ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
10.10.14 № 910/21800/14. Суддя Господарського суду міста Києва Полякова К.В., розглянувши матеріали
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "УМП ТРЕЙД"
про стягнення заборгованості у розмірі 370 868,39 грн.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УМП Трейд" про стягнення заборгованості у розмірі 370 868,39 грн.
Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що позовна заява № 30 від 12.09.2014 (вх.№ суду 21800/14 від 09.10.2014) і додані до неї документи підлягають поверненню позивачеві без розгляду з наступних підстав.
Пунктом 2 частини другої статті 54 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, найменування, місцезнаходження, ідентифікаційні коди суб"єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб).
Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
У позовній заяві адресою відповідача вказано - 01103, м. Київ, вул. Німанська, 10 А, офіс 3, однак із спеціального витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, зробленого судом у межах своїх повноважень, вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "УМП Трейд" (ідентифікаційний код 39199871) знаходиться за адресою - 02218, м. Київ, вулиця Райдужна, будинок 25.
Відповідно до Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.11 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", зокрема, абзацу 1 п. 3.5, де зазначено, що недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК. Так, позовна заява підлягає поверненню без розгляду, якщо позивачем не вказано повне найменування сторін та їх поштових адрес, або позовну заяву підписано не уповноваженою належним чином особою чи особою, посадове становище якої не вказано, або прокурор не зазначив орган, уповноважений здійснювати відповідні функції держави у спірних відносинах, або позовна заява не підписана позивачем.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес.
До того ж, Згідно вимог п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної і доданих до неї документів.
Законодавцем передбачено, що належним доказом надсилання відповідачеві копії позовної заяви є розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку - касовий чек, розрахункова квитанція тощо. Доданий до позовної заяви реєстр поштових відправлень, поданий в оригіналі або належним чином засвідченій копії, також може вважатися належним доказом надсилання відповідачеві копії позовної заяви; таким доказом може бути й засвідчений належним чином витяг з відповідного реєстру.
Як встановлено судом позивачем надано докази (фіксальний чек від 06.10.2014 та опис вкладення у цінний лист від 06.102014) про надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів тільки за однією адресою, вказаною у позові, яка не є юридичною адресою відповідача.
Отже, позивачем не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів у встановленому законом порядку, а саме доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів за юридичною адресою відповідача (адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені).
Таким чином, суддя повертає позивачу позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, як передбачено п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
За наведених обставин, позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Суд звертає увагу позивача, що після усунення недоліків, які стали підставою повернення позовної заяви без розгляду, він може повторно звернутися до господарського суду м. Києва з позовом, відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України.
Керуючись п. 2, 6 ч. 1 ст. 63, ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовні матеріали Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "УМП Трейд" про стягнення заборгованості у розмірі 370 868,39 грн. - повернути позивачеві без розгляду.
Ухвала підлягає оскарженню в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя К.В. Полякова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2014 |
Оприлюднено | 16.10.2014 |
Номер документу | 40868381 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Полякова К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні