ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2014 року Справа № 813/6293/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Кузана Р.І.
з участю секретаря судового засідання Перчак С.В.,
представника позивача Кошеля А.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мостиському районі Львівської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хідновицьке» про стягнення капіталізованих платежів,
в с т а н о в и в:
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мостиському районі Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хідновицьке" заборгованість по капіталізованим платежам у розмірі 61 815, 70 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було внесено запис щодо припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Хідновицьке", у зв'язку з чим відповідач має здійснити капіталізацію платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства відшкодувати шкоду, заподіяну здоров'ю громадянина, що працював на цьому підприємстві.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві, просив такий задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до положень статті 128 КАС України справа вирішена на підставі наявних у ній доказів.
З'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю "Хідновицьке" зареєстроване у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мостиському районі Львівської області як платник страхових внесків. Вказане товариство є правонаступником колгоспу ім.Щорса, що підтверджується довідкою, виданою Сільськогосподарським ТзОВ «Хідновицьке» № 3 від 02.02.2009р.
У відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мостиському районі Львівської області отримує страхові виплати потерпіла ОСОБА_2, яка отримала трудове каліцтво у колгоспі ім.Щорса. Особова справа ОСОБА_2 сформована у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мостиському районі 25.05.2009р. Постановою відділення ВДФСНВ в Мостиському районі Львівської області № 1321/115/113 від 29.03.2013р. вказаній особі призначено до виплати з 01.03.2013р. перераховану щомісячну грошову суму (вид виплати 410, КВЕД 2730.03) в розмірі 881,34 грн. безстроково.
Спірні правовідносини регулюються положеннями Цивільного кодексу України, Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІУ (далі - Закон 1105) та Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю (затверджений постановою КМ України від 06.05.2000р. за № 765).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 112 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у першу чергу щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.
Частиною 2 ст. 1205 ЦК України встановлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним ст. 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленомузаконом або іншим нормативно-правовим актом.
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначено Законом 1105.
Основними принципами страхування від нещасного випадку, зокрема, є: своєчасне та повне відшкодування шкоди страховиком; обов'язковість страхування від нещасного випадку осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю, а також добровільність такого страхування для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.
В силу вимог п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону 1105 роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
За змістом ст. 46 Закону 1105 фінансування Фонду здійснюється за рахунок, зокрема, внесків роботодавців та капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, наведеними нормами ЦК України та Закону 1105 передбачено обов'язок страхувальника проводити капіталізацію для продовження страхових виплат особам, потерпілим на підприємстві, протягом їх життя. Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів, коли страхувальник припинить свою діяльність та не буде сплачувати страхові внески, при цьому, визначено обов'язок страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у всіх випадках ліквідації (не лише у випадку ліквідації підприємства - банкрута, але й за інших підстав, передбачених законодавством), із застосуванням порядку, який передбачений постановою Кабінету Міністрів України "Про реалізацію статей 45 і 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 6 травня 2000 року № 765 (назва в редакції постанови КМ України від 26.12.2012р. за № 1195, далі - Постанова).
З наявних в матеріалах справи копій протоколу № 4 Загальних зборів засновників-учасників сільськогосподарського ТзОВ «Хідновицьке» від 17.09.2014р., опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстрації дії «Зміна складу комісії з припинення» та даних ЄДРПОУ судом встановлено, що відповідачем прийнято рішення про припинення юридичної особи. Головою ліквідаційної комісії призначено ОСОБА_3, про що державним реєстратором внесено відповідні записи до ЄДРПОУ.
Відповідно до абзацу другого п. 1 Постанови, капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.
За змістом п. 3 Постанови капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.
Судом встановлено, що відділення ВД ФСНВ в Мостиському районі для визначення періоду за які розраховувалась капіталізація платежів, використовувало дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані Держкомстатом України.
В результаті вказаних підрахунків сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку потерпілій сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хідновицьке» складає 61815,70 грн., на підтвердження чого позивачем долучено розрахунок капіталізованих платежів по особовій справі ОСОБА_2
Суд також зазначає, що позивачем до ліквідатора надіслано заяву (претензію) про визнання кредиторських вимог та сплату капіталізованих платежів у розмірі 61 815, 70 грн.
Проте, такий не відреагував на вказаний лист та не здійснив виплати.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ч. 1ст. 69 КАС України, доказами у справі є будь - які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявними в матеріалах справи доказами доведено правомірність та правильність визначення суми капіталізованих платежів та правомірність звернення відділення Фонду до суду з позовом про стягнення їх в судовому порядку, позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають вимогам закону та встановленим в судовому засіданні обставинам справи, що підтверджені дослідженими в судовому засіданні належними та допустимими доказами. Відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав), в зв'язку з чим підлягає до задоволенні повністю.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у справі з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 7-14, 69-71, 86, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хідновицьке» (місцезнаходження: 81351, Львівська область, Мостиський район, с.Хідновичі, вул. Хідновичі, 1 код ЄДРПОУ 22365713) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мостиському районі Львівської області (місцезнаходження: 81300, Львівська область, м.Мостиська, вул.. Грушевського 1, код ЄДРПОУ 25257728) 61815 (шістдесят одну тисячу вісімсот п'ятнадцять) грн. 70 коп. капіталізованих платежів.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кузан Р.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2014 |
Оприлюднено | 28.10.2014 |
Номер документу | 41029578 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні