Рішення
від 14.10.2014 по справі 922/2553/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" жовтня 2014 р.Справа № 922/2553/14

Господарський суд Харківської області у складі:

головуючий суддя Хотенець П.В.

судді: Макаренко О.В. , Жигалкін І.П.

при секретарі судового засідання Гаврильєві О.В.

розглянувши справу

за позовом Комунального підприємства "Харківські теплові мережі", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельного підприємства "СКИФ", м. Харків про стягнення 40215,91 грн. за участю представників сторін:

позивача - Гроссу Г.В., дов. № 38-2071/471 від 10.05.2012 року

відповідача - Кузьменко О.В., директор

ВСТАНОВИВ:

Розглядається позовна вимога про стягнення з відповідача 34531,32 грн. заборгованості за неналежне виконання договірних зобов*язань, 3384,38 грн. інфляційних витрат, 729,76 грн. 3% річних та 1570,45 грн. пені за договором постачання теплової енергії № 4099 від 01 листопада 2001 року.

Представник позивача у судовому засіданні та у наданих додаткових поясненнях підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні та у наданих письмових запереченнях проти заявлених позовних вимог заперечує.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, судом встановлено наступне.

Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" (позивач) згідно пункту 1.1 Статуту засновано відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про підприємства в Україні", "Про підприємництво", "Про власність" та інших законодавчих актів України. Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова відповідно до рішення № 191/03 від 24 вересня 2003 року XVI сесії Харківської міської ради XXIV скликання "Про комунальну власність м. Харкова".

Метою діяльності підприємства є задоволення потреб населення міста Харкова, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності у якісній тепловій енергії при найменших витратах, одержання прибутку для розвитку підприємства, забезпечення інтересів його працівників та задоволення їх економічних і соціальних потреб.

Товариство з обмеженою відповідальністю Торгівельного підприємства "СКИФ" (відповідач) займає нежитлові приміщення будинку за адресою - м. Харків, вул. Костичева, буд. 7.

01 листопада 2011 року між Комунальним підприємством "Харківські теплові мережі" та Товариством з обмеженою відповідальністю Торгівельним підприємством "СКИФ" було укладено договір про постачання теплової енергії № 4099.

Згідно пункту 1.1. договору про постачання теплової енергії № 4099 електропостачальна організація взяла на себе зобов*язання постачати споживачу теплову енергію в потрібних йому обсягах, а споживач зобов*язався оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами в термін, передбачені договором.

01 травня 2008 року в договір про постачання теплової енергії № 4099 від 01 листопада 2001 року внесені зміни шляхом підписання додатку № 1 та № 4, а саме: внесені зміни щодо обсягу постачання теплової енергії на підставі розрахунку теплового навантаження на опалення приміщень продовольчого магазину за адресою: м. Харків, вул. Костичева, буд. 7, виконаного АТ "Іноваційний центр "Практика" (виданого Комунальному підприємству "Харківські теплові мережі" саме відповідачем листом за вхідним № 1182 від 15 березня 2007 року) та погоджено з електропостачальною організацією.

Відповідно до розділу 6 договору про постачання теплової енергії № 4099 облік споживання теплової енергії проводиться за розрахунковим способом.

За умовами пункту 6.2. договору про постачання теплової енергії № 4099 розрахунковим періодом є календарний місяць, по результатам якого підписується акт на відпуск-получення теплової енергії.

Згідно пункту 6.3. договору про постачання теплової енергії № 4099 відповідач повинен був за 10 днів до початку розрахункового періоду сплатити позивачу попередню оплату вартості, необхідного обсягу теплової енергії, що і є заявкою на наступний розрахунковий період з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків на початок розрахункового періоду.

На підставі пункту 10.4. договору про постачання теплової енергії № 4099, договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про припинення дії договору не буде письмово заявлено однією із сторін.

Таким чином усі істотні умови договору про постачання теплової енергії № 4099 від 01 листопада 2001 року були погоджені, в тому числі й теплове навантаження та обсяги постачання теплової енергії.

Система опалення відповідача централізована, єдина з системою опалення будинку, окремого теплового вводу в приміщення відповідача немає. Цей факт підтверджується актами про підключення та відключення опалення до приміщень відповідача, де зазначено, що опалення приміщень - централізоване. Підключення та відключення споживачів, що мають єдину з житловими будинками систему опалення, здійснюється одночасно з підключенням та відключенням внутрішньої системи палення та гарячого водопостачання житлових будинків в цілому. Опалення є системою, яка гідравліино та теплотехнічно об'єднує усі приміщення в житловому судинку. У зв'язку з тим, що приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельного підприємства "СКИФ" не обладнані окремим тепловим вводом, Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" не мало технічної можливості провести окреме відключення приміщень відповідача від джерела теплової енергії, оскільки це спричинило б порушення теплового балансу усього будинку в цілому та порушення прав та інтересів мешканців цього будинку. Можливості відключення окремих приміщень в житловому будинку немає.

Питання відключення від мереж централізованого опалення та постачання горячої води в багатоквартирних житлових будинках регулюються: Правилами користування тепловою енергією, затвердженими Кабінетом Міністрів України від 03 жовтня 2007 року № 1198 та Порядком відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання горячої води при відмові споживачів від мереж централізованого теплопостачання, затвердженого наказом № 4 від 22 листопада 2005 року Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09 грудня 2005 року за № 1478/11758 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 06 листопада 2007 року № 169), а також СНиП 2.04.05-91* Опалення, вентеляція та кондиціонування.

Внесені зміни до вищезазначених правил та наказу роблять неможливим відключення від централізованого опалення та постачання горячої води окремих квартир та приміщень в багатоповерховому житловому будинку, але надають можливості відключення від централізованого опалення та постачання горячої води багатоквартирного житлового будинку в цілому, по рішенню загального зібрання та згоди всіх власників приміщень, що знаходяться в житловому будинку.

Відповідно до пункту 2.1. Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання горячої води при відмові споживачів від мереж централізованого теплопостачання, для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення власники приміщень повинні звернутися до постійно діючої міжвідомчої комісії (таку комісію створює орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання горячої води) з письмовою заявою.

При позитивному рішенні комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індівідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж централізованого опалення та постачання горячої води (пункт 2.2.1).

Згідно пунктам 2.5., 2.6., 2.7., Правил, відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи.

По закінченню робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП і в 10-ний термін подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Таким чином. відповідач у разі наміру відключення своїх приміщень від мереж централізованого опалення будинку зобов*язаний був здійснити передбачені чинним законодавством дій щодо здійснення відключення приміщення від мереж централізованого опалення та постачання горячої води.

Надані відповідачем 08 серпня 2008 року та 13 жовтня 2008 року розрахунки теплового навантаження, виконані Товариством з обмеженою відповідальністю "Яспіс", не були узгоджені Комунальним підприємством "Харківські теплові мережі" з об*єктивних причин, оскількі ці розрахунки не відповідають СНіПам 2.04.05-91 та невірно перенесені у розрахунок технічні значення з технічного паспорту на нежитлові приміщення, розташовані по вул. Костичева, буд. 7 у м. Харкові.

Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" на підставі Розпорядження про початок та кінець опалювального сезону 2012-2013 років, Розпорядження про початок та кінець опалювального сезону 2013-2014 років та договору про постачання теплової енергії № 4099 від 01 листопада 2001 року здійснювало постачання теплової енергії до нежитлових приміщень будинку за адресою: м. Харків, вул. Костичева, буд. 7. Система теплопостачання відповідача є невід'ємною частиною системи теплопостачання зазначеного будинку за адресою: м. Харків, вул. Костичева, буд. 7. На підставі зазначеного відповідачу були направлені рахунки за спожиту теплову енергію. Відповідач сплачував рахунки, але не в повному обсязі.

Матеріали справи свідчать про те, що Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" свої зобов'язання виконало в повному обсязі, на підставі договору про постачання теплової енергії № 4099 від 01 листопада 2001 в період з березня 2013 року по квітень 2014 року здійснило відпуск теплової енергії у приміщення відповідача та направив на його адресу рахунки на оплату спожитої теплової енергії за вищевказаний період.

Станом на 20 червня 2014 року заборгованість за неналежне виконання договірних зобов'язань Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельного підприємства "СКИФ" перед позивачем складає 34531,32 грн., яка утворилася за період з березня 2013 року по квітень 2014 року. Факт споживання відповідачем теплової енергії підтверджується актами на включення теплової енергії у приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельного підприємства "СКИФ". Вищезазначені акти на включення та відключення опалення підписані та скріплені печатками представників Комунального аідприємства "Харківські теплові мережі" та повноважним представником балансоутримувача житлового будинку за адресою: м. Харків, вул. вул. Костичева, буд. 7.

У пункті 7.2.3 договору сторони погодили, що за прострочення оплати належним чином виконаних робіт споживач сплачує енергопостачальній організації пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, за кожний день прострочення. На підставі вказаного пункту договору позивач нарахував відповідачу пеню в розмірі 1570,45 грн.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора, зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три процента річних з простроченої суми.

Згідно статті 625 Цивільного кодексу України позивачем нараховано та пред'явлено до стягнення з відповідача 729,76 грн. 3% річних від простроченої суми, 3384,38 грн. інфляційних витрат.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Згідно частини 1 статті 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а інша сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

За приписами статті 11 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків.

Відповідно до частини 1 статті 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Згідно статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Кожна сторона повинна вжити заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

За приписами статті 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до частини 1 статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно статей 55 Конституції України, статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору, у разі задоволення позовних вимог, покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 11, 253-255, 525, 526, 530, 610, 611, 612, 625, 629, 714 Цивільного кодексу України, статтями 174, 175, 193, 232, Господарського кодексу України, статтями 1, 4, 12, 22, 32, 33, 34, 44, 49, 66, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельного підприємства "СКИФ" (61105, м. Харків, вул. Костичева, буд. 7, розрахунковий рахунок 26000860085500 в Комінтернівській філії АКБ СР УСБ, МФО 351016, код 24123765) на користь Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" (61037, м. Харків, вул. Доброхотова, 11, розрахунковий рахунок 260333012313 ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 351823, код ЄДРПОУ 31557119) 34531,32 грн. заборгованості за неналежне виконання договірних зобов*язань, 3384,38 грн. інфляційних витрат, 729,76 грн. 3% річних, 1570,45 грн. пені за договором постачання теплової енергії № 4099 від 01 листопада 2001 року та 1827,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 16.10.2014 р.

Головуючий суддя Суддя Суддя П.В. Хотенець О.В. Макаренко І.П. Жигалкін

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.10.2014
Оприлюднено27.10.2014
Номер документу41019222
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2553/14

Ухвала від 09.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 26.08.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 09.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 09.07.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 01.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 06.11.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Івакіна В.О.

Рішення від 14.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 26.06.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні