29.09.2014 Справа № 756/18133/13-ц
№ 756/18133/13-ц
№ 2/756/1254/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(З А О Ч Н Е )
« 29» вересня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Великохацької В.В.
при секретарі Головатюк І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного госпрозрахункового підприємства «Алмазінструмент» Національної академії наук України про стягнення заборгованості по заробітній платі, -
в с т а н о в и в:
позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ДГП «Алмазінструмент» НАН України стягнення заборгованості по заробітній платі. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 15 серпня 2013 року наказом в.о. директора ДГП «Алмазінструмент» НАН України ОСОБА_2 вона була звільнена з посади укладальника-пакувальника. При звільненні відповідач повинен був провести з нею повний розрахунок, чого зроблено не було. У зв'язку з тим, що в.о. директора ОСОБА_2 звільнився, в.о. директора було призначено Шипошу М.А., який дав розпорядження не пропускати звільнених працівників на територію підприємства. Довідку про заборгованість по заробітній платі їй не видали. У зв'язку з цим просить стягнути з відповідача на її користь заборгованість по заробітній платі за час затримки розрахунку та компенсацію (індексацію). Відповідно до заяви про уточнення позовних вимог від 11 червня 2014 року позивач просить стягнути з ДГП «Алмазінструмент» НАН України заборгованість по невиплаченій заробітній платі за квітень 2012 року, а також за період з вересня по грудень 2012 року включно.
Позивач подала до суду заяву, в якій підтримує позовні вимоги та просить їх задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві, проти заочного рішення не заперечує.
Відповідач в судове засідання явку свого представника не забезпечив, про день, час та місце судового засідання повідомлявся своєчасно та належним чином, про що свідчать відповідні матеріали справи. Причини своєї неявки суду не повідомив, із заявами та/або клопотаннями про розгляд справи без участі свого представника до суду не звертався.
Згідно з ч. 5 ст. 74 ЦПК України судова повістка юридичним особам надсилається за адресою їх місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Згідно з ч. 2 ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відповідності до ст.ст. 224, 225 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів, оскільки позивач та його представник не заперечують проти заочного розгляду справи, а від відповідача, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, відомостей про причини неявки не надійшло.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно з відомостями, які містяться у трудовій книжці, виданій на ім'я ОСОБА_1, позивач була звільнена з посади укладальника-пакувальника за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України наказом в.о. директора ДГП «Алмазінструмент» НАН України ОСОБА_2 від 15 серпня 2013 року (а.с. 6-7).
28 січня 2014 року до суду надійшов лист від заступника генерального директора Науково-технологічного алмазного концерну (АЛКОН) НАН України Шипоші М.А., в якому останній повідомив, що ДГП «Алмазінструмент» НАН України не здійснює виробничу та господарську діяльність, з 01 січня 2013 року бухгалтерський облік на підприємстві не вівся, штатні працівники на підприємстві відсутні (а.с. 17).
Згідно з відповіддю заступника генерального директора Науково-технологічного алмазного концерну (АЛКОН) НАН України Шипоші М.А. на запит суду про надання інформації по заробітній платі, яка нараховувалася ОСОБА_1, оскільки НТАК (Алкон) НАН України та ДГП «Алмазінструмент» НАН України є окремими юридичними особами, він не володіє запитуваною інформацією (а.с. 36).
З пояснень позивача вбачається, що їй не виплачено заробітну плату за квітень 2012 року, а також за період з вересня по грудень 2012 року включно.
Відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 (форма ОК-5), наданих Управлінням Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва на виконання ухвали суду про витребування доказів від 15 квітня 2014 року, у квітні 2012 року відповідачем позивачу не нараховувалась заробітна плата, у вересні 2012 року нараховано заробітну плату у розмірі 1197,00 грн., у жовтні 2012 року - у розмірі 682,50 грн., у листопаді 2012 року - у розмірі 630,00 грн., у грудні 2012 року - у розмірі 451,00 грн. Загальна сума нарахованої позивачу за вказаний період і не виплаченої заробітної плати становить 2961 гривня 00 копійок (а.с. 79-80).
Відповідно до ст. 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України. У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.
Згідно зі ст. 116 КЗпПУ при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Відповідно до ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, тобто обов'язок доказування покладений на сторони.
Будь-яких доказів, які б спростовували наявність заборгованості по заробітній платі та її розмір, відповідачем суду не надано.
За таких обставин позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість по невиплаченій заробітній платі за період з вересня по грудень 2012 року включно у розмірі 2961 гривня 00 копійок.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць.
У зв'язку з цим суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення в частині стягнення з відповідача на користь позивача заробітної плати в розмірі 740 гривень 25 копійок. Вказаний сума є середньомісячною заробітною платою позивача за період з вересня по грудень 2012 року включно (2961,00 гривень : 4 = 740,25 гривень).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 47, 116 КЗпП України, ст.ст. 10, 15, 57, 60, 77, 88, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
позов ОСОБА_1 до Державного госпрозрахункового підприємства «Алмазінструмент» Національної академії наук України про стягнення заборгованості по заробітній платі - задовольнити частково.
Стягнути з Державного госпрозрахункового підприємства «Алмазінструмент» Національної академії наук України , код ЄДРПОУ 30153980, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, заборгованість по заробітній платі у розмірі 2961 (дві тисячі дев'ятсот одна) гривня 00 копійок.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення з Державного госпрозрахункового підприємства «Алмазінструмент» Національної академії наук України на користь ОСОБА_1 заробітної плати в розмірі 740 (сімсот сорок) гривень 25 (двадцять п'ять) копійок.
Стягнути з Державного госпрозрахункового підприємства «Алмазінструмент» Національної академії наук України , код ЄДРПОУ 30153980, в дохід держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 (шістдесят) копійок.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: В.В. Великохацька
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2014 |
Оприлюднено | 27.10.2014 |
Номер документу | 41033157 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Великохацька В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні