Ухвала
від 09.10.2014 по справі 916/4062/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

ПРО ВЖИТТЯ ЗАПОБІЖНИХ ЗАХОДІВ

"09" жовтня 2014 р.№ 916/4062/14

За заявою: АБРО Індастріз, Інк.

до: 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптімумтрейд"

2. Південної митниці Міндоходів

про вжиття запобіжних заходів

Суддя Цісельський О.В.

За участю представників:

від АБРО Індастріз, Інк.: Пахаренко О.В., довіреність від 29.09.2014р.

від ТОВ"Оптімумтрейд": не з'явився

від Південної митниці Міндоходів: Білак Н.І., довіреність №10594/15-70-10 від 17.07.14р.

Тищенко А.І., довіреність №7789/15-70-00-01 від 27.05.14р.

06.10.2014р. АБРО Індастріз, Інк. звернулось до господарського суду Одеської області із заявою про вжиття запобіжних заходів відносно товариства з обмеженою відповідальністю "Оптімумтрейд" та Південної митниці Міндоходів шляхом накладення арешту на наступне майно: герметик двигуна - червоний, чорний, прозорий, сірий (паста в металевих тубах по 85 г. Склад: діметіл силоксан, гідроксил-кінцевий-34-4б%, метіл тріс, (метілетилкетоксим) сілан-3-5%, вініловий тріс (метілетилкетоксим) сілан-0-1%, карбонат кальцію-35-50%, кремнезем, аморфей-10%, комерційна таємниця-3%) - 47 088 шт., які 12.09.2014р. заявлені ТОВ "Оптімумтрейд" (68001, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. Першого Травня, 3, код ЄДРПОУ0039222858) до митного контролю та митного оформлення у режимі "імпорт", які знаходяться на митному оформленні у Південної митниці Міндоходів (вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 35819019) до розгляду справи по суті. Заборонити Південній митниці Міндоходів (вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 35819019) здійснюватиме митне оформленнятоварів: герметик двигуна - червоний, чорний, прозорий, сірий (паста в металевих тубах по 85 г. Склад: діметіл силоксан, гідроксил-кінцевий-34-4б%, метіл тріс, (метілетилкетоксим) сілан-3-5%, вініловий тріс (метілетилкетоксим) сілан-0-1%, карбонат кальцію-35-50%, кремнезем, аморфей-10%, комерційна таємниця-3%) - 47 088 шт., які 12.09.2014р. заявлені ТОВ "Оптімумтрейд" (68001, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. Першого Травня, 3, код ЄДРПОУ0039222858) до митного контролю та митного оформлення у режимі "імпорт", які знаходяться на митному оформленні у Південної митниці Міндоходів (вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 35819019) до розгляду справи по суті.

В обґрунтування поданої заяви АБРО Індастріз, Інк. посилається на те, що 31.07.2009р. з метою захисту прав інтелектуальної власності на торгівельні марки за допомогою митних процедур, торговельна марка ABRO внесена до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності за № 147.

Як зазначає заявник, він є єдиною офіційною особою в Україні, що має виключне право дозволяти та забороняти використання торговельної марки ABRO.

Право на використання шляхом імпорту цієї торговельної марки на території України має ТОВ "АМТ-28" (ЄДРПОУ 33184938), а також шляхом продажу - ТОВ "АБРО УКРАЇНА" (ЄДРПОУ 36726733).

Із змісту листа Південної митниці №13396/15-70-51-01 від 15.09.2014 р. заявнику стало відомо про призупинення митного оформлення товарів, заявлених у режимі "імпорт" за МД№500040001/2014/015648 від 12.09.2014p., а саме: герметики (замазки), пастоподібні на основі силікону з вмістом наповнювачів (35-85 мас.%) для потреб автосервісу: герметик двигуна - червоний, чорний, прозорий, сірий (паста в металевих тубах по 85 г. Склад: діметіл силоксан, гідроксил-кінцевий-34-4б%, метіл тріс (метілетилкетоксим) сілан-3-5%, вініловий тріс (метілетилкетоксим) сілан-0-1%, карбонат кальцію-35-50%, кремнезем, аморфей-10%, комерційна таємниця-3%) - 47 088 шт.

Торговельна марка - ABRO. Виробник - GUANGZHOU RIXIN IMPORT & EXPORT CO,LTD.

Відправник: GUANGZHOU RIXIN IMPORT & EXPORT CO., LTD адреса: ROOM 2032 No.98, HENGFU ROAD, GUANGZHOU, CHINA.

Імпортер/Декларант: ТОВ "Оптімумтрейд", код ЄДРПОУ 0039222858, адреса: 68001, Одеська обл, м. Іллічівськ, вул. Першого Травня 3.

Південною митницею Міндоходів прийнято рішення про призупинення митного оформлення зазначених товарів, що мають ознаки контрафактності: товари містять ознаки використання ОПІВ торговельної марки ABRO, ввезення товару на митну територію України може призвести до порушення майнових прав заявника, відповідно до вимог ст.399 МК України, з 15.09.2014 р. строком на 10 робочих днів.

При цьому, заявник зазначає, що не укладав жодних договорів та не надавав ТОВ "Оптімумтрейд" прав на використання торговельної марки ABRO.

Оскільки заявник не надавав ТОВ "Оптімумтрейд" дозволів/ліцензій на використання торговельної марки ABRO, яка застосована при виготовленні імпортованих ТОВ "Оптімумтрейд" товарів, Заявник вважає, що зазначена продукція імпортується на територію України з порушенням прав інтелектуальної власності Заявника на його торговельну марку.

Відповідно до ст. 399 МК України, у разі якщо протягом перших 10 робочих днів після отримання повідомлення про призупинення митного оформлення товарів правовласник письмово не поінформує орган доходів і зборів, що призупинив митне оформлення таких товарів, про звернення до суду з метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності або не звернеться до такого органу доходів і зборів з письмовим вмотивованим клопотанням про продовження строку призупинення митного оформлення, то за відсутності ознак порушення митних правил товари, митне оформлення яких було призупинено, підлягають митному оформленню в установленому порядку. Якщо протягом перших 10 робочих днів після отримання повідомлення про призупинення митного оформлення товарів правовласник письмово поінформує орган доходів і зборів про звернення до суду з метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності або звернеться до такого органу доходів і зборів з письмовим вмотивованим клопотанням про продовження строку призупинення митного оформлення, то призупинення митного оформлення вказаних товарів може бути продовжено органом доходів і зборів, але не більш як на 10 робочих днів. У разі якщо протягом строків, зазначених у частині другій цієї статті, до органу доходів і зборів, що призупинив митне оформлення товарів, не буде подано ухвалу суду про заборону вчинення певних дій у справі про порушення прав інтелектуальної власності або відповідне рішення іншого уповноваженого державного органу, то за відсутності ознак порушення митних правил товари, щодо яких було прийнято рішення про призупинення митного оформлення, підлягають митному оформленню в установленому порядку.

Отже, чинне законодавство України чітко регламентує порядок захисту прав інтелектуальної власності на торговельну марку при незаконному імпорті (ввезенні) товару, маркованого такою торговельною маркою. У зв'язку з цим Заявнику необхідно звернутися до суду для отримання ухвали про вжиття запобіжних заходів у спосіб накладення арешту на зазначений товар, заборону Південній митниці здійснювати митне оформлення зазначеного товару до розгляду справи по суті.

Зважаючи на викладене, Заявник вважає, що існують визначені законом підстави для вжиття запобіжних заходів у спосіб накладення арешту на такий товар та заборони митному органові вчиняти дії щодо митного оформлення товару до розгляду справи по суті. Також заявник має усі підстави вважати, що невжиття запобіжних заходів до подання позову зробить неможливим виконання рішення господарського суду, оскільки в разі митного оформлення та ввезення на територію України ТОВ "Оптімумтрейд" товару, маркованого такою торговельною маркою заявника існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам заявника до ухвалення судом рішення по справі та для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, що утруднить виконання рішення по справі.

Крім цього, заявник вважає, що в разі митного оформлення та ввезення на територію України з метою реалізації продукції, яка за всіма своїми ознаками є контрафактною/фальсифікованою, може виникнути небезпечний прецедент, який у подальшому призведе до виникнення вагомих негативних наслідків для держави в цілому.

Зокрема, безперешкодне потрапляння на територію нашої країни такої продукції з великою ймовірністю може призвести до:

1. Погіршення іміджу нашої країни на міжнародній арені через недостатній, а іноді взагалі відсутній, рівень захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

2. Нанесення значної шкоди економічним інтересам нашої держави при реалізації контрафактної/фальсифікованої продукції через недоотримання надходжень до бюджетів різних рівнів у вигляді податків і зборів, які б могли надійти до таких бюджетів у разі реалізації оригінальної продукції.

3. Погіршення інвестиційного клімату, відтоку іноземних інвестицій з України, що, як наслідок, призведе до скорочення робочих місць, підвищення рівня безробіття, підвищення соціальної напруги в суспільстві.

Подібні резонансні справи, як правило, привертають увагу дипломатичних кіл та міжнародних організацій, які здійснюють моніторинг стану дотримання прав інтелектуальної власності в нашій державі, міжнародних зобов'язань України у цій сфері у відповідності до норм міжнародного права. Звіти, що готуються за результатами таких моніторингів, у деяких випадках, є вирішальними при вирішенні питань щодо подальшого інвестиційного, інноваційного, технологічного співробітництва іноземних держав з нашою країною.

Відповідно до розділу II Постанови Пленуму Вищого господарського суду «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності» №12 від 17.10.2012 р. (далі - Постанова) вжиття запобіжних заходів має здійснюватися для попередження порушень прав інтелектуальної власності та для збереження доказів такого порушення.

Пункт 8 Постанови визначає, що з урахуванням змісту статті 399 Митного кодексу України господарський суд може вживати такий запобіжний захід, як заборона митному органові вчиняти дії щодо митного оформлення товару до розгляду по суті справи про порушення права інтелектуальної власності.

Відповідно до ст.43-1 Господарського процесуального кодексу України особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття, передбачених статтею 43-2 цього Кодексу, запобіжних заходів до подання позову.

Запобіжні заходи включають: витребування доказів; огляд приміщень, в яких відбуваються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно, що належить особі, щодо якої вжито запобіжні заходи, і знаходиться в неї або в інших осіб (ст. 43-2 ГПК України).

Згідно приписів ст.43-3 Господарського процесуального кодексу України однією з вимог до заяви про вжиття запобіжних заходів є зазначення обставин, якими заявник обґрунтовує необхідність вжиття запобіжних заходів.

Відповідно до ч.1 ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст.34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Отже, запобіжні заходи за своєю правовою природою - це заходи, спрямовані на збереження відповідних доказів та на запобігання правопорушенню з метою якнайшвидшого реагування на протиправні дії.

Відповідно до вимог розділу VІ ГПК України підставами вжиття запобіжних заходів є обставини, які дозволяють заінтересованій особі стверджувати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення. При цьому заінтересована особа повинна довести необхідність терміновості вжиття запобіжних заходів, тобто необхідність вирішення цього питання до пред'явлення позову.

У разі відсутності підстав, встановлених статтею 43-1 ГПК України, господарський суд виносить ухвалу про відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів (ч.6 ст.43-4 ГПК України).

З метою встановлення підстав для вжиття запобіжних заходів, заяву АБРО Індастріз, Інк. про вжиття запобіжних заходів було призначено до розгляду в судовому засіданні, в якому судом було досліджено додаткові документи, зокрема висновок експертного дослідження від 07.10.2014р., яким було встановлено, що позначення "ABRO", які нанесені на зразках герметиків та їх упаковках, є тотожними із знаком для товарів і послуг (торгівельною маркою) "ABRO", права на яку належать компанії АБРО Індастріз, Інк.

За результатами оцінки доводів АБРО Індастріз, Інк. щодо необхідності застосування вищевказаних запобіжних заходів та наданих заявником документів, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви про вжиття запобіжних заходів, з огляду на доведеність імовірності настання обставин, зазначених у статті 43 1 та наявності зв'язку між конкретним видом запобіжних заходів і предметом відповідної майбутньої позовної вимоги, у зв'язку з чим дана заява підлягає судом задоволенню.

Керуючись ст. ст. ч. 2 ст. 43-5, 43 1 - 43 4 , 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

1. Заяву АБРО Індастріз, Інк. про вжиття запобіжних заходів - задовольнити.

2. Накласти арешт на майно: герметик двигуна - червоний, чорний, прозорий, сірий (паста в металевих тубах по 85 г. Склад: діметіл силоксан, гідроксил-кінцевий-34-4б%, метіл тріс, (метілетилкетоксим) сілан-3-5%, вініловий тріс (метілетилкетоксим) сілан-0-1%, карбонат кальцію-35-50%, кремнезем, аморфей-10%, комерційна таємниця-3%) - 47 088 шт., які 12.09.2014р. заявлені ТОВ "Оптімумтрейд" (68001, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. Першого Травня, 3, код ЄДРПОУ 0039222858) до митного контролю та митного оформлення у режимі "імпорт", які знаходяться на митному оформленні у Південної митниці Міндоходів (вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 35819019) до розгляду справи по суті.

3. Заборонити Південній митниці Міндоходів (вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 35819019) здійснювати митне оформлення товарів: герметик двигуна - червоний, чорний, прозорий, сірий (паста в металевих тубах по 85 г. Склад: діметіл силоксан, гідроксил-кінцевий-34-4б%, метіл тріс, (метілетилкетоксим) сілан-3-5%, вініловий тріс (метілетилкетоксим) сілан-0-1%, карбонат кальцію-35-50%, кремнезем, аморфей-10%, комерційна таємниця-3%) - 47 088 шт., які 12.09.2014р. заявлені ТОВ "Оптімумтрейд" (68001, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. Першого Травня, 3, код ЄДРПОУ0039222858) до митного контролю та митного оформлення у режимі "імпорт", які знаходяться на митному оформленні у Південної митниці Міндоходів (вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 35819019) до розгляду справи по суті.

4. Зобов'язати АБРО Індастріз, Інк. (3580, Блексорн Кт., Саус Бенд, Індіана 46628, Сполучені Штати Америки) в 5-денний термін надати докази звернення до суду із відповідною позовною заявою.

Стягувач: АБРО Індастріз, Інк. (3580, Блексорн Кт., Саус Бенд, Індіана 46628, Сполучені Штати Америки)

Боржник: товариство з обмеженою відповідальністю "Оптімумтрейд" (68001, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. Першого Травня, 3, код ЄДРПОУ 0039222858)

Відповідно до ст.43-6 Господарського процесуального кодексу України ухвала про вжиття запобіжних заходів виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Згідно ст.43-8 Господарського процесуального кодексу України на ухвалу про вжиття запобіжних заходів може бути подано апеляційну скаргу. Подання апеляційної скарги на ухвалу про вжиття запобіжних заходів не зупиняє виконання відповідної ухвали.

Строк пред'явлення ухвали до виконання згідно ст.22 Закону України "Про виконавче провадження" становить 1 рік.

Ухвалу може бути оскаржено у 5-денний термін після її винесення.

У разі неподання заявником відповідної позовної заяви у строк, встановлений ч.3. ст.43-3 ГПК України запобіжні заходи припиняються.

Суддя О.В. Цісельський

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.10.2014
Оприлюднено15.10.2014
Номер документу40868817
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/4062/14

Ухвала від 09.10.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

Ухвала від 09.10.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

Ухвала від 07.10.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні