02.10.2014 Справа № 756/6371/14-ц
Унікальний номер 756/6371/14-ц
Справа № 2/756/3100/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
02 жовтня 2014 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Шумейко О.І.,
при секретарі - Острянко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства «Туристичне агентство «Тесоро - клуб» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,
в с т а н о в и в:
У травні 2014 року позивач звернулася до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до ПП «Туристичне агентство «Тесоро - клуб» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач у період з жовтня 2013 року по лютий 2014 року працювала на посаді перекладача з англійської та німецької мов в ПП «Туристичне агентство «Тесоро - клуб». При звільненні із займаної посади позивачу не було виплачено заборгованість по заробітній платі.
За таких обставин, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість по виплаті заробітної плати у сумі 5738,50 грн. та середній заробіток за час затримки розрахунку у розмірі 3390,99 грн.
Від позивача на адресу суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує, проти ухвалення у справі заочного рішення не заперечує.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, поштова кореспонденція, надіслана судом на фактичну адресу відповідача, повертається за закінченням терміну зберігання.
За таких обставин, суд ухвалив провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд встановив наступне.
03 вересня 2013 року позивач ОСОБА_1 була прийнята на роботу на посаду перекладача з англійської та німецької мов в ПП «Туристичне агентство «Тесоро - клуб» відповідно до наказу від 03 вересня 2013 року № 1.
Посадовий оклад позивача становив 1200 гривень на місяць. (а.с. 4)
10 лютого 2014 року позивач була звільнена із займаної посади за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України. (а.с. 27)
У відповідності до положень ст. 47 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Зі приписами ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Матеріалами справи підтверджено, що за час роботи позивача на підприємстві відповідача працівнику не виплачувалася заробітна плата, а тому на день звільнення заборгованість по виплаті заробітної плати становила 5738,46 грн.
Суд погоджується із розрахунком заборгованості по заробітній платі, наданого позивачем, оскільки розмір заробітної плати відповідає законодавчо визначеній мінімальній заробітній платі.
Середній заробіток працівника визначається відповідно до ст.27 Закону України "Про оплату праці" за правилами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року №100 (надалі - Порядок).
У відповідності п.2 Порядку середньомісячна заробітна плата за час вимушеного прогулу обчислюється, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана виплата, тобто, що передують дню звільнення працівника з роботи.
За розрахунком позивача середньоденний заробіток склав 55,59 грн., період затримки розрахунку під час звільнення становить 61 день, тобто з лютого 2014 року по квітень 2014 року.
Отже, загальна сума середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні складає 3390,99 грн., яка підлягає стягненню з відповідача на рахунок позивача.
За таких обставин, суд вирішує задовольнити позов ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд присуджує до стягнення з відповідача судовий збір у сумі 243,60 грн. в дохід держави.
Керуючись ст.ст.4, 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до приватного підприємства «Туристичне агентство «Тесоро - клуб» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Туристичне агентство «Тесоро - клуб», код ЄДРПОУ35149539, на користь ОСОБА_1 заборгованість по виплаті заробітної плати у сумі 5738 (п'ять тисяч сімсот тридцять вісім) гривень 46 копійок, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у сумі 3390 (три тисячі триста дев'яносто) гривень 99 копійок.
Стягнути з приватного підприємства «Туристичне агентство «Тесоро - клуб», код ЄДРПОУ35149539, судовий збір у сумі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок в дохід держави.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду міста Києва через Оболонський районний суд міста Києва шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Шумейко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2014 |
Оприлюднено | 15.10.2014 |
Номер документу | 40881863 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Шумейко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні