ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
21 жовтня 2014 р. Справа № 903/983/14
за позовом Дочірнього підприємства "А.Е.Т. Джоін ап!", м. Київ
до відповідача: приватного підприємства "Балу Тревел", м. Луцьк
про стягнення 6340,67грн.
Суддя Слободян П.Р.
Секретар судового засідання Коваль О.М.
Представники сторін:
від позивача: Толкачов Д. І. - представник (довіреність у справі)
від відповідача: н/з.
Суть спору: позивач - Дочірнє підприємство „А.Е.Т. Джоін ап.!", м. Київ звернулося до господарського суду з позовною заявою до приватного підприємства "Балу Тревел", м. Луцьк про стягнення 6340,67грн., з яких: 4611,00грн. - основний борг, 908,28грн. - пеня, 167,82грн. - 3% річних, 652,82грн. - інфляційні втрати.
Відповідач, письмових пояснень не подав, суми позову не оспорив, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки не навів.
Ухвала суду від 07.10.2014р. направлена ПП "Балу Тревел" за поштовою адресою вказаною в позовній заяві (вул. Крилова 6/1) повернулась без вручення адресату з відміткою поштового відділення "за зазначеною адресою не проживає".
До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Повернення кореспонденції органами зв'язку з позначкою "за зазначеною адресою не проживає" з урахуванням конкретних обставин даної справи є належним доказом виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій, а тому, суд вважає за можливе розглянути даний спір за наявними у справі матеріалами, згідно ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно та об'єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне:
2 вересня 2013 року між ДП "А.Е.Т. Джоін ап!", м. Київ та ПП "Балу Тревел", м. Луцьк укладено Агентський договір № 0608 (далі по тексту - договір), відповідно до умов Договору Туроператор (позивач) доручає, а Турагент (відповідач) приймає на себе права та обов'язки Туроператора з реалізації турпродуктів за винагороду на умовах, що викладені у Договорі. Турагент (відповідач) у відносинах з туристами представляє Туроператора і укладає з ними договори на туристичне обслуговування у формі, встановленій Туроператором (позивачем).
Згідно п. 3.3.4. Договору Турагент (відповідач) зобов'язується своєчасно подавати Туроператору (позивачу) Замовлення на бронювання туристичних послуг, замовлених туристами.
Замовлення Турагента (відповідача) вважається акцептованим Туроператором (позивачем), якщо Туроператор (позивач) електронними чи факсимільними засобами зв'язку підтвердив можливість надання послуг, визначених в Замовленні Турагента (відповідача). Акцептом Замовлення також може бути виставлений Туроператором (позивачем) рахунок на оплату даних послуг.
Відповідач забронював туристичний продукт у туроператора (номер заявки 123253), яка була підтверджена позивачем 03.09.2013 року, відповідно до якої замовив туристичні послуги для ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, в період з 24.09.13року по 01.10.2013 року.
03.09.2013 року позивач виставив відповідачу рахунок № 123253 на суму 14791,75грн.
Відповідно до п.п. 5.1., 5.1.1, 5.1.2 договору, Турагент (відповідач) здійснює повну оплату замовленого Турагентом (відповідачем) турпродукту відповідно до виставленого Туроператором (позивачем) рахунку в розмірі ціни турпродукту, встановленої в наданих Турагенту (відповідачу) прайсах (або в прайсах, розміщених на сайті Туроператора). Оплата провадиться протягом двох банківських днів з моменту отримання рахунку, у випадку замовлення турпродукту менше ніж за п'ять днів до початку Туру оплата здійснюється на наступний робочий день після отримання рахунку, але в будь-якому випадку не пізніше ніж за один день до початку туру. Датою виконання зобов'язань з оплати є дата зарахування коштів на поточний рахунок Туроператора (позивача). За згодою сторін допускається підтвердження оплати копією платіжного документа. У призначенні платежу Турагент (відповідач) вказує реквізити рахунку, відповідно до якого здійснюється оплата.
Обов'язок зі сплати Туристичного продукту у відповідача виник 03.09.2013 року.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач не виконав взяті на себе зобов'язання та не сплатив в установленому Договором порядку та у строк повну вартість туристичного продукту.
Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг, одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ст. 305 ГК України відносини, що виникають при здійсненні комерційного посередництва (агентської діяльності) у сфері господарювання, регулюються цим Кодексом, іншими прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами, що визначають особливості комерційного посередництва в окремих галузях господарювання.
Відповідно до ст. 295 ГК України, комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє. Комерційним агентом може бути суб'єкт господарювання (громадянин або юридична особа), який за повноваженням, основаним на агентському договорі, здійснює комерційне посередництво.
Згідно ч. 1 ст. 296 ГК України агентські відносини виникають зокрема у разі надання суб'єктом господарювання на підставі договору повноважень комерційному агентові на вчинення відповідних дій.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 297 ГК України за агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги другій стороні (суб'єкту, якого представляє агент) в укладенні угод чи сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб'єкта і за його рахунок. Агентський договір повинен визначати сферу, характер і порядок виконання комерційним агентом посередницьких послуг, права та обов'язки сторін, умови і розмір винагороди комерційному агентові, строк дії договору, санкції у разі порушення сторонами умов договору, інші необхідні умови, визначені сторонами.
Згідно ч. 1 ст. 303 ГК України комерційний агент несе відповідальність у повному обсязі за шкоду, заподіяну суб'єкту, якого він представляє, внаслідок невиконання або неналежного виконання своїх обов'язків, якщо інше не передбачено агентським договором.
Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Положеннями ст. 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Виходячи зі змісту ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
20.06.2014 р. позивачем направлено на адресу відповідача вимогу вих. № 1159 про сплату заборгованості у розмірі 4611,75грн., 15405,44грн пені та надано строк для оплати вказаної заборгованості, яка залишена останнім без відповіді та без задоволення.
Згідно ст. 216 ГК України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ст. 218 ГК України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинення ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських правовідносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення заходів для недопущення господарського правопорушення.
Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Позивачем, згідно розрахунку позовних вимог, нараховано відповідачу пеню у розмірі 908,28грн.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно розрахунку позивача відповідачу нараховано, 652,82грн. інфляційних втрат та 3% річних у розмірі 167,82грн.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідач у встановленому порядку позову не оспорив, доказів в обґрунтування своїх заперечень не подав.
Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані, підставні та такі, що підлягають до задоволення повністю.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 525, 526, 549, 611, 625, 901 Цивільного кодексу України, ст.ст. 193, 216, 218, 295, 296, 297, 303, 305 Господарського кодексу України та ст.ст. 33, 34, 35, 44, 49, 75, 82, 83, 84, 85, 115, 116 ГПК України, господарський суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємства "Балу Тревел", (Волинська область, м. Луцьк, вул. Пушкіна 1а/2, код 32748266) на користь Дочірнього підприємства „А.Е.Т. Джоін ап!", м. Київ, вул. Лісова, 66-б, кв. 6, код ЄДРПОУ 31408096) 4611,00грн. - основний борг, 908,28грн. - пеня, 167,82грн. - 3% річних, 652,82грн. - інфляційні втрати та судового збору та 1827,00грн. судового збору.
Повний текст рішення
складено 23.10.2014
Суддя П. Р. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2014 |
Оприлюднено | 27.10.2014 |
Номер документу | 41020528 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Петро Романович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Петро Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні