ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/17023/14 15.10.14
За позовом Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія
«АХА Страхування»
до Приватного акціонерного т товариства «Страхова компанія
«АСТАРТА»
про стягнення 14 151, 55 грн.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники:
Від позивача Грабова І.А. - по дов. №3364/18 від 23.12.2013р.
Від відповідача не з»явився
Обставини справи:
Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія «АХА Страхування» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного акціонерного т товариства «Страхова компанія «АСТАРТА» про стягнення 14 151.55 грн. страхового відшкодування.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що страхувальнику Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія «АХА Страхування» було завдано майнової шкоди внаслідок дорожньо - транспортної пригоди, яка сталась через порушення правил дорожнього руху водієм який застрахував свою цивільно-правову відповідальність у відповідача, який відповідно до закону повинен її відшкодувати.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.08.2014 р. порушено провадження у справі № 910/17023/14р. та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 22.09.2014р. за участю представників сторін.
Розпорядженням Заступника Голови господарського суду міста Києва від 22.09.2014 р. справу № 910/17023/14, передано для розгляду судді Сіваковій В.В., у зв'язку з перебуванням у відпустці судді Трофименко Т.Ю.
За вказаних обставин суд визнав за необхідне прийняти справу № 910/17023/14 до свого провадження та призначив її до розгляду у судовому засіданні за участю представників сторін на 15.10.2014р.
Представник позивача в судовому засіданні 15.10.2014р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове не з'явився, повноважного представника не направив.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, з огляду на наступне
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. (п. 3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").
Згідно ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
У відповідності до ст. 87 Господарського процесуального кодексу України ухвали суду було надіслано відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу, що зазначена в позовній заяві, а саме : м. Київ, Тверська, 6, яка згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 14.10.2014 є місцезнаходженням відповідача.
Стаття 64 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що у разі відсутності сторін за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ухвала про порушення провадження у справі вважається врученою їм належним чином.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні 15.10.2014, відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини справи, які мають значення для вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд -
ВСТАНОВИВ:
25.06.2013р. між Акціонерним товариством «Страхова компанія «АХА» (на даний час Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія «АХА Страхування») (надалі - Позивач) та ОСОБА_2 (надалі - Страхувальник) був укладений Договір №161122/Га/13кр/оба добровільного страхування наземного транспорту автомобіля марки «Нісан», державний номерний знак НОМЕР_1.
30.08.2013 року у м. С імферополі сталася дорожньо - транспортна пригода, в якій мало місце зіткнення автомобіля «ВАЗ», державний номер НОМЕР_2, , під керуванням ОСОБА_3 та автомобілем, застрахованим позивачем.
Відповідно до Постанови Київського районного суду м. Сімферополя №123/10094/13-п від 13.09.2013 року встановлено вину ОСОБА_3 у скоєнні ДТП та притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП України.
В результаті Дорожньо-транспортної пригоди автомобілю Страхувальника заподіяно матеріальну шкоду в 15 151,55 грн., що підтверджується звітом №6035-09/13 від 21.09.2013р., що виконаний суб»єктом оціночної діяльності ЗАТ «Експерт - Сервіс».
24.09.2013р. позивачем складено страховий акт, відповідно до якого сума страхового відшкодування становить 15 151,55 грн.
25.09.2013р. позивач здійснив виплату страхового відшкодування в розмірі 15 151,55 грн. що підтверджується платіжним дорученням №60075.
Відповідно до п.7.1.4 Правил страхування страховик зобов'язаний при настанні страхового випадку виплатити страхове відшкодування страхувальнику у порядку та на умовах, що передбачені цими Правилами та договором страхування. Пункт 2.2.1 Правил страхування передбачає, що страховим випадком визнається пошкодження чи знищення транспортного засобу або його частин (у т.ч. фар, дзеркал, стекол) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно з п.п.9.1, 9.26 Правил страхування до складу страхового відшкодування (збитків, що компенсуються страхувальнику) входять витрати на приведення транспортного засобу у порядок та витрати на проведення експертної оцінки пошкоджень застрахованого транспортного засобу.
Відповідно до п. 9.17 Правил страхування страхове відшкодування може здійснюватись шляхом оплати страховиком вартості замінюваних частин, деталей і приладдя на аналогічні пошкодженим (за якістю і вартістю) та відновлюваного ремонту застрахованого транспортного засобу.
Як свідчать матеріали справи цивільна відповідальність власника транспортного засобу - ВАЗ- 21703, державний номер НОМЕР_2, застрахована у відповідача за полісом АВ 9112662.
Позивачем направлена на адресу відповідача заява від 09.01.2014р. за №ЛВ 1946 про сплату страхового відшкодування на суму 15 151,55 грн.
Відповідач зазначена претензію залишив без відповіді.
Таким чином заборгованість відповідача з виплати страхового відшкодування складає 14 151,55 грн. (15 151,55 грн. - 1000 грн. франшиза).
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про страхування" страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.
Відповідно до ч. 1 ст. 1188 Цивільного кодексу України, шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою.
Відповідно до ч.1 ст. 1172 Цивільного кодексу України, юридична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.
Відповідно до положень ч.2 ст. 1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Відповідно до преамбули Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" його положення регулюють відносини у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (далі - обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності) і спрямовані на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України.
Відповідно до ст. 35 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" для отримання страхового відшкодування особа, яка має право на відшкодування, подає страховику відповідну заяву.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" виплата страхового відшкодування здійснюється протягом одного місяця з дня отримання страховиком визначених у статті 35 цього Закону документів або в строки та в обсягах, визначених рішенням суду.
В порушення ст. 37 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" відповідач не відреагував на заяву позивача про сплату страхового відшкодування, безпідставно та невмотивовано виплату не здійснив.
Згідно з положеннями статті 993 Цивільного кодексу України до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.
Відповідно до статті 27 Закону України "Про страхування" до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.
Враховуючи все вищевикладене , позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню в частині стягнення страхового відшкодування на суму 14 151,55 грн.
Судовий збір по справі відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 32-34,49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АСТАРТА» (03150, м. Київ, вул.. Тверська, 6, код ЄДРПОУ 02308021) з будь-якого рахунку виявленого державним виконавцем при виконанні рішення на користь Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АХА Страхування» (04070, м. Київ, вул. Іллінська, 8, код ЄДРПОУ 20474912) 14 151 грн. 55коп. - страхового відшкодування, 1 827 грн. 00 коп. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 20 .10.2014р.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2014 |
Оприлюднено | 22.10.2014 |
Номер документу | 40994373 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні