справа № 278/3238/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2014 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Грубіяна Є.О., секретаря Максименко М.С., розглянув цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Кам'янської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, --
В С Т А Н О В И В :
Направленою заявою позивач просила суд визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування після смерті батька, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
В судове засідання сторони не з'явились, проте як від представника позивача так і представника відповідача надійшли заяви про слухання справи у їх відсутність. Представник позивача позов підтримала та просила його задовольнити. Представник відповідача, в свою чергу, позов визнала та незаперечувала проти його задоволенння.
Судом були встановлені наступні фактичні обставини справи та відповідно ним правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 роу помер батько заявника ОСОБА_2 (а.с.16). За життя ОСОБА_2, зокрема, на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 0,0762 га, яка розташована на території Кам'янської сілської ради Житомирського району Житомирської області в с. Довжик, та має цільове призначення для обслуговування жилого будинку. Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру (а.с.11) померлому ОСОБА_2 належала земельна ділянка розміром 0,0762 га, яка розташована в АДРЕСА_1, кадастровий номер 1822083200:06:001:0945 та має цільове призначення для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд. Рішенням Житомирського районного суду Житомирської області від 25 квітня 2013 року (а.с.6-9) за заявником визнано право на спадкування матеріалів і обладнання, що використані в процесі будівництва будинку АДРЕСА_1 та переведено на нього в порядку спадкування всі права та обов'язки забудовника, в тому числі: право здачі та введення об'єкта нерухомого майна до експлуатації, реєстрації права власності на нерухоме майно, отримання свідоцтва про право власності на нерухоме майно, а саме житловий будинок, що знаходиться на земельній ділянці площею 0,08 га по АДРЕСА_1. На даний час вищевказане рішення суду набуло законної сили. Постановою нотаріуса від 18 листопада 2013 року (а.с.15) представнику позивача ОСОБА_3 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вищевказану земельну ділянку в зв'язку з підчистками та невідповідністю даних в державному акті на право власності на земельну ділянку та в витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. В обгрунтування позовних вимог заявник вказує, що іншим шляхом як звернення до суду оформити спадщину після смерті батька немає можливості з наведених вище підстав, а тому вимушена звернутись за захистом своїх прав до суду.
Зазначені правовідносини врегульовані наступними нормативними актами.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч. 1 ст. 16 ЦК України). Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців)( ст. 1216 ЦК України). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦК України). Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч. 1, ч. 2 ст. 1220 ЦК України). Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. (ч. 1, ч. 5 ст. 1268 ЦК України). Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні (ч. 1 ст. 321 ЦК України).
Системний аналіз вищезазначених норм та обставин справи у своїй сукупності, дають підстави дійти до висновку, що земельна ділянка, яка належала батьку заявника на праві власності відповідно до державного акту на земельну ділянку та така, дані що до якої відображені у витягу з Державного земельного кадастру є однією і тією ж земельною ділянкою. Дана обставина разом з наявними в державному акті підчисток на плані зовнішніх меж земельної ділянки, які, в свою чергу, мають місце не з вини заявника, на даний час, унеможливлюють останню належним чином отримати свідоцтво про право на спадщину на вищевказану земельну ділянку, обмежують її законне право. Також, судом встановлено, що спадкоємець має беззаперечне право на отримання у власність даної земельної ділянки і не може бути позбавлена цього права, оскільки набуття права власності, позивача, як спадкоємця після смерті батька, чітко передбачено ЦК України. Отже, враховуючи вищевикладене позовна заява підлягає до задоволення, як така, що доведена позивачем.
Водночас, розглядаючи питання щодо судових витрат по справі, суд, відповідно до положень ст. 88 ЦПК України, вирішує його шляхом стягнення таких витрат, сплачених позивачем в розмірі 737,31 гривень, з відповідача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, ч. 1 ст. 88, ч. 4 ст. 174, 209 ЦПК України, ч. 1 ст. 16, ч. 1 ст. 321, ст. 1216, ст. 1217, ч. 2 ст. 1220, ч. 1, ч. 5 ст. 1268 ЦК України, ст. ст. 212 - 215 ЦПК України, суд, --
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,0762 га, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, що розташована в АДРЕСА_1, на території Кам'янської сільської ради Житомирського району Житомирської області, кадастровий номер 1822083200:06:001:0945, як за спадкоємицею після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Стягнути з Кам'янської сільської ради Житомирського району Житомирської області на користь ОСОБА_1 сплачені останньою судові витрати в розмірі 737,31 (сімсот тридцять сім) гривень.
Рішення суду вступає в законну силу після закінчення строку на апеляційне оскарження. Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Житомирської області через Житомирський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Є.О. Грубіян
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2014 |
Оприлюднено | 27.10.2014 |
Номер документу | 41002458 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Грубіян Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні