ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
07.10.14р. Справа № 904/6870/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НЬЮ-ТРЕЙД 2011", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "СТИЛЬ Д", м. Дніпропетровськ
про стягнення 10746,30грн.
Суддя Турчин С.О.
Секретар судового засідання Сергієнко П.М.
Представники:
від позивача - Воронов С.Ю. дов. від 26.08.14р.
від відповідача - Гичова О.О. дов. від 27.03.14р.
Суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "НЬЮ-ТРЕЙД 2011" (далі - Позивач) звернулося з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "СТИЛЬ Д" (далі - Відповідач) про стягнення 10746,30грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушені зобов'язання за договором №310 від 19.08.2013р. щодо своєчасної та повної оплати поставленого товару.
Ухвалою суду від 10.09.14р. порушено провадження по справі та призначено слухання на 07.10.14р.
07.10.14р. в судове засідання з'явились повноважні представники сторін.
Відповідно до п.3.9.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 81 1 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Сторони належним чином повідомлені про час та місце судового засідання, що підтверджується поштовими повідомленнями, які повернулися на адресу господарського суду з відмітками про отримання ухвал суду повноважними представниками сторін та відомостями відображеними в протоколі судового засідання.
Згідно зі ст. 75 ГПК України за результатами судового засідання справу було розглянуто за участю повноважних представників сторін за наявними в ній матеріалами та оригіналами документів наданих позивачем додатково на вимоги суду в судове засідання в обґрунтування своїх позовних вимог .
В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення та представникам сторін повідомлено про дату складення повного тексту рішення.
Фіксація судового процесу технічними засобами не проводилася.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -
встановив:
19.08.2013р. між товариством з обмеженою відповідальністю "НЬЮ-ТРЕЙД 2011" (Постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "СТИЛЬ Д" (Покупець) укладено договір №310.
Відповідно до пункту 1.1 договору на умовах, постачальник зобов'язується передати у власність покупця товар у відповідному асортименті, кількості та по цінам в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, а покупець зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, прийняти та оплатити товар.
За цим договором найменування товару, його асортимент та ціна визначається специфікацією, що є додатком №1 до договору та його невід'ємною частиною. (пункт 1.2 договору).
Згідно з п.5.1 договору, ціна на товар встановлюється в гривнях та базується (визначається) на підставі специфікації. До змісту специфікації повинно входити наступне: штрих-код, код виробника, країна - виробник, найменування товару, його асортимент (сортамент, номенклатура) та ціна на товар. Специфікація (Специфікації) є невід'ємною частиною договору.
Загальна сума даного договору обумовлюється сумами, зазначеними у накладних (товарно-транспортній або видатковій накладній) на кожну партію товару. (пункт 5.7 договору).
Відповідно до п.5.8 договору, оплата за товар здійснюється покупцем в національній грошовій одиниці України, через 20 календарних днів, з моменту передачі постачальником покупцю кожної окремої партії товару на умовах п.1.4 цього договору, з урахування ПДВ. Всі партії товару, поставлені до відкриття нового магазина мережі „ProStor", покупець оплачує наступним чином: перераховує грошові кошти на розрахунковий рахунок постачальника протягом, 45 календарних днів з моменту відкриття відповідного магазину.
Оплата проводиться на поточний рахунок постачальника або шляхом внесення готівки в касу постачальника (пункт 5.9 договору).
Цей договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріпленням печатками сторін. (пункт 10.1 договору).
Термін дії цього договору починає свій перебіг з моменту, зазначеному у п.10.1 цього договору, та закінчується 31.12.13р. (пункт 10.2 договору).
Суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача з таких підстав.
Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частинами 1 і 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що:
- суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться;
- кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно зі статтею 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Як зазначалось вище, між сторонами укладено договір №310 від 19.08.13р.
На виконання умов договору, ТОВ "НЬЮ-ТРЕЙД 2011" здійснено поставку товару на загальну суму 42044,40грн., що підтверджується копіями видаткових накладних:
1. №1 від 12.09.13р. на суму 14839,60грн.;
2. №5 від 12.09.13р. на суму 1752,80грн.;
3. №9 від 23.10.13р. на суму 25452,00грн.;
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно з п.5.8 договору, оплата за товар здійснюється покупцем в національній грошовій одиниці України, через 20 календарних днів, з моменту передачі постачальником покупцю кожної окремої партії товару на умовах п.1.4 цього договору, з урахування ПДВ. Всі партії товару, поставлені до відкриття нового магазина мережі „ProStor", покупець оплачує наступним чином: перераховує грошові кошти на розрахунковий рахунок постачальника протягом, 45 календарних днів з моменту відкриття відповідного магазину.
Однак, відповідачем здійснено оплату частково у розмірі 10746,30грн., що підтверджується підписаним сторонами актом звірки взаєморозрахунків за період з січня 2014р. по серпень 2014р.
Таким чином, відповідачем наведений обов'язок щодо оплати поставленого товару не виконувався належним чином, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 10746,30грн. Наявність вказаної заборгованості не заперечується відповідачем.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 49 ГПК України, стягуються з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариством з обмеженою відповідальністю "СТИЛЬ Д" (49100, м. Дніпропетровськ, бульвар Слави, буд. 7К, код ЄДРПОУ 32014082) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НЬЮ-ТРЕЙД 2011" (03680, м. Київ, вул. Радищева, буд.10/14, оф.318, код ЄДРПОУ 37816361) 10746,30грн. - заборгованість, 1827,00грн. - судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено та підписано - 13.10.2014.
Суддя С.О. Турчин
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2014 |
Оприлюднено | 15.10.2014 |
Номер документу | 40878158 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Турчин Сергій Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Турчин Сергій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні