ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
21 жовтня 2014 рокум. Ужгород№ 807/3254/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Микуляк П.П.
при секретарі Лумей В.Г.,
за участю:
позивача: Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, представник - не з'явився,
відповідача: Хустське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства, представник - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Хустського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення коштів за податковим боргом, -
В С Т А Н О В И В:
Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Хустського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення коштів за податковим боргом.
В судове засідання представник позивача не з'явився, однак 21 жовтня 2014 року подав до суду заяву з клопотанням про розгляд справи за наявними у справі доказами за відсутності представника позивача.
Відповідач заперечень на подання не подав, у судове засідання не з'явився, про причини не прибуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час судового розгляду.
Віцдповідно до ч.7 статті 183-3 КАС України, неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Фіксування судового засідання не здійснювалося, оскільки до відповідно до ч. 1 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців відповідач зареєстрований Хустською ОДПІ ГУ Міндоходів в Закарпатській області. Місцезнаходження останнього є: 90400, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Духновича, 17, код - 38629252.
Станом на 17.10.2014 року за Хустським ВУВКГ рахується заборгованість до бюджету по розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями в сумі 99490,00 грн., яка виникла у результаті несплати у встановлений строк нарахованої платником у самостійно поданій податковій декларації (розрахунку) за перший квартал 2014 року.
Матеріалами справи встановлено, що платником податків самостійно подано до Хустської ОДПІ податкову декларацію (розрахунок) частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за перший квартал 2014 року відповідно до якої платник 11.08.2014 року мав сплатити 92550,00 грн. податку та до 18.08.2014 року 8850,00 грн. податку.
Проте, вищевказана заборгованість була сплачена ним частково в сумі 1910,00 грн.
Таким чином, станом на 17.10.2014 року за відповідачем рахується податковий борг в сумі 99490,00 грн.
Податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175., п.14.1, ст.14 Податкового кодексу України).
Відповідно до пп. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями, (далі - ПК України) платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно із п. 57.1 ст. 57 ПК України, передбачено, що Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктом 56.11. ст. 56 ПК України зазначено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відпвідно до ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
З матеріалів справи вбачається, що податкову вимогу № 260-25 від 18.08.2014 року форми "Ю" вручено відповідачу 18.08.2014 року.
Отже, враховуючи вищевказане та у відповідності до п. 95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів інспекцією з платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги, оскільки сплив вищевказаного строку закінчується 17.10.2014 року.
Згідно ч.2 ст. 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, таке право у суб'єкта владних повноважень виникло на 61 день, а саме 20.10.2014 року.
Відповідно до ч. 10 статті 183-3 КАС України, строки визначені цим підпунктом не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
В зв'язку з тим , що 17.10.2014 року припадає на вихідний день - суботу, дане подання було подано позивачем 20.10.2014 року. У зв'язку з вищенаведеним наявний факт обставин, на підставі яких виникло право органу державної податкової служби звернутись до адміністративного суду протягом встановленого КАС України строку з наміром забезпечити стягнення коштів за податковим боргом.
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановленим цим Кодексом.
Відповідно до п.п.20.1.28 п.20.1 ст. 20 ПК України передбачено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Враховуючи наведене, викладені податковим органом обставини суд вважає доведеними, а відтак - подання Хустської ОДПІ підлягає задоволенню в повному обсязі .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.160, 163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Хустського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 99490,00 грн. - задовольнити .
Стягнути кошти з рахунків Хустського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства ( код ЄДРПОУ - 00432283, м. Хуст, вул. Маркуша, 94, Закарпатської області) у банках, обслуговуючих такого платника податків на погашення частини податкового боргу в сумі 99490,00 грн. (дев'яносто дев'ять тисяч чотириста дев'яносто гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяП.П. Микуляк
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2014 |
Оприлюднено | 29.10.2014 |
Номер документу | 41041064 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Микуляк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні