ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2014 року Справа№ 813/6762/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Щура В.Р.
представника позивача Пирчі Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до Малого приватного підприємства «Фірма Західбуд» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі, -
в с т а н о в и в :
Стрийська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Львівської області (надалі - Стрийська ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Малого приватного підприємства «Фірма Західбуд» (надалі - МПП «Фірма Західбуд»), в якому просить надати дозвіл на погашення податкового боргу в сумі 7634,49 грн за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що станом на 29.09.2014 року у відповідача існує заборгованість перед бюджетом в сумі 7634,49 грн, яка виникла внаслідок несплати податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств. Оскільки заборгованість відповідачем в добровільному порядку не погашена та відповідно до ст. 95 ПК України органами ДПС здійснені можливі дії для стягнення такої, просить надати дозвіл на погашення вказаної податкової заборгованості за рахунок майна МПП «Фірма Західбуд», що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
МПП «Фірма Західбуд» 31.10.2001 року зареєстроване як юридична особа, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, код ЄДРПОУ 31712197. Відповідно до довідки Стрийської ОДПІ від 29.09.2014 року № 3785/1/18-20, станом на 29.09.2014 року перебуває на податковому обліку за основним місцем обліку з 04.07.2002 року за № 75.
Нормами глави 9 Податкового кодексу України визначений порядок та черговість дій податкового органу щодо вживання заходів погашення податкового боргу платника податків. Так, зверненню податкового органу з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, передує звернення з позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та за рахунок готівки. Лише в разі недостатності таких коштів, податковий орган може звертатися з позовними вимогами про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
З матеріалів справи слідує, що відповідачем несвоєчасно сплачувались узгоджені суми податкових зобов'язань, у зв'язку із чим Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову від 23.06.2014 року у справі № 813/3823/14 про стягнення з рахунків Малого приватного підприємства «Фірма Західбуд» відкритих у банках, обслуговуючих цього платника податків, до Державного бюджету України 28 459 (двадцять вісім тисяч чотириста п'ятдесят дев'ять) гривень 39 копійок податкового боргу.
На виконання зазначеної постанови суду від 23.06.2014 року Стрийською ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області на підставі ст. 95 ПК України, скеровано до установ банку, у яких відкриті рахунки МПП «Фірма Західбуд» інкасові доручення про стягнення з рахунків підприємства податкового боргу в сумі 28459,39 грн.
Однак, платіжні вимоги виконано не у повному обсязі, кошти списані з рахунків відповідача частково, а саме на загальну суму 20824,9 грн. Інкасові доручення від 15 серпня 2014 року № 185 та від 11 вересня 2014 року № 192 повернені без виконання, у зв'язку з недостатністю коштів на рахунках такого платника.
Таким чином, заходи стягнення в судовому порядку не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
Податковим керуючим на підставі ст.89 ПК України проведено опис майна МПП «Фірма Західбуд» у податкову заставу, про що складений Акт опису майна від 24.03.2014 року на загальну суму 67549,90 грн та внесено запис в державному реєстрі обтяжень рухомого майна щодо податкової застави за № 43841425.
Враховуючи викладене суд вважає, що позивачем було вжито необхідні заходи для погашення податкового боргу МПП «Фірма Західбуд».
Станом на час подання позову сума боргу в розмірі 7634,49 грн відповідачем не сплачена.
Так як, зазначені заходи не призвели до його повного погашення, позивачем з метою реалізації права, наданого п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, заявлено вимогу про надання дозволу на погашення податкового боргу МПП «Фірма Західбуд» на суму 7634,49 грн за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Як зазначено в п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В силу, п. 88.1 ст. 88 ПК України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Відповідно до п. 89.3 ст. 89 ПК України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Згідно вимог п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Належних доказів сплати наявної заборгованості відповідачем суду не надано.
Враховуючи, що податковий борг у сумі 7634,49 грн відповідачем не погашено, його стягнення з рахунків відповідача та за рахунок його готівки у повній сумі не відбулося, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача та надання дозволу на погашення суми податкового боргу відповідача за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70, 71, 72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Надати дозвіл Стрийській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області на погашення податкового боргу в сумі 7634 (сім тисяч шістсот тридцять чотири) грн 49 коп за рахунок майна Малого приватного підприємства «Фірма Західбуд», що перебуває у податковій заставі.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 24.10.2014 року.
Суддя Мричко Н.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2014 |
Оприлюднено | 29.10.2014 |
Номер документу | 41048837 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мричко Наталія Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні