Справа № 471/1152/14-ц
Провадження №2/471/493/14
Номер рядка звіту 38
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2014 року
Братський районний суд Миколаївській області
у складі: головуючого - судді Марценюка С.А.
при секретарі - Мерненко А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Братське цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області, в якому просить визнати за ним право приватної власності на земельну ділянку, площею 7,1159 гектарів, кадастровий номер 4821483400:01:000:0166, що розташована в межах території Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 584749 в порядку спадкування після смерті його матері ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_6 в с.Трудолюбівка Братського району Миколаївської області померла його мати ОСОБА_3, після смерті якої відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки, площею 7,1159 гектарів, кадастровий номер 4821483400:01:000:0166, що розташована в межах території Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 584749, виданого 18 серпня 2006 р. Братською райдержадміністрацією Миколаївської області на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації Миколаївської області від 13 червня 2006 р. № 193-р. Він, як син померлої, являється спадкоємцем першої черги спадкування за законом. Протягом шести місяців він звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак отримати свідоцтво на право на спадщину не має можливості, оскільки з невідомих йому причин державний акт на право власності на земельну ділянку на ім'я матері видано на її дошлюбне прізвище «ОСОБА_3», а у витязі з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, дана земельна ділянка зареєстрована на її прізвище у шлюбі «ОСОБА_3». На даний час внести виправлення, як до державного акту на право власності на земельну ділянку, так і до Державного земельного кадастру про земельну ділянку немає можливості, крім того, з даним питанням може звернутись лише власник, тобто його мати, яка вже померла, тому він і звернувся до суду з даним позовом.
Представник позивача ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилась, але до початку судового засідання надала до суду заяву, в якій підтримує заявлені позивачем вимоги в повному обсязі та просить суд слухати справу у її відсутність.
Представник відповідача Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області в судове засідання не з'явився, але до початку судового засідання надав до суду заяву, в якій визнає позовні вимоги та просить суд слухати справу у його відсутність.
Всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з'ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 померла ОСОБА_3, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть.
Після її смерті залишилась спадщина у вигляді земельної ділянки, площею 7,12 гектарів, що розташована в межах території Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 584749, виданого 18 серпня 2006 р. Братською райдержадміністрацією Миколаївської області на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації Миколаївської області від 13 червня 2006 р. № 193-р.
Відповідно до Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 12 червня 2013 р., земельна ділянка, площею 7,1159 га, кадастровий номер 4821483400:01:000:0166, нормативна грошова оцінка 52556 грн. 34 коп., розташована в межах території Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області та належала на праві власності померлій ОСОБА_3, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 584749, виданого Братською райдержадміністрацією Миколаївської області 18 серпня 2006 р.
Згідно копії спадкової справи № 118/2010, із заявою про прийняття спадщини за законом, яка залишилась після смерті ОСОБА_3, у встановлені законом строки звернувся лише позивач. ОСОБА_5, чоловік померлої ОСОБА_3, відмовився від прийняття спадщини після смерті останньої і немає претензій щодо отримання свідоцтва про право на спадщину за законом сином ОСОБА_1, тобто позивачем по справі. На час відкриття спадщини ОСОБА_3 була зареєстрована та проживала по АДРЕСА_1 з 1983 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_6, згідно запису в погосподарській книзі за № 8. Склад сім'ї померлої ОСОБА_3 - син ОСОБА_1 зареєстрований за вищезазначеною адресою з 1985 р. по теперішній час.
Згідно даних свідоцтва про народження, батьками ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, являються ОСОБА_5 та ОСОБА_3.
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 одружились 03 грудня 2004 року у Новокостянтинівській сільській раді Братського району Миколаївської області. Після одруження дружині присвоєно прізвище «ОСОБА_3».
Із листа Братської державної нотаріальної контори Миколаївської області слідує, що в зв'язку із протиріччям прізвищ в державному акті на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 584749, виданого 18 серпня 2006 р. Братською райдержадміністрацією Миколаївської області та у витязі з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, видача свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_1 неможлива, в зв'язку з чим йому запропоновано звернутись до суду.
Як зазначено в ч.ч.1,2 ст. 1220 Цивільного кодексу України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно вимог ч.1 ст. 1222 Цивільного кодексу України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Статтею 1223 Цивільного кодексу України передбачено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Частиною 1 ст. 131 ЗК України також передбачена можливість набуття права власності на земельну ділянку на підставі успадкування.
Відповідно до роз'яснень, викладених у п.п. 10, 23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» згідно статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Враховуючи вищевказане та з врахуванням неможливості оформлення позивачем своїх спадкових прав у нотаріальній конторі, суд вважає за можливе задовольнити його вимоги в повному обсязі, оскільки, у нього відсутні інші способи захисту цивільних прав та інтересів.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 88 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача- 525 грн. 56 коп. на відшкодування понесених ним судових витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору.
Керуючись ст. ст. 60, 209,213, 215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно, - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на земельну ділянку, площею 7,1159 гектарів, кадастровий номер 4821483400:01:000:0166, що розташована в межах території Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 584749 виданого 18 серпня 2006 р. Братською райдержадміністрацією Миколаївської області на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації Миколаївської області від 13 червня 2006 р. № 193-р., в порядку спадкування після смерті його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6.
Стягнути із Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця та мешканця по АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, - 525 (п'ятсот двадцять п'ять) грн. 56 коп. на відшкодування понесених позивачем судових витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору.
На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, а особою яка брала участь у справі, але не була присутньою у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, - протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення, може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Миколаївської області через Братський районний суд.
Суддя Марценюк С. А.,
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2014 |
Оприлюднено | 20.10.2014 |
Номер документу | 40912460 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Братський районний суд Миколаївської області
Марценюк С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні