Справа № 755/20595/13-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" вересня 2014 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Катющенко В.П.
при секретарі - Нестеровському Б.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гаражно-будівельного кооперативу «Березняки-3» про визнання недійсним рішення правління гаражного-будівельного кооперативу, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Дніпровського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Гаражно-будівельного кооперативу «Березняки-3» про визнання недійсним рішення правління гаражного-будівельного кооперативу.
В судові засідання призначені до розгляду на 27 червня 2014 року, 27 серпня 2014 року, 09 вересня 2014 року, 23 вересня 2014 року, позивач ОСОБА_1 не з`явився.
Відповідно до ст. 1 Цивільного процесуального кодексу України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною 2 ст. 77 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явились в судове засідання без поважних причин.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України, особи, які беруть участь у справі, зобов`язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки.
Так, в судове засідання призначене до розгляду на 27 серпня 2014 року позивач ОСОБА_1 не з`явився. Подав до суду заяву, відповідно до якої повідомив суд про те, що у період часу з 10 серпня 2014 року по 01 вересня 2014 року буде супроводжувати на лікування доньку ОСОБА_2 в Дніпропетровську область, інваліда ІІ групи з дитинства, у зв`язку з чим просить продовжити розгляд справи після 15 вересня 2014 року.
В судове засідання призначене до розгляду на 09 вересня 2014 року позивач ОСОБА_1 не з`явився, повідомлення про вручення позивачу судової повістки, станом на день розгляду справи до суду не повернулося.
В судове засідання 23 вересня 2014 року позивач ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, суд про причини не явки не повідомив.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 169 Цивільного процесуального кодексу України у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Як убачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 не з'явився в судові засідання призначені до розгляду на 27 серпня 2014 року, 23 вересня 2014 року, належним чином повідомлений про розгляд справи, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не подавав.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 207 Цивільного процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Аналізуючи вищевикладене, суд вважає за наявним підстави для залишення позовної заяви без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 1, 27, 77, 169, 207, 209-210, 293, 294 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Гаражно-будівельного кооперативу «Березняки-3» про визнання недійсним рішення правління гаражного-будівельного кооперативу - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2014 |
Оприлюднено | 16.10.2014 |
Номер документу | 40863790 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Катющенко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні