ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви
про порушення справи про банкрутство
"21" жовтня 2014 р.Справа № 922/4655/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід", м. Харків про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід", м. Харків , код ЄДРПОУ 35349911
ВСТАНОВИВ:
20 жовтня 2014 р. голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід" (боржник) звернувся до суду з заявою про порушення відносно боржника справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки вартості майна боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Розглянувши вищезазначену заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи, суд вважає, що наявні правові підстави для повернення заявнику заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів без розгляду, виходячи з наступного.
Згідно ч.1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Частиною 3 ст.60 Господарського кодексу України визначено, що ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.
Відповідно до ч.5 ст.105 Цивільного кодексу України, строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
В спеціалізованому друкованому засобі масової інформації "Бюлетень державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" № 294 (24) опубліковано повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновником (учасником) товариства з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід" про припинення юридичної особи та зазначено строк заявлення кредиторами своїх вимог до боржника - 08 листопада 2014 р.
Отже, на час звернення до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство - товариства з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід" не сплив строк на заявлення кредиторами своїх вимог до боржника.
Крім того, згідно ч. 6 ст. 105 Цивільного кодексу України кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Також, відповідно до ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.
Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Як вбачається з протоколу загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід" №15/10 від 15.10.2014р. проміжний ліквідаційний баланс боржника був затверджений 15 жовтня 2014р., тобто до закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами до боржника.
Крім того, до заяви про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід" взагалі не надано доказів пред'явлення вимог кредиторами до боржника.
Також, згідно ч.4 ст.111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Відповідно п.п. ж) п.3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженою Міністерством фінансів України від 11 серпня 1994 року №69 (далі - Інструкція) та п.12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року №419 проведення інвентаризації активів та зобов'язань підприємства у разі ліквідації підприємства є обов'язковим.
Згідно п.11.4 Інструкції, робочі інвентаризаційні комісії, зокрема здійснюють інвентаризацію майна, товарно-матеріальних цінностей, коштів, цінних паперів та інших грошових документів і незавершеного виробництва у місцях зберігання та виробництва.
До заяви про порушення справи про банкрутство заявником надано лише копію інвентаризаційного опису основних засобів боржника станом на 02.09.2014р., інших доказів проведення інвентаризації всіх активів та пасивів боржника та складання відповідних інвентаризаційних відомостей заявником надано не було.
Вищенаведені обставини свідчать про те, що заявником не дотримано порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, що є обов`язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі.
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги те, що заявником не дотримано порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд повертає боржнику заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду на підставі ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись ст. ст. 11, 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "МКМ Схід" заяву вх. № 4655/14 від 20.10.2014 р. про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи без розгляду на 66 аркушах, в тому числі дублікат квитанції № 0.0.305460444.2 від 13.10.2014 р. про сплату судового збору.
Роз'яснити, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Чистякова І.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2014 |
Оприлюднено | 22.10.2014 |
Номер документу | 40966390 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні