Справа № 603/700/14-ц
Провадження №2/603/207/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" вересня 2014 р. м.Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді Галіяна І. М.
при секретарі Бішко І.М.
розглянувши в судовому засіданні в залі суду міста Монастириська цивільну справу
за позовом ОСОБА_1
до Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Монастириського районного суду Тернопільської області з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на спадкове майно, а саме, на земельну ділянку загальною площею 0,08 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області; земельну ділянку загальною площею 0,37 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області та на земельну ділянку загальною площею 0,06 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області і які належали померлій ОСОБА_2
В обґрунтування заявлених вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на:
- земельну ділянку загальною площею 0,08 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, яка посвідчується Державним актом на право власності на землю серії ТР №073025;
- земельну ділянку загальною площею 0,37 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, яка посвідчується Державним актом на право власності на землю серії ТР №073025;
- на земельну ділянку загальною площею 0,06 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, яка посвідчується Державним актом на право власності на землю серії ТР №073025.
Позивач вважає що саме вона повинна успадковувати за померлим спадкодавцем, оскільки являється спадкоємцем за заповітом і фактично прийняла спадщину та вступила в управління спадковим майном.
В шестимісячний строк після смерті спадкодавця ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину та вступила в управління спадковим майном, оскільки на час смерті проживала разом із померлою, проте при зверненні до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини їй було відмовлено в оформленні спадщини оскільки заповіт складено на земельну ділянку (пай) 0,51 га., а на даний час видано Державний акт на право власності на вказану земельну ділянку площею 0,51 га.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, суду подала заяву про слухання справи у її відсутності.
Відповідач - представник Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області в судове засідання не з'явився, суду подав відзив на позов, в якому просить судовий розгляд справи проводити за відсутності їхнього представника, позовні вимоги визнають повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Статтею 346 ЦК України передбачено, що однією з підстав припинення права власності є смерть власника.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 68 років померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданого 16.12.2008 року, актовий запис №33.
Ще за життя померлій належала земельна ділянка загальною площею 0,51 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ТР №073025 виданого 16.09.2003 року, з яких:
- земельна ділянка загальною площею 0,08 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, що підтверджується витягом про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого відділом Держземагенства у Монастириському районі Тернопільської області за №445 від 04 вересня 2014 року;
- земельна ділянка загальною площею 0,37 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, що підтверджується витягом про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого відділом Держземагенства у Монастириському районі Тернопільської області за №244 від 04 вересня 2014 року;
- земельна ділянка загальною площею 0,06 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, що підтверджується витягом про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого відділом Держземагенства у Монастириському районі Тернопільської області за №446 від 04 вересня 2014 року.
Згідно заповіту, складеного 09 листопада 2008 року, зареєстрованого у реєстрі за №248 спадкодавець ОСОБА_2 на випадок своєї смерті заповіла земельну ділянку (пай) площею 0,51 га, своїй дочці ОСОБА_1.
Разом з тим, як убачається з матеріалів справи, через те, що заповіт складений на земельний пай розміром 0,51 га, а на даний час видано Державний акт на право власності на земельну ділянку на вказану площу земельної ділянки позивач не може отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом, що підтверджується відмовою Монастириської Державної нотаріальної контори №851/01-16 від 05.09.2014 року у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Як слідує з матеріалів справи на дану земельну ділянку, зазначену в заповіті, був виданий 16.09.2014 року Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ТР №073025.
Дана неузгодженість стала причиною неможливості оформлення спадкових документів на спадкове майно згідно заповіту після смерті ОСОБА_2 в державній нотаріальній конторі.
Статтею 1222 ЦК України передбачено, що спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Як вже було встановлено з матеріалів справи, померла ОСОБА_2 склала заповіт, яким заповіла позивачу земельну ділянку загальною площею 0,51 га..
А тому, беручи до уваги вищевказане суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 має право на прийняття спадщини у вигляді земельної ділянки, загальною площею 0,51 га, що залишилась після смерті ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, як спадкоємець за заповітом.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Спадкове майно ОСОБА_1 фактично прийняла оскільки на час смерті проживала разом із померлою, що підтверджується довідкою Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області №347 від 04.09.2014 року.
За таких обставин, суд вважає, що позивачем доведено обставини викладені нею у позовній заяві, а отже, вона, як спадкоємець за заповітом має право на вказане спадкове майно.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що за час відкриття спадщини та розгляду справи в суді будь-які інші можливі спадкоємці заяв про прийняття спадщини в нотаріальну контору не подавали і жодних правовстановлюючих документів на вищезгадане майно чи право його успадкування суду не було пред'явлено, а позивач фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2, тому є підстави визнати за нею право власності на зазначене майно. В судовому засіданні не встановлено підстав, що перешкоджали б в набутті права власності позивачем на спадкове майно, яким являється земельна ділянка.
Крім того, відповідач позов визнав, не заперечує проти його задоволення.
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності на те законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів третіх осіб, суд приймає таке визнання і виносить рішення про задоволення позову повністю.
На підставі викладеного керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215, 294 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1216, 1218, 1222, 1223, 1225 ЦК України, 81 ЗК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку загальною площею 0,51 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, згідно з Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ТР №073025 виданого 16.09.2003 року, з яких:
- земельна ділянка загальною площею 0,08 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, кадастровий номер - 6124285000:01:001:0906;
- земельна ділянка загальною площею 0,37 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, кадастровий номер - 6124285000:01:001:0027;
- земельна ділянка загальною площею 0,06 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Задарівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, кадастровий номер - 6124285000:01:001:2046 і які належали - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд Тернопільської області.
Суддя І. М. Галіян
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2014 |
Оприлюднено | 23.10.2014 |
Номер документу | 40955783 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Галіян І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні