ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/14960/14 18.09.14 р. За позовом Прокурора Солом'янського району м. Києва в інтересах держави в особі: 1. Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації
2. Комунального підприємства " Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду " Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації
До Громадської організації " Товариство споживачів " Відрадний "
про виселення та стягнення 6614,54 грн.
Суддя Пінчук В.І .
Представники:
Від позивача Яковенко С.П. - предст.; Дмитренко В.А. - предст.
Від відповідача не з'явився
Від прокуратури Кубишкіна С.С. - прокурор прокуратури
Рішення прийняте 18.09.2014 р., оскільки у судовому засіданні 04.09.2014 р. розгляд справи відкладався відповідно до п. 1 ст. 77 ГПК України.
Обставини справи:
Прокурор Солом'янського району м. Києва звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі: 1. Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації та 2. Комунального підприємства " Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду " Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації про виселення відповідача - громадську організацію " Товариство споживачів " Відрадний " з нежилого приміщення загальною площею 56,7 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Михайла Донця, 21, повернувши зазначене приміщення по акту прийому - передачі Комунальному підприємству " Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду " Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, а також про стягнення з відповідача 6614,54 грн., з яких: 5491, 92 грн. основний борг та 1122, 62 грн. компенсація за землю.
Представник відповідача у судове засідання двічі не з'явився і відзив на позовну заяву суду не надав.
Згідно ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача та представника від прокуратури, суд, -
В С Т А Н О В И В:
В обґрунтування своїх позовних вимог, прокурор посилається на те, що прокуратурою району була проведена перевірка.
В ході перевірки встановлено, що 22.02.2010 р., між комунальним підприємством " Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду " Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації ( орендодавцем ) та Громадською організацією " Товариство споживачів " Відрадний " ( орендарем ) був укладений договір оренди № 740/В нерухомого майна, загальною площею 56,7 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. М. Донця, 21
Строк дії договору встановлено з 22.02.2010 р. до 22.01.2013 р.
Згідно п. 3.1 вказаного договору, за користування об'єктом оренди орендар сплачує балансоутримувачу орендну плату, розрахунок якої здійснюється на підставі Методики розрахунку та порядку використання орендної плати, затвердженої рішенням Солом'янської районної в м. Києві радою від 20.12.2006 р. № 101.
Орендна плата на момент укладення договору встановлюється в розмірі 4%, 15% від вартості майна і становить 655,86 грн. на місяць.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць ( п. 3.2 договору ).
Відповідно до п. 3.3. договору оренди № 740/В від 22.02.2010 р. додатково до орендної плати нараховується податок на додану вартість в розмірах та в порядку, визначених законодавством України, який сплачується орендарем разом з орендною платою.
Відповідно до ч. 1 ст. 759 ЦК України - за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Частинами 1 та 3 ст. 19 Закону України " Про оренду державного та комунального майна " орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
Пунктом 3.8 договору № 740/В від 22.02.2010 р. передбачено, що орендар повинен сплачувати орендну плату та інші платежі незалежно від результатів господарської діяльності щомісячно до 1-го числа місяця наступного за звітним, з урахуванням щомісячного індексу інфляції.
Згідно п. 3.5 вказаного договору крім орендної плати орендар компенсує орендодавцю його видатки по платі за землю. Згідно додатку № 3 до договору компенсаційна плата за землю на дату підписання договору становить 155,92 грн. за місяць.
Відповідно до п. 4.2 договору № 740/В від 22.02.2010 р. орендар зобов'язаний вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 3.9 договору № 740/В від 22.02.2010 р. орендна плата та інші передбачені договором платежі сплачується орендарем починаючи з дати підписання акту приймання - передачі. Орендна плата нараховується до дати підписання сторонами акту прийому - передачі при поверненні об'єкта оренди орендодавцю або дати складання акту державним виконавцем про виселення, на підставі рішення суду.
Згідно акта приймання - передачі об'єкта оренди від 22.02.2010 р. орендодавець передав, а орендар прийняв у орендне користування, згідно з договором оренди №740/В від 22.02.2010 р. приміщення, загальною площею 56,7 кв. м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. М. Донця, 21.
В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що у відповідача існує заборгованість по сплаті орендної плати за період з грудня 2013 р. по травень 2014 р. в розмірі 5491,92 грн., а також заборгованість по сплаті компенсації за землю в розмірі 1122,62 грн.
Строк дії договору встановлено з 22.02.2010 р. до 22.01.2013 р.
Згідно п. 9.2 договору, договір припиняється у разі закінчення строку на який його було укладено. Питання про надання дозволу на продовження строку договору оренди та його умови вирішуються на підставі письмового звернення орендаря до органу виконавчої влади ( орендодавцю ), поданого не пізніше як за три місяці до закінчення строку його дії. Продовження терміну договору оформляється письмовою угодою сторін, яка є додатком до цього договору оренди, або укладенням нового договору.
У разі, якщо звернення орендаря не надійшло або орендар не отримав дозволу на продовження об'єкту оренди, орендар повинен звільнити об'єкт оренди по закінченню терміну дії договору та передати орендодавцю об'єкт оренди по акту прийому - передачі.
Однак жодних письмових звернень про продовження строку договору оренди від орендаря до орендодавця не надходило. Додаткові угоди та нові угоди між сторонами не укладалися.
Відповідно до п. 9.7 договору, договір припиняє свою дію у разі закінчення строку, на який його було укладено.
Згідно ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання мають виконуватися належним чином та відповідно до умов договору і вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, в даному випадку інше не встановлено.
Згідно ст. ст. 610, 611 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема розірвання договору та сплата неустойки.
Згідно п. 2 ст. 193 ГК України кожна сторона повинна вжити всіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України).
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Виселити громадську організацію " Товариство споживачів " Відрадний " ( 03126, м. Київ, вул. Михайла Донця, 21, код 24725334 ) з нежилого приміщення загальною площею 56,7 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Михайла Донця, 21, повернувши зазначене приміщення по акту прийому - передачі комунальному підприємству " Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду " Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації ( 03186, м. Київ, вул. Соціалістична, 6, код 35756919 ).
Видати наказ.
Стягнути з громадської організації " Товариство споживачів " Відрадний " ( 03126, м. Київ, вул. Михайла Донця, 21, код 24725334 ) на користь комунального підприємства " Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду " Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації ( 03186, м. Київ, вул. Соціалістична, 6, код 35756919 ) 5491 ( п'ять тисяч чотириста дев'яносто одну ) грн. 92 коп. основного боргу, 1122 ( одну тисячу сто двадцять дві ) грн. 62 коп. компенсації плати за землю.
Видати наказ.
Стягнути з громадської організації " Товариство споживачів " Відрадний " ( 03126, м. Київ, вул. Михайла Донця, 21, код 24725334 ) в доход державного бюджету 3045 ( три тисячі сорок п'ять ) грн. 00 коп. судового збору.
Видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК України.
СуддяВ.І.Пінчук
дата підписання повного тексту рішення 13.10.2014 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2014 |
Оприлюднено | 17.10.2014 |
Номер документу | 40899752 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пінчук В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні