий у АКІБ «УкрСиббанк»; - р/р НОМЕР_4 відкритий у АКБ соціального розвитку «УКРСОЦБАНК»: - р/р НОМЕР_5, НОМЕР_6. НОМЕР_7 відкриті у АКБ соціального розвитку «УКРСОЦБАНК»; - р/р НОМЕР_3 відкритий у АКІБ «УкрСиббанк»; - р/р НОМЕР_8 відкритий у ПАТ «БАНК ФОРУМ»; - р/р №№ НОМЕР_9. НОМЕР_10 відкриті у ПАТ «ВТБ БАНК»; - р/р НОМЕР_11 відкритий у ПАТ «Укрсоцбанк»; - р/р НОМЕР_13 відкритий у ПАТ «ВТБ БАНК»; - р/р НОМЕР_12 відкритий у ПАТ «Альфа-Банк»; - р/р НОМЕР_14 відкритий у ПАТ «ЕРСТЕ БАНК»; - р/р НОМЕР_15 відкритий у ПАТ КБ «ПРАВЕКС-БАНК»; грошові кошти, отримані ОСОБА_2 від діяльності підприємства ТОВ «УКРГАЗПРОМСТРОЙ», код ЄДРПОУ 33120921 відповідно до його частки у уставному капіталі підприємства: цінні папери (кошти), які знаходяться на розрахунковому рахунку відкритому на ім'я ОСОБА_2 у ТОВ «І-іпвест» код ЄДРПОУ 36473568, відповідно до договору № 001548.
Крім того позивачка просить:
- у порядку розподілу сумісного майна подружжя стягнути з ОСОБА_2 на її користь 1/2 частину коштів, які були набуті у шлюбі, та знаходяться на розрахункових рахунках відкритих на ім'я ОСОБА_2 у АКІБ «УкрСиббанк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «БАНК ФОРУМ», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «Альфа-Банк». ПАТ «ЕРСТЕ БАНК», ПАТ КБ «ПРАВЕКС-БАНК».
- стягнути з відповідача на її користь 1/2 частину доходів отриманих ним. як співзасновником підприємства ТОВ «УКРГАЗПРОМСТРОЙ» код ЄДРПОУ 33120921 відповідно до його частки у уставному капіталі цього підприємства з моменту вступу відповідача до лав засновників;
стягнути з відповідача на її користь ? частину цінних паперів (коштів), які знаходяться на розрахунковому рахунку відкритому на ім'я ОСОБА_2 у ТОВ «І-інвест» код ЄДРПОУ 36473568 відповідно до договору №001548.
Разом з позовною заявою позивачка надала до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить накласти заборону на відчуження права власності на корпоративні права Товариства з обмеженої відповідальністю «УКРГАЗПРОМСТРОЙ», код ЄДРПОУ №33120921, яке належать ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований АДРЕСА_1, накласти арешт на усі банківські рахунки та вклади відкриті на ім'я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований АДРЕСА_1, які знаходяться АКІБ «УкрСиббанк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «БАНК ФОРУМ», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «ЕРСТЕ БАНК», ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК», накласти арешт на усі рахунки та вклади відкриті на ім'я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, іден. № НОМЕР_1, що зареєстрований АДРЕСА_1, які знаходяться у ТОВ «І -інвест» код ЄДРПОУ 36473568 ( 04080, м. Київ. вул. Фрунзе 1-3).
Свої вимоги обґрунтовує тим, що в провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова на розгляді знаходиться цивільна справа за її позовом до ОСОБА_2 про розподіл спільного май на подружжя. Відповідач ОСОБА_2 є засновником ТОВ «УКРГАЗПРОМСТРОЙ», код ЄДРПОУ №331209210, корпоративні права вказаного підприємства було придбано на час їх подружжя, тому вони з відповідачем спільно володіють правом одержання доходу підприємства. Але на теперішній час в неї є достовірна інформація, що відповідач збирається реалізувати корпоративні права вищевказаного підприємства третім особам без її відома.
Крім того заявниця вказує, що у відповідача ОСОБА_2 відкриті рахунки та вклади у АКІБ «УкрСиббанк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «БАНК ФОРУМ», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «ЕРСТЕ БАНК», ПАТ КБ «ПРАВЕКС-БАНК», кількість та стан цих рахунків та вкладів їй не відомий. Додатково у відповідача відкриті рахунки у цінних паперах у ТОВ «І-інвест» код ЄДРПОУ 36473568, відповідно до договору №001 548.
ОСОБА_1 вважаю, що існує висока вірогідність того, що після отримання копії її позовної заяви, відповідач зніме усі кошти та сховає від неї, і це може зробити неможливим виконання рішення суду, внаслідок чого її законні права не будуть захищені, адже суд не лише повинен встановити належність її права вимагати, а й сприяти забезпеченню цих встановлених прав.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо неприйняття заходів забезпечення позову може утруднити його виконання після ухвалення рішення, якщо позовні вимоги будуть задоволені судом.
Відповідно до ст. 152 ЦПК України одним з видів забезпечення позову є накладення арешту на майно, що належать відповідачеві.
Як вбачається з п. п. 1 та 4 Постанови Пленуму Верховного суду України № 9 від 22 грудня 2006 року «про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді справ про забезпечення позову, зазначено, єдиною підставою для забезпечення позову є відповідне клопотання у формі мотивованої заяви будь-якої з осіб, котрі беруть участь у справі, а розглядаючи заяву про забезпечення позову суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра зверталась з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід врахувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
За змістом ст. 152 ЦПК України, вбачається, що заборона відчуження майна допускається лише за умови, що майно належить відповідачу, та є необхідність саме у цьому виді забезпечення позову.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відповідач ОСОБА_2 є засновником ТОВ «УКРГАЗПРОМСТРОЙ» із розміром внеску у до статутного фонду 23700 грн.
Крім того судом встановлено, що на ім'я відповідача ОСОБА_2 відкриті рахунки у банках АКІБ «УкрСиббанк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «БАНК ФОРУМ», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «ЕРСТЕ БАНК», ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК» і відкриті рахунки у цінних паперах у ТОВ «І-інвест».
Враховуючи, що позивачкою заявлені вимоги про поділ майна та визнання на 1/2 частину сумісно набутого майна, є підстави припускати, що невжиття заходів забезпечення позову у зазначеній справі може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду, очевидно (явно) може бути заподіяно шкоду правам та законним інтересам позивача, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 151- 153 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Накласти заборону на відчуження права власності на корпоративні права Товариства з обмеженої відповідальністю «УКРГАЗПРОМСТРОЙ», код ЄДРПОУ №33120921, яке належать ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований АДРЕСА_1.
Накласти арешт на усі банківські рахунки та вклади відкриті на ім'я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований АДРЕСА_1, які знаходяться АКІБ «УкрСиббанк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «БАНК ФОРУМ», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «ЕРСТЕ БАНК», ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК».
Накласти арешт на усі рахунки та вклади відкриті на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований АДРЕСА_1, які знаходяться у ТОВ «І -інвест», код ЄДРПОУ 36473568 ( 04080, м. Київ. вул. Фрунзе 1-3).
Копію ухвали для виконання направити до реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, Дзержинському відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, АКІБ «УкрСиббанк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «БАНК ФОРУМ», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «ЕРСТЕ БАНК», ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК», ТОВ «І -інвест».
Копію ухвали суду після її виконання направити ОСОБА_2.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути пред'явлена до виконання протягом 1 (одного) року з наступного дня після її постановлення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня винесення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2014 |
Оприлюднено | 15.10.2014 |
Номер документу | 40848843 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Лосєва Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні